Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A baba mennyi idős kora után...

A baba mennyi idős kora után terveztek kistesót? Mi az ideális korkülönbség?

Figyelt kérdés

2017. febr. 23. 06:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%

8, 13, 17 evesek.

Soha nem akartunk kis korkulonbseget. Neki ez az idealis.

2017. febr. 23. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
59%
Nekunk, bocsanat.
2017. febr. 23. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
35%
2-3 év. Ekkora különbséggel tudnak egymással játszani, de ha több, akkor már nem. 7 éves gyerek már nm tud mit kezdeni egy két évessel.
2017. febr. 23. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
95%

Egy éves volt a kisfiam, mikor körvanalazódott, hogy szeretnénk még egy gyereket, 23 hónap van a 2 között. Az első félév álom volt, aztán kicsit macerásabb lett, de nem panaszkodhatok. Testvérféltékenység minimális volt, a kisebb mindent megtanul, amit a testvére tud, együtt tudnak játszani.

Ha fiatalabb koromban szülök, akkor valószínűleg nagyobb korkülónbséget tervezünk, de 35 évesen szültem az elsőt, ezért kicsit belehúztunk.

Mint mindennek a kis és nagy korkülónbségnek is van előnye és hátránya, azt fogod megszokni, és azt fogod megoldani, amiben élsz.

2017. febr. 23. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
97%

Mi kis korkülönbséget szerettünk volna és 21 hónap lesz a gyerekek között.

Nem hiszem, hogy van ideális különbség, mindennek megvan az előnye és a hátránya is. Mindenki maga tudja.

2017. febr. 23. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
82%
Mi 2 évet terveztünk, 2 év 2 hónap lett. Nem mondom, hogy egyszerű, de azt szerettük volna, hogy tudjanak együtt játszani, meg nekem is így egyszerűbb, hogy közbe nem mentem vissza dolgozni (bár a két gyerek között bedolgoztam pár órát a munkahelyemen, de nem kellett bölcsibe mennie a nagynak).
2017. febr. 23. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
46%

"2-3 év. Ekkora különbséggel tudnak egymással játszani, de ha több, akkor már nem. 7 éves gyerek már nm tud mit kezdeni egy két évessel."

Kinek hiszed magad te, hogy ezt így kijelented? Én tudtam mit kezdeni a 2-3 évnél nagyobb korkülönbségű tesóimmal is. Sőt ezzel nem vagyok egyedül.

2017. febr. 23. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem miért azt nézitek mennyi lesz a korkülönbség! Mi ez vmi kőbe vésett szabály? Öcsém és köztem nincs 1 év, a hugom meg akkor született amikor 10 éves voltam. És? Tök jól elvoltunk ígyis. Akkor vállald a kövit amikor TI szeretnétek! Mintha kötelező lenne a meglévő gyerekhez igazítani. Sokan úgy rá vannak erre görcsölve h az már nem normális.
2017. febr. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Még csak az elsőt várjuk, de 3-4 gyereket szeretnénk, ezért úgy tervezzük, amint lehet, jöhet is a kistesó. Illetve ha nem akkor jön, akkor is fogunk örülni, csak később.
2017. febr. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

4-4 év van a gyermekeink között, eddig nem panaszkodunk (a legnagyobb 9 éves).


Mindenki maga tudja, maga érzi. Van ismerősöm, akinek a kis korkülönbség "jött be", én mindig úgy éreztem, az nekem nem menne. Márpedig szerintem az egyik legfontosabb a kiegyensúlyozott anya és apa. De pl. az ismerősöméknél ez is működik, nekik az az ideális.


Másik dolog. Mi öten vagyunk testvérek, és az egyik nővérem csak 1 évvel idősebb, mint én. Gyerekkorunkban jól elvoltunk, ez az életemben csak kb. 10-12 évet jelent.

Azóta azzal a tesómmal vagyunk igazán jó kapcsolatban, akivel 5 év van köztünk. Márpedig ez az időszak fontosabb és hosszabb az életemben, mint a gyerekkor.

Nincs bajom a másik tesómmal sem, egyszerűen csak a másikkal nagyobb az összhang.

2017. febr. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!