Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik baba előtt összevissza...

Akik baba előtt összevissza éltek, nem volt "időbeosztásuk", hogy szokták meg baba után?

Figyelt kérdés

Sosem voltam korán kelős.. A munkahelyemre sem korán kellett bemennem, simán kelhettem 10kor, elintéztem a dolgaimat kényelmesen, és utána kellett csak mennem 1kor. Úgy érzem, ha pl felkelnék 7-kor, akkor is végig tudnám csinálni a napot, nem haldokolnék, de a lányom csak fél9-9kor kel, és nem tudok erőt venni magamon.. pedig akkor előbb megcsinálhatnám azt amit napközbe, de mégsem tudom megállni, hogy ne feküdjek vissza.. későn fekszem le, mert a lányom egyszerűen nem hajlandó elaludni, mert annyi dolga van(játék, játék, játék) vaksötétben is nevetgél stb, pedig látszik, hogy fáradt..és éjjel is 25 milliárdszor felkelek etetni, cumit visszaadni, betakargatni, megfordítani (mert nem kényelmes neki ahogy fekszik és nyöszörög), elfáradok rendesen. De úgy érzem, a napot lopom, pedig napközben mindent megcsinálok, amit kell, nem szalad a ház, főzök. Anyám szerint előbb kéne felkelnem, megcsinálnom korán reggel mindent, aztán egész nap kéne semmit csinálnom.. de viszont napközben nem fogok lefeküdni aludni.. Azt mondja ártok ezzel a gyerekkel, hogy nincs napirend. mert nem úgy van hogy pl pontban 12:00-kor ebéd, hanem 12-13-között, ha nem éhes a gyerek (mert előfordul hogy nem akar enni) nem ülünk addig ott mig kin keservesen meg nem eszi, hanem mikor jol is esik neki..

tényleg ennyire rosszul csinálom??



2017. febr. 17. 22:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
7%
Nem! Ha nektek igy a jo..., akkor igy eltek! Senkinek semmi koze hozza.;)
2017. febr. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
71%

A napirend nagyon fontos! Nekik ez az ami stabilitást ad. Az, ha tudják, hogy dél és fél egy között mondjuk ebéd van. Vagy az, ha tudják mikor van fürdés. Lehet reggel vagy este, a lényeg, hogy egy időben. Anyukádnak igaza van abban, hogy kell valami rendszer, neked is könnyebb lenne. Nem csoda, hogy nem kell neki ebéd, ha későn keltek. Igazából az egészen kellene változtatni ahhoz, hogy egy JÓL működő rendszer kialakuljon. Ez is működik valahogyan, de szerintem az az érzés, ami benned van az az, hogy ez a rendszer nem elég stabil. Ha korábban megkezdenéd a fektetést, minden előrébb csúszna. Igen, biztosan szörnyű unalmas lenne kivárni míg elálmosodik, de biztos vagyok benne, hogy hamarabb rá tudod venni az elalvásra, ha (mondok egy példát), nem fél 10-kor kezded el altatni, hanem már 8-kor! (Tapasztalatból mondom, nálunk sürgősen kellett váltani. Úgy kezdtük, hogy korábban keltettem - tudom nálatok ez a kritikus, de minden mindennel kölcsönhatásban van- szóval reggel korábban kelt, ebéd IDŐBEN!, du alvás, majd 8-kor FEKVÉS, nem akkor kezdtünk még fürdeni, vacsorázni)


Így egyébként az egész napotok csúszik, nagyon nehéz lesz majd, ha közösségbe kerül, szerintem jobb lenne már most elkezdeni hozzászoktatni. Ezt az egészet annak függvényében írtam, hogy nem tudom hány éves (szerintem nem írtad). Szóval ez előbb-utóbb tarthatatlanná válik, de te tudod, hogy ezt meddig húzod, idővel biztosan könnyebb lenne a korábban fekvéssel és korábban keléssel!

2017. febr. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

8 hónapos egyébként.

Fél 9-9kor kelünk, (előtte 7 órakor eszik) 10-kor 10 órai van, dél-1-kor ebéd. Ebéd előtt alszik, nagyon ritkán utána..

Délután kb 3-4-kor uzsi.

Este fél 7 kor fürdés, 7-kor vacsi. Fél 8kor vagy 8 kor lekésőbb már bent vagyunk a szobában, és altatás van, de nem alszik el fél 10 előtt.. addig vagy a kis fényben vagy teljes sötétben gagyarászik, mászkál, vagy ordit. akár hányszor teszem le a helyére felkel.. felül, ülésből meg egy párnába kapaszkodva is feláll..

Már próbáltam, hogy napközbeni egy alvást megszüntetek, de akkor az egész nap katasztrófa és üvölt. Egyik nap 7-kor keltünk. 10kor már megint aludt, és ugyan így ment a nap.. Kérlek segíts akkor hogy alakítsam a napot, hogy ne ilyen későn aludjon el. Nem tudom már hogy csináljam.. Át tettem reggelre a fürdést, az abszolút nem jött be, mert este várja a fürdést, akkor is ha reggel fürdött.

2017. febr. 17. 23:12
 4/15 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy az uzsi és a fürdés között még van egy alvás, kb olyan 5 órakkor. Ez szokott csúszni, ha olyanja van, és egyáltalán nem akar aludni, mert játszana..
2017. febr. 17. 23:13
 5/15 anonim ***** válasza:
40%
Kell egy fajta rendszer, de nem kell mindent percre pontosan minden nap. Ha nem szerettek korán kelni, akkor nem keltek. Ennyi. A többit igazitsátok ehhez. Ha este nem akar időben lefeküdni, esetleg a nappali alvást hozzátok korábbra, vagy rövidítsétek.
2017. febr. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Ha felkeltem, nagyon mérges. Egész nap dühöng, morcos. Mintha az egész napja el lenne rontva..
2017. febr. 17. 23:20
 7/15 anonim ***** válasza:
50%
Figyelj, kisbabaval a tulelesert jatszol..hogy ne orulj bele az alvashianyba. Az lesz h vagy kialakitasz egy napirendet, vagy totalis kaosz lesz, amiben testileg lelkileg kikeszulsz:)
2017. febr. 18. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
34%

Az a delutani 5 orai alvas mar nagyon keso! Azert nem almos meg 10 kor sem.

Egyebkent az enyem 20 honapos, es szuletese ota 9 korul kelunk ( ami nekem tokeletes ) , es este 9:30 kor alszik el.

Mert nekunk igy jo, es senki velemenye nem hat meg.


Nektek azt az 5 orai alvast kellene beszuntetni, vagy akkorkrsobb fektetni.

Mikor ennyi idos volt a picim, akkor o is aludt 5 korul, de nalunk 9 kor van furdes 1 napos kora ota, ugyhogy nem volt gond.

2017. febr. 18. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
67%
Abban is van igazság, hogy akkor kell kelni, amikor jólesik és nem kell hajnal 5kor kukorekolni, de a másik oldala, hogy ha korábban keltek, korábban is lesz fáradt este és több időd jut magadra. Ami még szempont lehet, hogy ha majd bölcsibe vagy oviba szeretnéd szoktatni, ahova 8-ra kell járni, akkor vért fogsz izzadni, ha akkor kezded el a korán kelést. Az 5 órai alvás szerintem is késő, azt el kéne hagyni,vagy osszevonni az ebéd utánival.
2017. febr. 18. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
22%

8- as vagyok.

Nyolc hónapos gyereket ne küldjetek máris óvodába. Csak mert mindenki írja , hogy majd az óvodába nyolcra kell menni. Két , három hét alatt rá lehet szoktatni, a nagyobb gyerekemről tudom.

Ez ugyanaz, mint amikor a nyári szünetben tovább alhatnak a gyerekek, érdekes módon mégis fel tudnak kelni szeptemberben, még az óvodások is.

2017. febr. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!