Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 gyerkőccel nagyon nehéz?...

3 gyerkőccel nagyon nehéz? Van időd mindháromra? + magadra, férjedre.

Figyelt kérdés
2017. márc. 11. 13:44
 1/6 anonim ***** válasza:
79%

Attól függ, kinek milyen az erőnléte... nyávogásnak, gyengeségnek nincs helye, az tuti.


Nálunk pl. most mindhárom kicsi beteg (három ovis kisfiú), napok óta alig alszom, a férjem hétköznap este 10 körül jön meg (reggel megy el), ma is dolgozik, és holnap délután sem lesz itthon. Egy nyugdíjas nagyszülő van, de neki is megvan az élete, plusz nem mindig bírom elviselni a kritikáit. No, ez volt a nyávogás része :D


A férjemmel késő este találkozunk, mindig megvárom, beszélgetünk, amíg vacsorázik.


Nekem azóta van hobbim, mióta mindenki ovis, zenélek, képzem magam. Sokan néznek hülyén rám, és nem értik, főleg kedves rokonok persze. De nekem ez az énidő, ha nem számítjuk, hogy néha iderogyok a gép elé, hogy üljek pár percet. De ilyenkor is folyton felpattanok valamiért.


Ettől függetlenül büszke vagyok rájuk, tervezett gyerekek, és jó, hogy vannak... szeretem szétrakni étkezések előtt a három tányért, fogadni köszöntéskor a három kis csokrot, nézni a három kis pihegő lelket, mikor alszanak, hallgatni a három csengő kacagást... :) no meg a fiús veszekedést... azt annyira nem bírom, de hát a tesókhoz tartozik... :)

2017. márc. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%

Nem unatkozó, pihenni vágyó embereknek való, az biztos...

Van időm mindháromra, férjemre is, magamra a legkevesebb, de mind kicsi.

5, 3,5 és 1,5 évesek.

2017. márc. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2%

Ettől függetlenül büszke vagyok rájuk, tervezett gyerekek, és jó, hogy vannak..

Hát ja, úgy könnyű, ha mindhármat bevágod oviba,te meg otthon zenélgetsz...

2017. márc. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%

3as,gratulalok....

Honnan tudod mennyit vannak pl oviban,mit csinal addig anyuka otthon es mennyi ideje jut a hobbijara?nekem ketto ovis a harmadik 4 honapos,a nagyok sem alszanak ott delutan(sőt itthon se)..

Miert hiszi mindenki azt,hogy az ovi gyerekmegorzo???

Amugy meg zajos,hangos,porgos,de miota megvannak mindharman,azota minden kerek egész..

Van idom magamra is,mert csinalok,a ferjemmel is jut idonk egymasra estenkent..

De ehhez az is kell,hogy a ferjem mellettem alljon,neki sem esik nehezere a gyerekeket ellatni vagy eppen elmosogatni. Osszedolgozunk,szabalyok vannak es rendszer,nekunk bejön a 3 gyerekes let..

2017. márc. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
88%
drága 3-as... azért vannak oviban, mert benne vannak a korban, erre nem gondoltál? és este 10 és éjfél közt gyakorolok a lenti, hangszigetelt zeneszobámban, máskor nincs időm, megvan a munkám, óriási háztartásom, most még kerti munka is van. De nem haragszom, te vsz nálam is kevesebbet alszol, lazíts, szombat van.
2017. márc. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
71%

Nekem 2 fiam es 2 lanyom van, plusz a ferjem elso hazassagabol van meg 2, szoval ha ok is nalunk vannak az mar nagyon nem keves.

Raadasul nagyszulo nalunk sem jon szoba, mert egyreszrol messze laknak, masreszrol meg meg dolgoznak.

De ettol fuggetlenul sztem buszken mondhatom h remekul megvagyunk. Sok gond van veluk neha, nehez neha a dolog, de nem megoldhatatlan. Kell h legyen sok turelmed es kitartasod, de sztem orom nezni, h mi lesz belole/beloluk!

A nagyobbak segitenek a kisebbeknek, akar arrol van szo, h epp a hugi most tanul jarni, akar arrol, h az ocsinek nem megy a mateklecke.

Ezen kivul pedig segitenek nekem is. Egyutt kerteszkedunk, fozunk vagy epp takaritunk. Neha nagy kupi van ez teny, de ezt is megoldjuk egyutt.

Ahogy mar elottem is irtak, fontos h legyen idod magadra! Juss el fodraszhoz (ha epp attol erzed magad jobban) tudj elmenni futni (pl en setalok a gyerekekkel az oviba, hazafele futok. Delutan forditva) ulj be egy kad forro vizbe vagy olvass egy konyvet. Barmit csinalhatsz, amitol bizonyos idokozonkent egy kicsit felfrissulsz, kikapcsolsz.

Ami pedig a parodat illeti. Eloszor is fontos, h ne tunjenek el a kedves szavak, az eribtesek, az intimitas,csak mert az ember faradt vagy ideges. (A legjobb baratnomek azert valnak, mert nem volt idejuk a szexre 2 gyerek mellett! Mar bocsanat, de sztem ez nevetseges. Arra van idod es energiad, amire akarsz h legyen!)

Nalunk pl a vasarnap egy olyan dolog amikor igen is, ha torik, ha szakad leulunk egyutt ebedelni! Egesz heten nem megy, hat akkor menjen!

Vagy a ferjemmel minden este akar furdes kozben, akar elalvas elott atbeszeljuk h kivel mi tortent aznap! Vegighallgatjuk a masikat!

Sztem kello kommunikacioval es odafigyelessel siman megoldhato a dolog 3 vagy tobb gyerekkel.

Az utcankban rajtunk kivul meg 2 par van 3 gyerekkel es szinten 2, 4 gyerekkel. Ugyan nem latok be a negy fal koze, de kivulrol ugy tunik, h naluk is mukodik a dolog!

2017. márc. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!