Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik textilpelust használtok,...

Akik textilpelust használtok, ti hogyan oldjátok meg az éjszakai pelenkázást? Több pelust is raktok a babára, hogy kibírja egész éjjel, vagy időnként felkeltek cserélni?

Figyelt kérdés
Szeretnék textilpelust használni, azért érdekel a téma, de olvastam, hogy az nem olyan jól szívja a nedvet, mint az eldobható pl. napközben 3 óránként cserélni kell.

2017. márc. 1. 22:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Engem csak érdekelne, hogy miért akarsz textilpelust használni. Környezetkímélés?
2017. márc. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Csak szolok, h az eldobhatot is cserelni kell 3 orankent. Ha meg sokat kakil, gyakrabban.
2017. márc. 2. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ, milyen idős a baba/gyermek? Mert ahogy nőnek, a hormonjaik szabályozzák az éjszakai vizelet mennyiségét. Tehát egy nagyobb gyerkőcnél már kevesebb a pisi esténként. De ha babára gondolsz, akkor is jó lenne tudni, mekkora. Mert az elején minden étkezés egy széklettel jár általában, utána persze javul a helyzet. Kérdés az is, hányszor kel fel este: minél többet iszik este, annál többet pisil is természetesen. Szóval ezeket érdemes mérlegelni.


Én a nagyobbra adtam mosható pelenkát, ekkor már szokattuk le a pelenkaról. Az estét már átaludta teljesen. Így már kibírta csere nélkül.

2017. márc. 2. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ejjelre papirt adok ra,de vannak jobb nedvszivasu betetek,stb
2017. márc. 2. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
44%
igen környezetkímélés, csak abba nem gondoltok bele hogy mennyi vizet használtok el, amikor kimossátok? :O :/
2017. márc. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
41%
Nrm,senki nem gondolt bele..aztaaa,köszi,feltalaltad a spanyolviaszt..(zarojelben jegyzem meg,hogy a papir pelus eloallitasahoz is vizre van szükség..csak azt nap mint nap eldobod,ezzel szemetet kepezve..en meg a napi mosasba dobom be a pelenkat es környezetbarát mososzerekkel mosom..)
2017. márc. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok különböző nedvszívó képességű textil anyag van már.

Zorb, kender, bambusz, pamut, mikroszál (csökkkenő sorrendben írtam) persze ami jobb az egyben drágább is. Éjjelre én bambusz betétet adtam rá. Amikor amúgy is felébredt lecseréltem. Könnyebben vissza aludt száraz pelenkában. Amikor már átaludta az éjszakákat néha megnéztem a pelusát, és száraz volt, csak hajnalban az első ébredésnél pisilt bele, de reggelig bírta a pelenka. Éjjelre mindig külön belső-külső kombinációt adtam rá, azok bírják a legjobban. Fontos, hogy ha nem akarsz szenvedni, akkor jó pelenkát vegyél. Az olcsó bambusz viszkózból készült betétek pl nagyon hamar szétfoszlanak. Én a zöldboltban vettem az első készletemet (popolini, csimota, monapel) és volt ami a 3. gyereket is megérte.


Ami a környezetbarát részét illeti. Persze, hogy használunk vizet, és áramot is. De az eldobható pelenka gyártásához sokkal többet elhasználnak, csak utána kell nézni. És én nem használok semmi olyan vegyszert, ami nem lebomló, míg a gyárak rengeteg olyant használnak el. Ha sima mosószerrel mosnék, akkor is sokkal kisebb lenne a szennyezett víz mennyisége, amit ráadásul már a szennyvíz tisztítókban meg tudnak tisztítani. (amit ugye ki is fizetünk a csatorna díjban) ellenben az eldobható pelenkában lévő zselé golyók, és műanyagok újra hasznosítása lehetetlen, és több 100 év amig nagy nehezen lebomlanak. Addig mindenféle lerakókban gyűlnek halmokba. Az eldobható pelenkák alig 20-30 éve terjedtek el, és máris komoly mennyiségű kezelhetetlen szeméthalommá gyarapodtak. El lehet képzelni mekkora mennyiség lesz belőlük a következő 50 évben. Az eső belemossa a talajba a tartalmukat, ami bekerülhet a talajvízbe onnan a folyókba. Bárminemű tisztítási folyamat nélkül. Hát akkor már inkább a mosom a pelenkát, mert azt a szennyezett vizet legalább meg lehet tisztítani.

2017. márc. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi zsebes belsőt használunk és éjszakára több töltelék megy bele, mert akkor tovább kell bírnia
2017. márc. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!