Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy anyanak tenyleg nem jar...

Egy anyanak tenyleg nem jar semmi? Tenyleg nem fordithat magara idot? Egy anyanak az a dolga, hogy ellassa a gyermeket de azon felul nem elhet ugy mintha o is ember lenne?

Figyelt kérdés

15 hos lanyom van, nagyon nehez vele mindig is az volt. Eleg surun ejszakazok vele, mindig van valami vagy fogzas vagy betegsegek vagy csak szimplan hiszti es orjonges egesz nap. Allandoan borul a napirendje, nem hagyja az apjat aludni aki masnap dolgozni megy.

En pedig mint az anyuka voltam olyan meresz es a 9 honap veszelyeztett terhesseg es a 15 honap kokemeny gyerekneveles utan mertem magamra is forditani egy kis idot. Kozmetikusnal evek ota most voltam eloszor. Fodraszhoz fel evente jutok el. De eldontottem, hogy valtoztatok, szeretnek jol kinezni, fitt lenni csinos.

Beiratkoztam egy fitness terembe, ahol tul vagyok az elso edzesen. Es mit ad isten? Ma este lazas lett a gyerek, igy vege a fitnessnek. Alighogy elbelekezdtem, mar hagyhatom is abba.

Tudom, majd folytatom ha meggyogyul stb.

Nem. Ez nem errol szol. Ez arrol szol, hogy az anyasaggal veget ert az elet es minden tekintetben megszuntem letezni mint no, mint ember es nekem semmi nem jar.

Sem az ejszakai alvas, sem a kipihentseg erzese, sem a kikapcsolodas sem a fitness ami az egeszsegem megorzesehez kell.

Nagyon ketsegbe vagyok esve, meg soha nem ereztem ilyet.

Tudna valaki kicsit bizatni, hogy lesz e jobb?


2017. febr. 6. 22:03
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
58%
Eddz otthon, más anyuka is így csinálja, és szerintem próbálj kicsit kevesebbet szenvedni, vannak kegyetlenebb sorsok is annál, mintha valaki anya lesz.
2017. febr. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
78%

van valami segitséged?nagyszülők, testvér, sogornő stb?

Párod mennyit dolgozik? Mikor ér haza, milyen a munkája?

2017. febr. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
74%

Ez hülyeség, miért ne járna :-)

Értem én, hogy miért vagy kiakadva. Nyugi. Most beteg a gyerek, ápolod, és ha meggyógyul, ismét mehetsz kikapcsolódni.

Annyiban változott az életed, hogy most a kicsi diktál.

Egyébként lesz jobb :-) persze, hogy lesz.

Használd ki az időt, amíg vele vagy, mert utána elmegy oviba, iskolába, és nem fogsz tudni annyi időt tölteni vele, mint most.

Jobbulást neki!

2017. febr. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:

Anyukam is dolgozik, parom heti 7 napbol van, hogy 8-9et is ledolgoz.

Osszevissza jar dolgozni, sosem lehet ra alapzni. Szoval nincs segitsegem.

A fitnesst megoldottam volna hetvegen meg egyszer hetkozbe. De az allando kialvatlansag miatt meg a betegsegek fogzasok miatt ugy nez ki nem tudom megoldani.

Nem is tudom mit kepzeltem, hogy majd egy anyukanak jar a kondizas.

2017. febr. 6. 22:17
 5/42 anonim ***** válasza:
78%

Lazíts, elfáradtál és nagyon rágörcsöltél most erre a témára.

Lesz jobb! És sem mindig hittem el, de így van. Nekem ma volt az áttörés ami engem nagyon feldobott, csak azért mesélem el, hogy lásd lesz majd könnyebb: Kislányom 2,5 éves és ma először elvittem magammal a kozmetikába, lesz ami lesz alapon. Mindössze egy fél órás kezelés volt, de ezt idő alatt hasalt a földön és rajzolt meg mesekönyvet nézegetett, meg beszélgetett a kozmetikus csajjal. :D

2017. febr. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
38%

Mondjuk hallottam már olyanról, hogy a gyerek betegséggel reagálta le az anyja hiányát.

Pl. orvosnő ismerősöm mesélte, hogy amikor visszament dolgozni (tehát a gyerek 3 éves volt, nem 15 hónapos!), akkor minden éjjel, amikor ügyeletben volt (tehát az apa fürdette-fektette a kicsit), akkor éjjel hányt a kisfia.

A hölgy nem tudott jobbat: szakot változtatott, amelyik (abban a kórházban) nem járt ügyelettel. Ehhez természetesen új szakvizsgába kellett fognia.


De más orvosnők meg nem jártak így.

Pechje volt, érzékeny volt a gyerek.

2017. febr. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
69%

Valamilyen segítséget igénybe kellene venned pl.: apuka, nagymama, barátnő, rokon stb.

A gyerekvállalás valóban rengeteg lemondással jár. Azonban ezt mindenki másképp éli meg. Vannak akik könnyebben vannak, akik nehezebben. Ehhez jön hozzá, hogy a gyerekek sem egyformán nehéz esetek.

Így kb. végtelen számú kombináció létezik.

Ami biztos: hogy a gyereknek egy kiegyensúlyozott, nyugodt és szerető anya a legjobb.

Ha mindenről lemondasz a gyerek érdekében akkor szomorú, frusztrált és kiégett leszel. Ezzel nem tudod a gyerek egészséges lelki fejlődését biztosítani.

Úgyhogy igenis törődj magaddal. Vidd el magaddal ha nem tudod senkire rábízni.

2017. febr. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
50%

Csak egy kérdés: miért mártírkodsz?

Pontosan tudtad, mivel jár a gyerek. Pontosan tudtad, hogy a férjed sokat dolgozik és anyukád sem ér rá. Akkor?

Én tudatosan gyermektelen vagyok, és mindig minden sz#rnak elmondanak bennünket, csak mert tudjuk, mit jelent a gyerekvállalás, és köszönjük szépen, nem kérünk belőle. Más miért nem tud előre gondolkodni, miért csak utólag nyavalyog?

2017. febr. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
67%

Ok!

első dolog a kialvatlanság! Miért ébred fel éjszaka? Cicizik még? tápszeres? Milyen gyakran ébred fel? mennyit tudsz egyhuzamban aludni? ezt kell orvosolni mielőbb, mert kipihenten mindent máshogy lát az ember!

2017. febr. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:

8as, egy tudatosan gyermektelen kommentelo mi a banatot keres a gyerekvallalas/baba oldalon ? Nem ertem eme erdekes paradox fetised 😁😁😁

De a tobbi valaszolonak koszonom.

Igen lehet egy kicsit ragorcsoltem. Mert evek ota ez amit annyira akartam. Ez vegre az enyem volt, maga a tudat, hogy elmehetek fitnessbe de most amikor radobbentem, hogy nem jar ennyi sem, akkor kicsit osszeomlottam.

2017. febr. 6. 22:28
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!