Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért dugul be a baba orra...

Miért dugul be a baba orra ejszaka ha nincs megfazva?

Figyelt kérdés
4 hónapos kislányom orra éjjel be dugul , vagy legalábbis ugy hallarszik amikor ejjel felkel enni. Nehezen kapja a levegőt amikor szopizik. Nappal kidugul neki. Nincs és még nem is volt megfazva. A levegő paratartalma vagg esetlsv esetleg kialakulo allergia lehet az oka?
2017. febr. 19. 09:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
21%

taknyos a hidegtől

teveled még sose volt ilyen?

2017. febr. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
35%

Szia! Nálunk is voltak hasonló gondok, de a kisfiam szárazon köhögött is hozzá. Jártunk dokinál, allergiát kizárta így ő is a levegő páratartalmára gondolt. Először szerintem ti is tegyétek meg ezt a lépést! Mi vettünk légzéskönnyítő párnát, az is nagyon hasznos!

Ilyen: [link]


Illetve párásítót is beszereztünk, az pedig ilyen:

[link] (Itt jelenleg nem vásárolható, de szerintem máshol megtalálod, lehet használtan is)


Azóta nincs ilyen gond. :)

2017. febr. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
46%

"légzéskönnyítő párna"

a h.lye vonzza a h.lyét.

Igen 30 éve még be tudták etetni az embereket a párásítóval, ma már páramentesítőt árulnak, mert ahol van egy kis penész ott biztos nagy a pára és fordítva is.

2017. febr. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
48%

"Légzéskönnyítő párna"

Már az ismertetőjében is akkora blődségek vannak, hogy az nekem fáj. Egyébként csak 6 hónapos kortól javasolt, szóval a kérdezőnél ez kilőve.


Egyébként egészséges felnőtt embernek is be tud dugulni az orra esténként. Nyugalmi állapotban vagy, máshogy veszed a levegőt, máshogy termelődnek a váladékok is.

Allergiára nem gyanakodnék, hisz akkor nem csak este jelentkeznek ez a probléma. Javaslom a lefekvés előtt a szoba átszellőztetését. Legtöbbször ennyitől megoldódik a probléma.

2017. febr. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Annyit még hozzatennek , hogy a nalunk nagy a kondensz. Csorog a viz az ablakban , a mi szobankban picit penészes a fal egy adott helyen . Az o szobajaban nincs semmi. Para elszivo van mindenhol a házban. Van egy elektromos kütyü ami mutatja az időt, órát, hőmérsékletet, es paratartalmot. Alltalaban 50 korul van. Szelloztetni természetesen szoktunk nappal.
2017. febr. 19. 10:57
 6/13 anonim ***** válasza:
24%

Az én orrom is ezt csinálja. Valahonnan tudja, mikor fekszem le... Ráülök az ágyra, már bedugul, nappal semmi bajom. Én allergiás vagyok.


(Páratartalomnak az 50% kevés, inkább 60% lenne jó.)

2017. febr. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Ja és 23.5 fok szokott lenni
2017. febr. 19. 11:04
 8/13 anonim ***** válasza:
33%
Nálunk be vált! Ennyi, mindenkinek saját dolga hogyan csinálja. :)
2017. febr. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Hason alszik?
2017. febr. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

páratartalomnak 23 fokon az 50% az sok. Pont elég a penésznek, este amikor lehűl a levegő 20 fokra az már 70%.


Gondolom egy válaszoló se tudta, hogy a páratartalomot a hőmérséklettel együtt adják meg.


És ha van penész a házban, akkor nem gonosz angyalkákra kéne ráfogni, hanem elősször venni egy elektromos páramentesítőt venni meg letörölni a penészt.

2017. febr. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!