Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Félek a kistesótól, de szeretn...

Félek a kistesótól, de szeretnénk is, normális, elmúlik majd?

Figyelt kérdés
Másfél éves a kisfiam, az a terv hogy két éves kora után jöhet a kistesóprojekt. Én kicsit félek, hogy olyan jó igy hármasban, milyen lesz négyen, nem lesz-e rossz a nagynak hogy megoszlik minden idő, figyelem és rá kevesebb jut, jut-e elég idő a kicsire is, ugyanigy fogom-e őt is szeretni...Tudom talán buta kérdések de másban is felmerültek? Elmúlik? Olyan teljes igy minden hármasban is milyen lesz négyesben?
2017. febr. 5. 18:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Igen, másban is felmerülnek, legalábbis bennem szó szerint mind felmerült, és egyelőre nem múlt el, 32 hetes vagyok a kistesóval. A "nagy" 2 és fél éves. Nagyon várjuk az öcsikét, de sokszor elszorul a szívem ahogy a kisfiamra nézek, hogy fogja viselni majd hogy ilyen gyökeresen megváltozik az élete. De bízom abban, hogy nagyon sokat kap majd azzal, hogy testvére lesz, és együtt nőhetnek fel.
2017. febr. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok vele. 19 hetes kismama vagyok, csak még kisebb korkülönbség lesz, most másfél éves a kisfiam. A kérdéseidet látva is rosszul érintett az egész, mert ezeket én is fel szoktam tenni magamnak. Sajnálom, hogy nem tudok válaszolni, de egyedül nem vagy, az biztos.
2017. febr. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm lányok, örülök hogy nem vagyok egyedül és normális hogy ezekre gondolok. Azzal nyugtatom magam hogy a kisfiam előtt is paráztam hogy milyen lesz, szeretni fogom-e, mi lesz kettőnkkel, hogy lesznek a dolgok, most meg el se tudom képzelni milyen volt nélküle, olyan jó és természetes hogy hárman vagyunk. De ha jön többgyerekes anyuka és megnyugtatna hogy ugyanogy lesz négyen is örülnék :)
2017. febr. 5. 20:16
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A gyermekeim között 21 hónap van, tehát kevesebb, mint két év. Leírni is durva!😯bennem is felmerültek ezek a kérdések. A kisfiam 4 éves lesz, a kislányom most volt kettő. Ha vki imádta az elsőszülöttjét, akkor én biztosan. Kisfiam-függő voltam, de bevállaltuk a második babát, mert a kezdetektől kiskorkülönbséget terveztünk, és vágytunk egy újabb babára. Vhogy éreztük, hogy kislányunk lesz.

Én is aggódtam a fiam lelkivilága miatt, féltem, hogy fogom-e tudni szeretni a lányom. Ahogy megszületett, minden olyan természetes volt. Nyilván baromi sokat számított, hogy nem estem ki a gyakorlatból, könnyen ment a szoptatás, mindent olyan rutinosan csináltam. A lelki része viszont nem volt könnyű. Ugyanis valóban nehéz volt megélnem, hogy a feje tetejére állt a jól bejáratott kis életünk. Aggódva figyeltem a fiam, hogy vajon hogyan éli meg ezt a változást. De Ő nagyon boldog volt, élvezte, hogy segíthet a hugi körül, várta és szerette a tesóját. Én pedig két dolgot elhatároztam: 1. erőmön felül figyelni fogok a gyerekeimre, a nagyobb igényeihez "alakítom" a kicsit úgy, hogy mindketten kiegyensúlyozottak legyenek. 2. Nem erőltetek magamnak semmit, azaz hittem abban, hogy idővel megjön minden érzés magától. Nem vártam el magamtól azt, hogy két méterrel a föld felett járjak a boldogságtól, amikor hullafáradt voltam, éjjel szoptattam, nappal pörögtem a fiammal stb. És ez meghozta az eredményét: kb. 3 hónap alatt szuperül összeszoktunk. Egy nagyon durva időszak volt, amikor a kislányom elkezdett kúszni-mászni, és szó szerint belemászott a fiam kis életterébe. A mindig békés, mosolyalbum kisfiamból egy két hónapra kisördög lett. Hirtelen előjött a tesóféltékenység, folyton gyepálta volna a hugiját. Nagyon nehéz volt, mert tudtam, hogy tele van belső feszültséggel, nem azért csinálja, mert egy vásott rossz kölyök, akit meg kell nevelni. Iszonyat nagy türelem kellett, és a hit, hogy a hatalmas szeretetünkkel tudjuk segíteni a testvérek közötti kapcsolatot. És így történt. Lecsengett, és mostanra kijelenthetem: fantasztikus tesói egymásnak.

Az első kb. 1 év volt nehéz. Most pedig már olyan, mintha mindig is négyen lettünk volna. Tényleg szuper. A fiam ovis, a lányom bölcsis, én visszatértem a munkahelyemre, ahol imádok minden percet. A nagy fénypontja pedig, amikor délután megölelhetem az oviban és a bölcsiben a gyermekeimet. Így teljes az életünk.

Azt javaslom, hogy légy türelmes magaddal, ne érdekeljen, mit vár el a külvilág, Te leszel benne az új helyzetben, a legjobb tudásoddal és a legnagyobb szereteteddel próbálj majd helytállni, és akkor nem lehet baj.

Ha van kérdésed, szívesen válaszolok.

2017. febr. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem most van egy 5 éves és egy 7 hetes kisfiam, szóval friss az élmény. Azért van ilyen nagy különbség a kettő között, mert nagyon sokat gondolkodtam legyen e második. Aztán mikor belevágtunk, akkor sem voltam 100%-ig biztos, de egy valamit éreztem, ha nem szülnék második babát később biztos megbánnám, mondjuk akkor mikor már nem lehet. Szóval belevágtunk. Rajtam akkor jöttek ki a dolgok mikor megszületett a pici. Egy kicsit szégyenlem, de nem jöttek rögtön az érzések, sőt nagyon sokáig bőgtem, hogy soha nem lesz már olyan mint régen. Olyan jól megvoltunk hármasban. Erre rátett egy lapáttal, hogy nagyobbik fiam sírva ment minden reggel az oviba, és itthon feleselt, és csak a rosszat csinálta. Közben a picit puszilgatja, és segít körülötte, de biztos, hogy az új helyzettől volt. Aztán próbáltam túllépni ezen a dolgon, hiszen nem a pici akart megszületni, én akartam őt, szóval próbálok így állni a dolgokhoz. Kb 2-3 hete nyugodtabb vagyok, és ezt a nagy is érzi, már nem sír reggel, és itthon is "normálisabb". Persze vannak nehezebb napok de mindig túllendülök rajta, és a férjem is nagy segítség, ezt csak együtt lehet végig csinálni. Remélem, hogy idővel ettől is könnyebb lesz. Most, hogy már kezd picit mosolyogni a kicsi, meg bírnám zabálni, szóval lassan jönnek az érzések is :)
2017. febr. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az egyik gyermekünk 4 hónapos, a másik 2 éves. Kemény dió, de megfelelő adag "leszarom kapszulával" még élvezhető is. Irtó cukik együtt, ha épp nem felváltva bömbölnek. Azt jobban szeretem, ha egyszerre üvöltenek, mert akkor legalább egyszerre letudják a napi balhéadagot. :D Az biztos, hogy nem érdemes túl szigorúnak lenned magaddal. Nem jut elég idő egyik gyerekre sem. Egyszerűen nem létezik ELÉG idő. Nem, nem fogod UGYANÚGY szeretni őket. Ilyet ne is várj el magadtól. Másképpen fogod szeretni mind a kettőt. Ha meg teljes az életetek hármasban, akkor nem kell erőltetni a második gyereket. Ha mégis belevágtok, csak azt tudom javasolni, hogy LAZÍTS.
2017. febr. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek
2017. febr. 12. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!