Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől lehet hogy ilyen sokat...

Mitől lehet hogy ilyen sokat kakil most, és kicsit zöldest?

Figyelt kérdés

5 hónapos a babám, és kb 3 hónapja csak 4 naponta kakilt (anyatejes) akkor nyomott 1-2 nagyobb adagot aztán 3-4 napig megint semmit.

Az utóbbi egy hónapban csak 250 grammot hízott, gondoltam biztos azért is mert kevés neki a tej már...erre 3-4 napja elkezdte, hogy minen pelenkába tesz kakát, állagra nem tűnik hasmarsnak, a szokásos kicsit darabos anyatejes kaki, de kicsit zöldesebb és elég émelyítő szaga van, nem mondanám hogy bűzös, de olyan fura, mint amikor a konzerv kukoricába beleszagol az ember (nem ettem kukoricát..).

De ami aggaszt az inkább az hogy most ilyen sokat kakál, nem a szaga nem az állaga, hanem a mennyiség..napi 4-5 kaka simán van ha nem több...és egyik napról a másikra kezdte...én ugyanazt eszem mint eddig is..


2017. febr. 26. 13:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet fog jönni a foga.

Tudom most le fognak hurrogni, de a kisfiamnál 2-3 héttel áttörés előtt már jellemző volt a híg gyakoribb széklet, akkor még nem volt nyűgös amúgy csakaz utolsó héten.

2017. febr. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
de nem igazan hig csak az a fura hogy sok..allagra az a normalis turos...lehet hogy nem latszik még semmi az inyen es megis a fogzastol van? van még egy lanyom tehat tudlm milyen ha jon a fog....de nala még semmmi jele
2017. febr. 26. 14:15
 3/8 anonim válasza:

Szia!

Ilyen nekünk is volt, mikor 5,5 hós volt a lányom. Nekem a védőnő elmagyarázta,hogy már nem elég a tej, kezdjük el a hozzátáplálást. Elmondta miért alakul ki ilyenkor több, és zöldes széklet,de már régen volt,nem emlékszem rá. A lényege vmi olyasmi volt, hogy átalakul a bélrendszer, és normális. De kérdezz rá a védőnődnél

2017. febr. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
ahá. mert nekünk is azt mondták a 250 gramm miatt hogy kezdjem el hozzátáplálni. de én tápszert irattam mert elég rosszul is alszik, gondoltam majd az megoldja az alvást...de nem fogadja el, nem iszik belőle max 10-20 milit...ebből arra következtettem hogy akkor mégis elég neki a tej..
2017. febr. 26. 14:32
 5/8 anonim ***** válasza:
Tápszernek szörnyű az íze.Nem is hasonlít az anyatejre.Mivel ahhoz volt szokva,lehet nem tetszik neki.
2017. febr. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
lehet, de azert aki ehes az megeszi azt is ami nem izlik nem? legalabb is en igy mukodom:)
2017. febr. 26. 15:25
 7/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy elfogadna a tapszert, csak mondjuk rossz cumisuveggel probalod. 5 honaposan mar minimum 2es de akar 3as cumi is kellhet. Tovabba ha langyosan nem kell neki, akkor probald szobahomersekleture hutve.

Es az aventes cumisuveg a legjobb, masbol nekem sosem fogadta el.

2017. febr. 27. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Aventes az enyém is, 2 és 3as fejjel is próbáltam, egyik se nyert. kanállal se. pohárból se.
2017. febr. 27. 03:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!