Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tenyleg ennyire rossz anya...

Tenyleg ennyire rossz anya vagyok? Egyedul lehet hagyni egy babat 2-5 percre?

Figyelt kérdés
5 hetes a gyermekem. Foztem, mikor rajottem, hogy egy potolhatatlan alapanyag hianyzik az etelhez, amit mar elkezdtem csinalni. Jo szomszedaim nem igazan vannak akitol kerhettem volna. Estere a ferjemnek is akartam volna kajat kesziteni es nem rahagyni, hogy csinalja meg mikor hulla faradtan hazajon a melobol. Gondoltam, hogy elmegyek a sarki boltba, amelyik tenyleg maximum 2-5 percre van tolunk oda-vissza. Felhivtam a ferjem aki azonnal leordibalta a fejem, hogy hogyan lehet ennyire felelotlen, mert addig ki is gyulladhat a haz. Sokat vivodtam rajta, hogy egyedul merjem e hagyni a babat vagy sem, de arra jutottam, hogy vegulis amikor az udvart takaritom is beletelik 5 percbe, es nem vagyok a baba mellett. Annyira felelotlennek erzem magam, hogy ilyen eszembejutott...
2017. febr. 9. 16:00
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
86%

Hát azért a boltba nem ugranék le!

Egy 5 éves és egy 16 hónapos gyerekem van, és nálunk is kb. 300 méterre van egy kis bolt, ami kocsival kb. 3 perc, de nem igazán merném őket itthon hagyni még annyira sem.

Múltkor a csomagszállító "tökölt" egy darabig, és bár itt álltam a kapu előtt, természetesen mikor esett óriásit a Kicsi? Hát akkor! Oké, tudom, hogy nem lehet mindig mellettük lenni, de a felesleges "helyzeteket" elkerülöm.

2017. febr. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
12%
A férjed eléggé túlreagálja a dolgot.A ház akkor is kigyulladhat,mikor elmész pisilni vagy fürdeni.Az a pár perces bevásárlás belefér,ha máshogy tényleg nem oldható meg.
2017. febr. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
83%
Én nem tenném, már csak azért se mert a városunkban volt egy család, anyuka elugrott valamiért (kb 10 perc) a ház kigyulladt és a 8 hónapos pici bent égett. Én biztos vittem volna magammal.
2017. febr. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
57%
2es, ja akkor is kigyulladhat, viszont akkor gondolom pisilés után észreveszi és kiviszi a gyereket vagy elkezdi oltani a tüzet..
2017. febr. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
25%

Nem vagy rossz anya, csak még nem tapasztaltad meg, milyen találékonyak a babák ezekben a pillanatokban.

A férjed meg ne ordibáljon veled, mert te nem csak a gyerek anyja vagy, hanem az élete szerelme is. Alap, hogy ne ordítson, végül nem is hagytad magára a kicsit.

2017. febr. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
22%
Én nem mennék le, csak gyerekkel együtt. De nem gondolom olyan nagy hibának ha valaki leszalad 5 percre.
2017. febr. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
94%
Biztos, hogy nem hagytam volna otthon egyedül a gyereket.
2017. febr. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
61%
Utolsó, én is ordítottam volna életem szerelmével ha a felelőtlensége a gyerekem életét veszélyezteti. Meg az is biztos hogy ezek után nem biztos hogy otthagynám vele a gyereket, ki tudja mikor jut eszébe elugrani ide-oda...
2017. febr. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
17%
#4 miután hazaér a 2-5 perces "útról",akkor is elkezdené oltani.Nem fél órára akar elmenni,hanem 90 másodpercre.Bár szerintem a legegyszerűbb az lenne,ha ilyenkor vinnéd magaddal a kicsit,de ez még nem akasztanivaló felelőtlenség,csak egyesek szeretik túlaggódni a dolgokat.
2017. febr. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
26%
Csak úgy mentem volna el hogy lekapcsoltam volna a lángot, a babát meg betettem volna a rácsos ágyba. És nagyon siettem volna.
2017. febr. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!