Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nálatok mikor szokták meg a...

Nálatok mikor szokták meg a nagyszülők a gyerek nevét?

Figyelt kérdés
Nálatok is volt problémázás? Mi megkaptuk, hogy nem hajlandóak a nevén hívni, mert feltűnősködő divatnév, és különben is csúnya, a gyerek majd szégyelleni fogja a nevét. Nagyon rosszulesik a viselkedésük.
2017. febr. 27. 16:36
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
73%
17 vagyok, de egyik nagyszülőm sem tudja a nevem :DD Mindig kevernek, de sose hívtak még a rendes nevemen, mondjuk engem ez sose zavart. (Bár ez az egész mult idő..mindegy.)
2017. febr. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
91%
Nekünk is ezt mondták. Először azt hittem viccelnek, de kiderült hogy nem. Többször próbáltuk megbeszélni, nem használt. Aztán párszor nem a nevükön hívtam őket, onnantól leálltak.
2017. febr. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
4%
A 16. hét után, mert akkor már 100% volt, hogy fiú lesz. Addig még ment a "ugyan ne hívd már Bélukának a magzatot, lehet, hogy lány".
2017. febr. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
86%

Ne foglalkozz velük. Mondd meg, hogy rosszul esik, amit csinálnak, és szégyelljék magukat ők, amiért megbántottak. Ha pedig nem a nevén lesz szólítva a gyerek, akkor nem viszitek oda. Pont.


Végtelen ostoba és bunkó, bántó dolgot művelnek veletek.

2017. febr. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk is ez volt.

A Bence nevet választottuk a fiunknak.

Főként a párom szülei voltak kiakadva,hogy miért választunk a gyereknek tömegnevet meg egyébként is csúnya név.

Miután megszületett csak Beninek voltak hajlandóak hívni.

Most 2 éves és imádják a nevét!;)


Adjátok azt a nevet amit kigondoltatok a babának és ne foglakkozzatok a vélenényükkel!

Ha megszületik a baba valószínűleg megszeretik a nevet,mert az unokájukhoz fogják kötni.:)

Vagy ha más nem akkor a név becézett alakját fogják elfogadni.:)

2017. febr. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Már megszületett, de nem hajlandóak a nevén szólítani, pedig már két hónapos lassan, és napi kapcsolatban vagyunk.
2017. febr. 27. 17:02
 7/21 anonim ***** válasza:
34%
Nálunk tetszik a választott név mindenkinek. Bár anyósomnak volt egy bántó (ugyan nem engem bántott, de rosszul esett) megjegyzése. Mikor mondtuk, hogy mi lesz a név, megjegyezte, hogy na legalább ennek az unokájának szép és nem idétlen neve lesz. Sógornőm kislányának a nem szereti a nevét, a lányának vagy az unokának ezt soha nem mondaná, annál sokkal tapintatosabb, de ez azért fura volt.
2017. febr. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
73%

De mért akkor hogy szólítják?

Én megmondanám hogy ha nem hajlandók a nevén szólítani akkor inkább ne is jöjjenek át... De mi a neve egyébként?

2017. febr. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
78%
Szólítsd te is őket más néven, következetesen, valahányszor ezt teszik a kicsivel. Manfrédnak és Eszmeraldának. Meg fogják unni. És talán meg is értik.
2017. febr. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
65%
Tuti nem lennénk napi kapcsolatban amíg ez nem változik.
2017. febr. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!