Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mikor adnátok bölcsibe a...

Ti mikor adnátok bölcsibe a babát?

Figyelt kérdés

8 hónapos a lányom. Gyeden vagyok, egyedül nevelem. Mivel most itthon lakunk (Szüleimnél), úgy gondolom minél hamarabb munkába kéne állnom, hogy minél hamarabb külön költözhessünk. Anyukám nem szeretné, ha bölcsibe adnám a kicsit, mert szüksége van rám. Én ezt tudom, és én sem jókedvemből szeretném bölcsibe járatni, hanem mert egyszerűen a saját lábunkra kell, hogy álljunk. Ti megvárnátok, míg lejár a gyed, vagy amint lehet bölcsibe adnátok?

Mellesleg 100 ezer ft körüli pénzt kapok havonta, szóval nincs az, hogy éheznénk, de azért mégiscsak jobb lenne egy fizetés is mellé. (Úgy tudom lehet gyed mellett dolgozni).Köszi a válaszokat.


2017. febr. 13. 16:58
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Ha nem létkérdés hogy dolgozzak, akkor másfél, 2 éves koráig várnék.
2017. febr. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Ha az anyagi részét nézzük, 1 éves korától jár a gyed extra, vagyis a gyed+fizu. Ennyi idősen szerintem már nyugodtan mehet bölcsibe, ha szükséged van arra a plusz pénzre, amit a te esetedben abszolút megértek. Ha a szüleid hajlandóak lennének segíteni, és mondjuk elvinni vagy elhozni a kicsit a bölcsiből, hogy ne kelljen 9-10 órát ott töltenie naponta, akkor az pláne jó lenne neki is.
2017. febr. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

a saját lábra állásban az elköltözést érted? mert ha 100 körül van a gyeded, az azt jelenti, hogy a fizud olyan 120e volt. AZ oké, hogy egy darabig jár a gyed+fizu, de utána csak gyes+fizu, majd csak a fizu. Abból is menne a saját lábon állás? Mert ha nem, akkor tulajdonképpen (ha így is megéltek), nem sok előnye lenne, ha visszamennél.

Amúgy már 6 hós kortól lehet igényelni a gyed extrát (valaki írta, csak 1 éves kortól lehet, de ez már nem így van)

2017. febr. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

miért is lettem lepontozva????


[link]

2017. febr. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igazából egyelőre nem elszeretnék költözni, csak félre tenni pénzt, hogy minél hamarabb sikerüljön. Ez viszont ebből a pénzből nem megy. Tápszeres a lányom, és HA-s tápszert eszik, ami tudjuk, hogy nem a legolcsóbb. Most próbálom vissza szorítani a kiadásainkat, minden forintot megnézni mire adom ki, míg kicsi és nincsenek hatalmas igényei. (Pl.: itthonra nem feltétlen kell a Papmers, ha úgyis milliószor lecserélem, vagy én főzök, és ritkábban kap üveges bébi ételeket azokból, amiket a boltban nem tudok venni, vagy nem olyan minőségű (pl.: a még zöld barack) stb..)

Nyár elején lesz 1 éves. Akkor már mindenképp be szeretném adni, nem télen szeretném elkezdeni a bölcsit. Szóval vagy 1, vagy 2 évesen kéne elkezdenünk a beszoktatást.

2017. febr. 13. 18:55
 6/7 anonim ***** válasza:

22 hónaposan ment bölcsibe a nagyobbik gyerekem. Én is egyedül neveltem, viszont akkor még nem volt gyed extra, gyed mellett egyáltalán nem lehetett dolgozni, adókedvezmény se volt még, meg semmi ilyesmi, úgyhogy nekem nem volt túl nagy motivációm arra, hogy 2 éves kora előtt dolgozni kezdjek, ezért maradtam is otthon vele gyed alatt majdnem végig.

De ha most lennék ebben a helyzetben, valószínűleg fél évvel hamarabb visszamennék, így tényleg elég sok pénzt össze lehet gyűjteni, ha az ember utána már a fizuból él, és a gyed-et elteszi.

2017. febr. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi, mindenki zöld pacsi :)
2017. febr. 13. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!