Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van akinek későn barnult be a...

Van akinek későn barnult be a babája szeme?

Figyelt kérdés
Lassan 10 hónapos babám szeme mèg mindig színváltós,hol barnás hol zöldes szürkès.Sok helyen olvastam,hogy akinek barna lett,az már pár hónaposan kialakult.Az enyèmnek a tipikus babaszem előbb barnás,majd zöldes lett,most olyan termèszetes fènyben,mintha a barna foltok tűnnènek el belőle.Lehetséges, hogy ennyi idősen világosodik?Ha barna lenne a vègleges,az már kialakult volna nem? Tapasztalatok? Elnèzèst hogy hosszúra sikerült.

2017. márc. 8. 06:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
A lányom szeme egy éves koráig kék volt, utána lett barna és így is maradt.
2017. márc. 8. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Ès hogy barnult be? Úgy èrtem foltokban, vagy pupillától kifelè, vagy befelè?
2017. márc. 8. 07:37
 3/18 anonim ***** válasza:
Kisebbik fiam is kb. 8 hónapig teljesen kékszemű volt, bizonyos szögből volt benne egy kis zöldes beütés, én mondtam már az elejétől, hogy tuti barna szeme lesz (apjáé is barna, az enyém kék), de mindenki mondta, hogy áááá, tuti ilyen kék marad neki. 8 hónapos kora után kezdett teljesen átmenni zöldesbarnásba, és 10 hónaposan ez a szín egyre inkább barnává vált. Most 13 hónapos, egyértelműen barna a szeme, bár nem sötét, inkább kicsit zöldes árnyalatú, vagy ahogy a férjem mondja, zörna :D
2017. márc. 8. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Kék már nem lesz, de az árnyalatok még változhatnak, akár felnőtt korban is. Az én lányom kék szemű, de 3 éves korára változott az árnyalata, kicsit világosodott még és lett egy türkizes beütése napfényben.
2017. márc. 8. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%
Nekem mindkét gyerekem (6 és 3 évesek) szeme "színváltós" maradt, mint születéskor volt - hol szürkésnek, hol zöldesnek, hol barnásabbnak látszik. Az egyiké világosabb, a másiké sötétebb. Ilyesmi sávos: [link] Valahol erre azt írják, hogy ez a "mogyoróbarna", máshol azt találtam, hogy abban nincs szürke, csak zöld és barna, de mindenesetre léteznek ilyen "hibrid" színek is.
2017. márc. 8. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
A fiamnak is ilyen szemszíne volt. Neki meg is maradt. 4 éves. Se nem barna, se nem zöld, se nem szürke. Ezek keveréke.
2017. márc. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Szerintem barna lesz egyertelmuen. Mire iskolaba megy mindenkepp.
2017. márc. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Nem lehet mmeg egyertelmuen megmondani, de ha egyertelmuen vilagosodott akkor lehet hogy zold lesz. Ha a kozepe inkabb barna de a szele zold akkor inkabb barna lesz sztem. Ha a kozepe is vilagosodik akkor zold lehet. Majd ird meg par honap mulva hogy alakult.
2017. márc. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Mindenkèpp:-)
2017. márc. 8. 16:02
 10/18 anonim ***** válasza:

En is kivancsi vagyok, tenyleg ird meg 😀

Egy unokahugunknak 1 eves koraig volt kek szeme es olyan sotetbarna lett, hogy majdnem fekete. Megdobbento visszanezni a babakori kepeit.

Egy masiknak kb 2 eves koraig volt kek szeme, ebbol 1 ves koraig az a rokito akvamarinkek. Aztan elkezdett besargasodni es olyan egesz fura sargas zoldes szeme lett.

En barnara tippelek nalatok. Ha van mar benne barna, abbol kek egesz biztos nem lesz. Zoldes talan?

Bar magunk kozt en nagyon sok szemet, amit a tulajdonosa zoldesbarnanak hiv en siman barnanak gondolom es ugy velem csak kulonlegesebbnek tartjak a zoldesbarnat, ezert latjak bele 😁 Hiszen a barnanak is eppugy van egy rakat arnyalata, mint a keknek/szurkenek stb.

Es valodi zoldszemut keveset ismerek, de azoknak gyonyoru tiszta zold ketsegkivul, aminek koze nincs a zoldesbarnanak mondott szemekben levo zoldhoz. Es ezzel nem minositem a barna szemszint, fekreertes ne essek!!! Nekem is barna es 3 gyerekembol 2nek is az. :)

A harmadiknal meg mi sem tudjuk milyen lesz. Feleves lesz. Eddig szurkeskek volt, foltok nelkul. En mintha latnek valami sargas arnyalatot, de nehez megallapitani, mert olyan vilagos a szeme, hogy minden tukrozodik benne. Szoval lehet mi is ugy jarunk, mint az egyik valaszolo es lesz belole zorna (aztan vegul sima barna 😁)

2017. márc. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!