Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek a babája gluténérzékeny...

Akinek a babája gluténérzékeny volt, mikor derült ki? Lehetséges, hogy rendesen hízik és fejlődik, de gluténérzékeny egy baba? Milyen tünetek voltak?

Figyelt kérdés
Csak tapasztalatok érdekelnek, az elméleti része nem, azt megkerestem Google-lel.

2017. febr. 5. 11:19
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

Ha eszik gluten tartalmu eteleket, de semmi baja, akkor nem glutenerzekeny.

En mar ismertem olyan kisgyereket, akinek taplalek allergiaja volt...az ugy nez ki, hogy megeszi, feldagad, kipattog rogton. Alig kap levegot, rogton orvos, szteroid kell neki. Manapsag divat tej es glutenerzekenynek kikialtani egy gyereket, mert kijott rajta 1 pattanas, vagy egy piciket megfekudte valami a hasat. Egy nem glutenerzekenynek a glutenmentes taplalkozas arthat is! Hidd el, lenne tunete, ha baja lenne. Persze ha szkeptikus vagy vidd kivizsgalasra.

2017. febr. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Hát sajnos meg kell cáfolnom az előttem szólót. A gluténérzékenység nem allergia, hogy rögtön kipattogjon vagy rosszul legyen tőle a gyerek. Hanem olyan autoimmun betegség, amiben a vékonybél nyálkahártyája begyullad és elsorvad a glutén hatására. Vagyis krónikus bélgyulladás alakul ki, áteresztővé válik a bélfal és felszívódási zavart és hiánybetegségeket okoz. Ezért nem egyértelműen lehet felismerni, mert mindenkinél másképp mutatkozik. Az én fiam most 10 éves, és már öt éves volt, mire diagnosztizálták. Akkor is csak azért, mert én addig mentem utána, hogy szerintem valami nem stimmel, hogy én találtam rá. A gyerekorvos évekig meg sem említette ezt a lehetőséget. Hízott, de sosem volt olyan puttó, mint a testvérei. Széklete naponta többször volt, puffadt a hasa, de nem panaszkodott fájdalomra. Haja fakó volt, ritkás és a körme töredezett. Gyakran folyt az orra, és a bőre örökké ekcémás volt hol kevésbé, hol brutálisan. Másodlagosan kialakult nála tej, tojás, paradicsom érzékenység is. Amióta diétázik, teljesen rendbejött minden területen.
2017. febr. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Előbb utóbb kijön, ha baj van, ha nem a gyarapodásból, akkor másból. Az én kisfiamnak más gondjai vannak de azért válaszolok. 3570-el született és fél évesen 8 kg volt, folyamatosan fájt a hasa, gasztron elküldtek, hogy ilyen gyarapodás mellett tuti nincs semmi baja. Nem gond, mentünk máshova, kiderült tejfehérjeallergiás. Végig gyarapodott!! Majd jött a HT, folyamatos gondok szünet nélkül a kezdetektől fogva, végig azt mondták biztos csak nem érett rá, emésztetlen étel a pelusban, puffadás, 11 hónaposan 11 kg volt szóval azt mondták tuti nincs semmi baja viszont durván vashiányos volt és 6 héttel később se javult nagyon sok pótlás mellett csak 3 hónap alatt. 1 hónappal később (16 hónaposan) 12 kg volt már és újra sápadt lett pedig én nem hiszem el, hogy van aki nála több húst eszik, képes kiválogatni az ételből is. Nagyon sok sertéshúst, mivel ebben ugye több a vas. Na itt már komolyan vettek. Bár diagnózis nincs mert pici, megértették, hogy se gyümit se zöldséget nem bír enni a fiam csak kicsi a vizsgálathoz (h2 kilégzéses vizsgálat) így simán száműztük a fruktózt orvosi javaslatra. Ennek 1 hónapja, azóta szuperül emészt. (Reméljük még gyorsabban nem fog hízni azért.)

Járj utána! Mínél előbb, annál jobb. Nekem a védőnő mesélte, hogy egy gyereknél majdnem 3 évesen derült ki a fruktóz felszívódási zavar, addig meg hát fájt a hasa... (bár én nagyon szomorúnak találom, hogy én pl kaptam IBS diagnózist és ezt pl meg se nézték.. a gyümölcsevés meg nálam se végződik jól.)

2017. febr. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!