Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 honapos mellett, hogy,...

10 honapos mellett, hogy, mennyi idotok marad a hazimunkara?

Figyelt kérdés

Azert kerdem,mert en ugye haztartasbeli vagyok (parom tegbapi kedves kijelentese)es egy 10 hos mellett bezony siman ragyognia kellene a lakasnak.

Eleg rosszul esett,hogy ezt mondta.nem egyszeru 10 hosom van,van ket nagy tesoja elozo kapcsolatbol,de ok mar sulisok,tehat napkozben keveset vannak itthon.

Mindig van ebed,leves es masodik is.a mosogatobol sem folyik ki a koszos edeny.nappal tobbszor is osszesoprok,2 naponta altalaban fel is mosok.feher csempe van a konyhaban,azt is hetente takaritom.a szobankban sotet butor,3-4 naponta torolgetek.a szaraz ruhat mindig azonnal osszehajtom es elrakom.

A pici eleg nehez eset most,hogy mar felall.nem nagyon lehet magara hagyni.keveset van el ha nem vele foglalkozom.nappal altalaban 2x 1-1,5 orat alszik.ezen kivul van,hogy csak ugy tudok dolgokat megcsinalni,hogy addig uvolt mert nem vele foglalkozom.most epp jon a foga is,napok ota alig alszom ejjel.lassan egy zombi szintjen vagyok,mert nappal ha aludnek meg ennyit se tudnek megcsinalni.

Ha paromnak szolok,hogy szar napunk volt segitsen,akkor az a valasz,hogy ez nem kifogas,minek vallaltam 3 gyereket ha egy ekkora lakast sem tudok mellettuk rendben tartani.

Nem esz meg a kosz....es amugy sem vagyok rendmanias,soha nem is voltam az.

Parom persze ledolgozza a 8 orat aztan mossa kezeit.ejjel alszik,sokszor napkozben is,mert o megteheti,hisz dolgozik.en pedig csak haztartasbeli vagyok.

Hogy ertethetnem meg vele,hogy nem a fenekem a vakarom,es sorozatokat nezek?ti parotok segit?mit szol ha egy egy rossz nap utan nincs csilli villi rend?es ugy altalaban,hogy boldogultok hasonlo koru gyerek mellett?


2017. febr. 14. 06:52
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

Jól beválasztottál ismét.

Aki ilyen, annak hiába magyarázol, nem fogja felfogni.


Férjem mindenből egyenlően kiveszi a részét. Altat, etet, pelenkáz és takarít is. Nem cselédként tekint rám.

2017. febr. 14. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Amugy szerintem az anyja huzza.a picivel kapcsolatban is.menjen bocsibe 1 evesen es ott majd rendet tanul,mert itthon nem fog.hagyjuk el a tapszert,igyon tejet.ne egyen uveges kajat,mindig fozzek kulon neki.ezekkel is traktal.

Termeszetesen ha olyat fozok,akkor a pici is azt eszi amit mi.mondtam mar neki,hogy a mi gyerekunk,majd mi eldontjuk mi hogyan lesz.az anyja mar felnevelt 3 gyereket.termeszetesen en vagyok a rossz ha ezt mondom.

Es amellett,hogy tolem tokeletes rendet var,o maga folyton elohagy mindent,nem igazitja meg soha az agyunkat.nem csinal semmit itthon.meg a gyereket se viszi le setalni,hogy en addig komolyabban tudjak takaritani.ha itthon van vagy butykol valamit,vagy alszik.

Es nem,a pici elott ezek nem voltak problemak,mert a ket nagytol tudtam aludni,es a hazimunkat is konyebben csinaltam meg munka mellett is.

4 eve vagyunk egyutt.holnap lesz a szulinapom,es tudom,hogy meg egy szal szegfut sem fogok kapni,mert nem erdemlem meg :(

2017. febr. 14. 07:17
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Ne hisztizz!
2017. febr. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
Ki tudok akadni az ilyen ferjektől...nem, ez nem normális dolog, ahogy viselkedik. Vagy besegít otthon, vagy nem kritizál. Az én Férjem többet dolgozik mint a tied, mégis képes segíteni. Vagy ha olykor nem is, nem puffog, hogy nem ragyog a lakás. Én mondjuk ezt nem is tűrném el, az biztos. A gyereket meg ketten vállaltátok, nem a te magánvállalkozásod.
2017. febr. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%

Mutasd meg neki,hogy milyen amikor 2 napig a feneked vakarod.

De ilyen hozzáállással csodát ne várjál és azt se,hogy amikor vissza mész dolgozni jobb lesz,mert akkor már nem azt vágja hozzád,hogy otthon vagy hanem azt,hogy te vagy a nő a te dolgod.

3 gyerek van nálunk is, 2,5,8 éves. Mind a ketten mindenből kivesszük a részünket, pl ő is főz és én is hasogatok fát. A gyerekeknél is mindenből kiveszi a részét kérés nélkül is. Mondjuk nálunk annyi,hogy mind a 3 közös gyerek és közös döntés is volt.

2017. febr. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%

Hazicselednek erzed magad... Vagyis bocsanat, a ferjed tart teged ingyencselednek!

Nem, nalunk soha nem voltak ilyen megjegyzesek. Holott en egyaltan nem zavartatom magam, ha heti egyszer jut ido felmosni a harom gyerek mellett.

Az a baj, hogy rahagytad. Mar nem fog valtoztatni.

Nem fogja belatni, hogy te is dolgozol. Hogy fontos, amit teszel. Csak azt latja, otthon vagy es valami epp nem olyan, ahogy elvarja....Brrrr!

2017. febr. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%

Én még csak most vagyok terhes,de engem nagyon megvisel allandoan rosszul vagyok, probalok rendet tartani es takaritani de nagyon nehezen megy.

Szerintem a ferjed leszarja,hogy mi van veled.Én mondtam a ferjemnek,hogy keresek egy takaritonot mert nem birom a 220m2 takaritani.

Régebben is volt takaritononk amikor sokat dolgoztam,akkor se szolt erte.

Ha a ferjedet annyira zavarja,hogy valamit esetleg nem csinalsz meg csinalja meg ő!

Mondd el neki oszinten mit gondolsz!

2017. febr. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én csak annyit mondanék, mikor megjegyzi, hogy lehetne nagyobb rend, jogy te meg kereshetnél jobban....akkor talán kicsit átérzi a dolgot....
2017. febr. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!