Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igaz hogy a baba nagy eséllyel...

Igaz hogy a baba nagy eséllyel a nagyszülője vagy dédszülője szeme színét örökli? Kinek hogy alakult, és mikorra?

Figyelt kérdés
2017. febr. 13. 08:16
 1/8 anonim ***** válasza:
5%
Nem feltétlenül. (Esetleg nézz utána a szemszín öröklődésnek) Mi mindketten kék szeműek vagyunk. A dédszülők, nagyszülők közt vannak barna szeműek, de a mi gyerekeink csak kék szeműek lehetnek.
2017. febr. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
32%
igen, a színeknél Mendel törvénye szerint a 4 nagyszülőnek nagyobb az esélye, hogy közülük valamelyik domináns lesz
2017. febr. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
41%

A szemszín öröklődésénél vannak domináns allélok. A sötét szín dominánsabb a világossal szemben (ez a bőrre és a hajra is igaz). Viszont két kékszemű embernek csak kék szemű gyereke születhet. Nagyon kis eséllyel, mutáció miatt ez alól is van kivétel.


Generációkat inkább egyéb tulajdonságok szoktak néha ugrani. Személyiségvonások (temperamentum), arcforma, izomtónus.


Nekem mogyoróbarna szemem van, a férjemnek világító kék. A lányunknak meghatározhatatlan színű lett a szeme, olyan zöldes-barnás-kékes. Anyukámé szürke, az összes többi nagyszülőé barna.

Viszont az arcvonásaiban erősen látom anyósomat, a természetében pedig a két szülőm keverékét. Anyám lágyabb, nőiesebb (én kifejezetten maszkulin személyiség vagyok nő létemre) természete keveredik apám makacsságával, szétszórtságával. Egyúttal apám jó értelemben vett simulékonysága, közvetlen stílusa is felfedezhető nála.

2017. febr. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálunk mindenki barna szemű, a nagymamámat kivéve, nekik kék. A kisfiamnak is kék, de még picike, változhat..
2017. febr. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem a kisfiamnak pont ugyanolyan szeme van, mint apukámnak. Nekem kék de szürkés, a férjemnek zöldesbarna, anyósomnak barna, apósomnak zöldesbarna, anyukámnak mint az enyém és apukámnak van ilyen kék szeme, mint a fiamnak. De arcvonásaiban is hasonlít rá egyébként.
2017. febr. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát épp ezen gondolkodtam reggel, hogy hogy is van ez? Nekem mindkét szülőm kék szemű. Öten vagyunk testvérek: két barna, egy barnás-zöld és két kék szemű. Nagyszüleink: három kék szemű, egy barna szemű.


Férjem barna szemű, én kék. Négy gyerekünkből egy barna szemű lett, három kék szemű. Nagyszülők közül három kék szemű és egy barna szemű van.

2017. febr. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak:pedig állítólag 1% az esèly,hogy kèt kèk szeműnek barna utódja legyen,hát akkor nálatok az 1% bejött.
2017. febr. 13. 10:14
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is ilyesmit hallottam, nálunk be is jött. Nekem barna a szemem és a hajam, férjemnek zöld szeme van, fekete haja. Nálam és nála is inkább a sötétebb színek dominálnak a családban, viszont az én édesanyámnak szőke haja volt, kék szemekkel. Mind két fiam szőke, kék szemű. 5 és 7 évesek, tehát változni már nem fog a szín. Csak a nagyijukra tudom vissza vezetni ezeket.
2017. febr. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!