Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet-e rászoktatni az ujjszop...

Lehet-e rászoktatni az ujjszopásra?

Figyelt kérdés

8 hónapos. Még kicsi korában, 2-3 hónaposan szopizta a hüvelykujját, amikor pl hordoztam. Azóta nem.

Nekünk a nagyobb tesóknál bejött, azért kérdezem. Nem

Vitaindító kérdésnek szánom, hogy jó-e az ujjszopizás.


Köszönöm



2017. febr. 4. 22:37
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

Elárulnál valamit? Mégis mi jó az ujjszopásban?

Örülnél inkább neki, hogy elhagyta.

2017. febr. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
De miért, mi a célod vele?
2017. febr. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
A többi szülő alig várja, hogy a gyereke leszokjon az ujjszopásról, te meg rá akarod szoktatni? Miért? Semmi haszna vagy előnye nincs, sőt.
2017. febr. 5. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Mi jött be a nagyobb tesóknál?
2017. febr. 5. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A két nagyobb tesónak van alvókája, ujjszopizós, sztem emiatt jobban is aludtak, mert ejszakai ebredéskor megfogták az alvókát, ujjszopi, és ment tovabb az alvás. (Nem ehsegre vagy szomjúsagra, hanem az "egyéb megébredéskor, mivel mindegyik gyerkőcömet viszonylag sokáig szoptattam, szóval nem volt éhség vagy cicihiány). A haramdik egyerkőcöm mar csak később lett alvókás, én voltam az alvókaja inkabb. :-) szóval, ezert gondoltam, hogy szerencsés helyzet az ujjszopizas.
2017. febr. 5. 01:38
 6/10 anonim ***** válasza:
88%
Ismerősöm lánya első osztályos és még mindig szopja az ujját. Nem tudják sehogy leszoktatni. Már ő is érzi, hogy ez ciki, idegenek előtt nem csinàlja, de közeli ismerősök vagy családtagok előtt azonnal rákezd. Már kezd deformálódni a fogsora és a szájpadlása. Borzasztó rossz szokás. Inkább adj neki cumit, ha nagyon ragaszkodsz hozzá, hogy valamit szopizzon. Arról még mindig könnyebb leszoktatni.
2017. febr. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
93%
Ez a létező legrosszabb ötlet. A saját pihenésetek érdekében rá akarjátok szokatni. Egek..
2017. febr. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
59%
Mi bajod a cumival? Akkor már inkább azt add neki. Bár ha nem igényli, akkor hülyeség bármi hasonlót ráerőltwtni. Többen leírták, miért rossz az ujjszopás. Ismerek olyan gyereket, akinek kiírthatatlan gombás lett tőle az ujja, aztán a szája, aztán oda-vissza a végtetlenségig. A fogairól nem is beszélve, deformálódtak. Kell ez nektek?
2017. febr. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ekkora hülyeséget. Ne szoktasd rá, attól nem fog jobban aludni.
2017. febr. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. :-)
2017. febr. 5. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!