Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak hogy a 15honapos...

Mit csináljak hogy a 15honapos lányom ne kérje ilyen sokszor a cicit?

Figyelt kérdés
Egy időben csak elalváshoz kérte, de nappal egyre gyakrabban kezdte igényelni,azt hittem hogy elmulik de több mint két honapja gondol egyet és neki fog ordítani , tép engem s mutassa hogy üljünk le a fotelbe mert neki kell cici. Mindegy hogy épp evett,ivott vagy kell egyen vags épp játszás közben. Ha ő gondol egyet muszáj cicizzen mert ha nem képes ordítani addig amig meg nem kapja. Miért lehet ez? Pedig nagyon jol eszik és sok vizet,teát megiszik. Már komolxan kezd aggasztani ez a dolog,szerintem nem normális, már szép lassan le kéne szokjon, mert nekem se jó már egézségileg ez
2017. febr. 3. 19:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%
Akkor ne adj neki. Pár napig apa legyen vele.
2017. febr. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
51%
Mutasd meg neki hogy mashogy is lehettek egyutt, jatssz vele, mondokazz, tereld el a figyelmet. Ra fog jonni, hogy nem a melleddel szereted. Mondjuk ezt eleg keso elkezdemi de jobb keson mint soha. Megszokta, hogy ezzel vigasztalja magat, most le kell szoktatni, tanitsd meg hogy nem csak "cicivel" lehet szeretetet kimutatni.
2017. febr. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Sajnos a férjem nagyon sokat dolgozik , igy ez nem megoldás. Anyosom mondta hogy ő segitene elvinni tavasszal 2napra egy rokonhoz hogy hátha ugy leszokik.. De addig bedilizek . Egész nap csak a lányommal foglalkozok ha kész a házimunka , nagyon sokat játszunk, szeretgetem, nem értem hogy miért gondolná hogy csak a cicivel kap szeretetet. Légyszi rendes válaszokat írjatok , ne ilyeneket hogy velem van probléma stb. Szivesen megtenném hogy nem adom oda ,mert ez már nekem is teher , de ugy ordít hogy azt el se lehet képzelni. Semmivel nemtudom elterelni ilyenkor a figyelmét pedig higyjétek el hogy probálkoztam minden félével
2017. febr. 3. 20:11
 4/14 anonim ***** válasza:
23%

Ha csak azért szoktatnád le, mert attól tartasz nem normális amit a lányod csinál, akkor megnyugodhatsz, teljesen természetes, hogy egy ideig többször szeretne szopni egy gyerek.

Ha viszont úgy általában zavar már a szoptatás, és mindenképpen ritkítani akarod, akkor próbáld meg megfigyelni, kitalálni, hogy miyen igényét szeretné evvel kielégíteni. Pl ha valószínűleg azért kéri, mert sok-sok összebújásra van szüksége, akkor dédelgesd többet, ha a figyelmedet szeretné, akkor mondókázz, mesélj neki, ha unatkozik, mert a rossz idő miatt kevesebbet mentek ki akkor kösd le firkálással, gyurmázással, kuckóépítéssel, stb.

Az is lehet, hogy a foga jön, szeparációs szorongása van, ès így dolgozza fel, vagy a náthás időben így próbál ösztönösen több immunanyaghoz jutni.

Azt hogy érted, hogy neked nem egészséges szoptatni? A hosszan tartó szoptatás több betegség kialakulásánank az esélyét csökkenti. Viszont ha esetleg nem jutsz elég vitaminhoz, akkor különösen kimerítő lehet.

2017. febr. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
27%
De, ez normalis.
2017. febr. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ez az hogy nemtudom kihez kötni,mert gondol egyet s kéri. 2hete fogzik ,zápfogak jönnek, lehet hogy ez is közrejátszik . sajnos már 45kg nemvagyok, ezért mondom hogy nem bírom egézségileg, borzasztoan fáj a fejem szinte minden nap.. Ugy érzem hogy teljesen 'lesziv'. Plusz ne is beszéljünk a sok éjszakázásról, minden éjjel 2-3 orát fennt van ,és még sokszor megébred.mert nagyon kicsi az alvásigénye, de ha nappal nem hagyom aludni akkor nem lehet mit kezdeni vele a fáradságtól. Talán ha leszokna a ciciről nem ébredne ennyit.. Vagy visszaaludna magától
2017. febr. 3. 20:28
 7/14 anonim ***** válasza:
36%
és ez miota megy hogy nap kozben ilyen surun keri? mert ha csak par napja, egy ket hete, akkor biztoa hogy a foga miatt van, es ez esetben turelmes lennék. de ha honapok ota az van hogy 2-3 orakat ebren vagytok ejjel, meg hogy orjongve keri napkozben, az inkabb megszokas, azert keri mert igy nyugtatja meg magat, ez esetben pedig neked kell felvenni a kesztyut...orjon, hisztizik, oke, ket dackorszakos lanyom van, tudom milyen, ha valami kell nekik 40 percig is tudnak erte uvolteni. leulok szepen mellejuk ilyenkor, nem hagyom oket magukra. varok, orditanak tepik a ruham, a hajam, en meg probalom oket hatulrol olelni vagy csak allok a szoba sarkaban malmozok a kezemmel es magamban szamolok mig abba nem hagyja....mondom is neki, hogy szoljon ha megunta a hisztit mert teljesen hasztalan....elfarad benne 20 perc utan, akkor tudunk beszelni, tovabb lepni, de semmikepp se adom meg neki amiert hisztizik, hiszen Kkor hasztalan volt az egesz kuzdelem....kis dolgokban engedj, nagy dolgokban viszont legy kovetkezetes...gondolom ketnaponta van egy nagyobb hiszti de sose tartasz ki ugye? hagyod hogy felhuzza az agyad mert csak azert se akarod neki oda adni mert eleged van es faradt vagy, de aztan megsajnalod es megis odaadod....jol sejtem? rossz ut. ha ez hiszti, akkor dontsd el hogy holnaptol nincs cici (akar teljesen el is valaszthatod mar, mert semmi szuksege a tejre) de akkor ne is add neki oda!! akkor se ha sir. legyel vele oleld szeresd vard ki mig megunja de ne add oda neki.
2017. febr. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Eszel rendesen? Szedj vitamint! Egyel tartalmas leveseket, sportolj!
2017. febr. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
76%
Amúgy itt mi a helyes válasz? Csak mert mindenki úgy le van pontozva...
2017. febr. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Én senkit nem pontoztam le. Hát eszek mikor mennyit tudok, mennyit hagy a lányom..

Én már rég szerettem volna leszoktatni, biztos sokkal könnyebb lett volna mint most, csak a férjem 3:30kor kell hogy menyjen dolgozni, ha a lányom megébred rögtön követeli a cicit ordit ha nem kapja meg, a férjem nem tud pihenni. Csak ha nem érti meg hogy muszály lessz leszoktatni s ez biza sírással jár , akkor még 3évesen is szopizni fog ha ennyire ragaszkodik. Amugy mikor ordit ,hisztizik a ciciért a férjem hamarabb megsajnálja és akkor veszekedik velem hogy miért kinozom, ne siratassam igy miatta is muszáj adjak neki

2017. febr. 4. 02:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!