Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy "apa" lemondhat a gyerekér...

Egy "apa" lemondhat a gyerekéről? Mi kell ehhez?

Figyelt kérdés

Apasági nyilatkozat van, sajnos, nem voltunk házasok, semmi sem köt minket össze, csak a baba. Szeretném ha lemondana a gyerekemről, mert ilyen embert nem akarok a közelében meglátni. Van ilyen nyilatkozat? Valaki volt hasonló cipőben? Hol lehet ezt elintézni?

A gyámügyet már hívtam, sajnos nem veszi fel senki a telefont, és időpont kell.. Valaki tud valami hasznosat mondani ez ügyben?


2017. febr. 13. 14:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Az kell hozzá, hogy az új férjed örökbefogadja a gyereket. Csak úgy nem lehet lemondani.
2017. febr. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
53%
Nem mondhat le.
2017. febr. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
35%

Nem mondhat le.

Sot, joga van tartani a kapcsolatot, es rendszeresen latni.

2017. febr. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
És esetleg az megoldható, hogy semmibe ne legyen beleszólása? Hogy mindent elintézhessek nélküle? Bölcsi, ovi, majd suli?
2017. febr. 13. 14:32
 5/21 A kérdező kommentje:
Költözés stb..
2017. febr. 13. 14:32
 6/21 anonim ***** válasza:
35%

Nem lehet.

Úgy lehetett volna megoldani, hogy nem készül apasági nyilatkozat a születéskor. Csak anya lett volna beírva. Apa rész üresen marad.

2017. febr. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
22%

Nem. Ugyanolyan jogu szulo mint te! Hogyne lehetne beleszolasa ??

MINDENHEZ koze van ami a gyerekevel tortenik.

2017. febr. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Én azt értem, hogy köze van a gyerekhez, de akkor mit csináljak ha fontos dolgot kell hirtelen elintézni, és nem lehet elérni?? Hogy kórházba került a gyerekünk, és kellett volna, de nem értem el??
2017. febr. 13. 14:36
 9/21 anonim ***** válasza:
88%
Nem mondhat le róla, ellenben a szülői felügyeleti jogáról Igen. Ő le akarna mondani vagy csak te szeretnéd? Neked igencsak erősen kell indokolni és a felsorolt okok edeskevesek.
2017. febr. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy meg bíróság, gyermekelhelyezesi per
2017. febr. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!