Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy az apuka, aki játék közben elejtette 7 hónapos kisfiát,3 évet kapott?

Figyelt kérdés

Előszót is bocsánat, ha nem a megfelelő témába írtam ki a kérdést, de babás szülők véleménye érdekel elsősorban.


Ugye az volt, hogy tavaly júniusban apuka a feje fölé dobálta a kisfiát, játszott vele, majd egyszercsak véletlenül elejtette, és eltört a combcsontja. Mára már teljesen gyógyult. A gyerek két hétre rá nevelőszülőkhöz került átmenetileg, majd apukát elítélték védekezésre képtelen személy sérelmére elkövetett nyolc napon túl gyógyuló súlyos testi sértés okozása miatt 3 évre!

Anyukáról nem szól a fáma.


Mit gondoltok erről, jogos, nem jogos? Miért?



2017. márc. 2. 17:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem túlzás. Baleset volt, nem földhöz vágta...
2017. márc. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
84%
Egyértelműen túlzás. Inkább foglalkoznának az agresszív, részeges, a gyerektől még a napi fürdést, buszbérletet is sajnáló szülőkkel.
2017. márc. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem sem kellett volna annyit kapnia.

Engem mondjuk a cikkeknél a hozzászólások háborítottal fel, amik arról szóltak hogy természetes dolog a babákat dobálni és mindenki csinálja! Hát szerintem rohadtul nem normális dolog és nem azért mert elejtheti!

Apuka enyhébb büntetést érdemelne, de remélem ebből legalább levonja a tanulságot

2017. márc. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
74%

Túlzás. Persze valamennyi büntetés mindenképp jár, mert hát mégis megsérült a baba, akkor is ha nem szándékosan, de 3 év az rengeteg.

De az is érdekelne hogy anyuka hol van és mért nem ő kapta a felügyeletet?

2017. márc. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Anyukáról nem írnak semmit, az is lehet hogy nincs, és ezért került a baba nevelőszülőkhöz...

Én valahol még sajnálom is az apukát, aki legközelebb 4 évesen látja majd a fiát, akihez tuti hogy hozzá sem mer érni többet. Vajon mi lenne a jogos büntetés?

2017. márc. 2. 18:37
 6/21 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem kötelezni kellett volna csecsemő, kisgyermek gondozói tanfolyamra.
2017. márc. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Ja és magunkból kiindulva, ha ez velünk történik, tényleg neadjisten, persze én is ki lennék akadva a férjemre, de azért méginkább, mert 3 évig itt kellenne hagynia minket. Biztosan tudnám, hogy baleset történt. Ki tudja, kik és miket tanúskodtak... Esetleg anyuka is...
2017. márc. 2. 18:41
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Meg persze ehhez ismerni kéne a teljes igazságot - tényleg annyi történt csak h játszott a gyerekkel és úgy ejtette le? Egyébként magasba dobálni a gyereket úgy hogy teljesen elengedje nem túl felelős bánásmód. Vagy ha mondjuk az apuka nem volt teljesen józan és úgy dobálta a gyereket akkor jogos is lehet akár a 3 év. Az amit a sajtó ebből lehozott túl kevés információ arról h mi is történt valójában.
2017. márc. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
81%
Ha tényleg ennyi és így történt, akkor szégyellje magát a gyámhatóság. Ha abból indulunk ki, hogy egy amúgy törődő, jó apukát évekre elszakítanak a gyerekétől az jóval nagyobb, felmérhetetlen kárt okoz, mint egy súlyos,de gyógyuló sérülés. Ijesztő ez így. Előfordulhat, hogy egy nehéz éjszaka után történik baleset vagy elég csak egy szerencsétlen mozdulat és bármelyikünkkel előfordulhat ilyesmi.
2017. márc. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam a cikket, de teljesen biztos, hogy nem így történt. Még ha meg is hal egy gyerek, s felelősségre vonják a szülőt, SOSEM kap letöltendőt, amennyiben nem szándékos bűncselekmény történt. Nagyon sok bírósági ítéletet olvastam. Ahol apuka mellett belefulladt a medencébe a gyerek, ahol apuka véletlenül halálra gázolta az udvarukban a gyereket, mind-mind felfüggesztett járt érte, mert NEM volt szándékos. Balesetért sosincs letöltendő. Ennél meg "csak" egy csonttörés lett a vége. Nem kell bedőlni mindennek.
2017. márc. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!