Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónaposan még nem ül önállóa...

7 hónaposan még nem ül önállóan és nem is kúszik, ez baj?

Figyelt kérdés

Tegnap volt 7 hós a kisfiam. Forgolódik, bár hasról hátra nem igazán szeret, inkább hisztizni kezd, ha hason elunja magát. Viszont szépen kinyomja magát a kezével, a lábát oldalra kirakva megfordul ellenkező irányba, nyúl a feje magasságában vagy akár feljebb lévő tárgyakért is hason, illetve hátranéz, hogy ki van ott. Imád ülni is, ha tartom, de nem sokáig hagyom így, mert ha elengedem, már dől is el, így nem erőltetem. Viszont sokszor kéri, hogy ültessem fel, szeret így lenni. Ha fogom, előszeretettel ugrál, rugózik a combomon, nagyokat kurjant közben, úgy élvezi.

Baj, ha még nem ül önállóan és hogy nem kúszik-mászik?



2017. febr. 13. 14:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
48%

Az hogy nem ül az még nem baj.

De az hogy nem forog rendesen oda vissza és nem is kúszik, az miatt én megnézetném egy szakemberrel.

Lehet csak egy pár alkalmas torna kellene.

2017. febr. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
20%
Nem. De ne ültesd, mert az árt.
2017. febr. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
2017. febr. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
2017. febr. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igen, ezeket olvastam, de ezek olyan általánosak.
2017. febr. 13. 14:59
 6/13 anonim ***** válasza:
59%

ültetni, állítani nem szabad, ezeket ne csináld.

kúsznia kell lassan, azzal erősödik meg az üléshez. eddig mí nem elég erős a gerince ehhez, elgörbülhet

2017. febr. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
59%

Nem szabad ültetni ilyenkor. Egyrészt árt a gerincének, mert nem tudja még tarzani a törzsét. Másrészt leállítod a mozgásfejlődését, mert ha felülteted megkap 'ingyen' minden ingert a külvilágból. Nem kell tennie érte semmit (forgolódás, odakúszás, négykézlábra állás, ülés...). Ezeket a dolgokat az ő igénye, érdeklődése indítja el. Ha te ezeket kielégíted azzal, hogy felülteted, hogy többet lásson, odaviszed, hogy megfoghassa... stb.; csírájában elfolytod az ő próbálkozásait. Helyette egyre gyakrabban fogja követelni, hogy vedd fel, ültetsd fel, hogy általad elérje azt, amit akar. Nagyon okosak már ilyenkor! Mivel a mozgás elsajátítása kezdetben nehéz, sokszor sírnak, ha nem úgy sikerül, ahogy akarják. De ha hagyod gyakran próbálkozni, vagy segítesz neki azzal, hogy pl. megtámasztod a talpát, hogy kúszáshoz tudja magát tolni -és nem egyből felkapni!- akkor hamar rájönnek, hogy hogy kell, és az izomzatuk is gyorsan erősödik hozzá!

Tehát a megoldás: kevesebbet legyen kézben/ ültetve, többet legyen a földön, ingergazdag környezetben. Kezdetben segíts neki, hogy haladjon oda, ahová akar. Így be fog indulni a mozgása.

2017. febr. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
55%
Szia! :) Kisfiam most töltötte a 8 hónapot, de még friss az élmény: 6 hósan fordult először hátról hasra, majd 7. hónap közepe fele vissza és csak most kezdett el igazán kúszni. Nálunk követi szakember is, de nem nyúlt hozzá! Alapvető baba tornát csinálunk csak.. :) Ülni nem ül, nem is ültetem, ha a kiságyba sikerül felhúznia magát, akkor engedem, hogy élvezze kicsit, de még nem tud szépen egyenesen megülni..:/
2017. febr. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
55%
8-as vagyok újra, csak egy tipp :) Egyre többet van a szőnyegen,kap maga elé 1-2 kisebb labdát és azokért harcol..:) Tehát ha ügyesen megfogja megnyerte magának, de ez általában több perces kúszás után jön össze, ugyanis elgurul az a fránya labda :D Szerintem próbáld ki, hátha! :)
2017. febr. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia! :)

Én is 8 hónapos baba anyukája vagyok. Én is azt javasolnám, hogy sokat tedd a földre, had fedezze fel a világot.

Ugyan így problémáztam mindenen ( ha szabad így mondanom), aztán mondták, hogy nyugi, csinálja ha megért rá. Bár aláírom, tényleg sokszor kell segítség.

Szóval 6 hónapos kora óta (Ekkor is fordult át először mindkét oldalra) rengeteget van a földön). Most pont 8 hónapos, kúszik, mászik, ha négykézláb áll felül, kapaszkodva feláll. Most pedig azt próbálgatja hogy nem kapaszkodik, hanem a kezén támaszkodik és úgy nyomja fel magát, hogy felálljon. Nagyon beindult a mozgásfejlődése, mióta sokat van a földön. Szerintem próbáld ki. Nekem is sokat volt kézben, de inkább ártott neki, mert magától semmit sem akart csinálni..

2017. febr. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!