Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti fürdetnétek mosogatóban a...

Ti fürdetnétek mosogatóban a gyereket?

Figyelt kérdés

Én még sose hallottam ilyenről korábban, de a neten rengeteg ilyen kis videót látok. Szinte az összes babafürdetős videónál a mosogatókagylóban fürdetik a babát. Kicsit fura. De végül is praktikus. Magasan van, nem kell hajolgatni. Bár én kicsit kicsinek látom.

Ez a termék volt a videóban, amit most láttam. [link]

Ahogy nézem a képeket, azokon is mind mosogató vagy mosdókagyló van.

Ez valami amerikai szokás egyébként? Mert sok olyat is láttam már neten és filmekben, hogy a mosogatóban mosnak hajat, ott borotválják a lábukat.


2017. márc. 14. 09:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
97%

Ahol ez megszokott, ott biztosan könnyebb elképzelni mint nekünk, akik kiskádat használnak, tele vannak a boltok velük, ezt is hallgatjuk másoktól is. Nekem nehéz elképzelni de nem annyira meglepő, hogy van ahol ez szokás.

Mikor a háta közepéig meg a lábujja hegyéig kakás volt piciként, a mosdókagylóban mostam meg. Esténként meg kiskádhoz vagyunk szokva.

2017. márc. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
16%
Dehogy. Eleg igenytelenseg.
2017. márc. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
97%
Japánban is mosogatóban fürdetik a gyereket.
2017. márc. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Tényleg nagyon praktikusnak tűnik. Csak valahogy a higiénia miatt nekem fura.

A mosdókagyló jobban hangzik, mint a mosogató, meg ott eleve mosakodunk mi is. Csak nálunk az jóval kisebb.

Meg ez a virág is tetszik, bár szerintem tuti teleszívja magát vízzel és nehéz kiszárítani.

2017. márc. 14. 09:47
 5/21 anonim ***** válasza:
66%
Ez a virag meg a masik hulyeseg. Teljesen felesleges.
2017. márc. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Az újszülött osztályon is mosogató-szerűségben fürdetik a babákat. (Csak ott ugye direkt erre a célra van rendszeresítve, nem mosogatnak benne.)

Egy több gyermeket tervező családnak akár még beruházni érdemes lehet egy külön babafürdetésre szolgáló szaniterre, ha van hely.

2017. márc. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
96%
Igen, kulfoldon szoktak ( ahol lakom ott is )
2017. márc. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
96%
Az Egyesült Államokban sok helyen ez a szokás. Mivel a legtöbb háztartásban van mosogatógép (nem úgy, mint nálunk), a mosogatót tulajdonképpen csak konyhai vízcsapnak használják, nem tesznek bele koszos edényt. A babák "első fürdetése" ott egy nagy családi összejövetel, kb. mint nálunk a keresztelő, a rokonok visznek ajándékot stb. és hát az egész rokonság könnyebben befér egy amerikai konyhás nappaliba, mint a fürdőszobába. Szóval van praktikus oka. Amíg az öcsém kicsi volt, néha mi is a mosdókagylóban fürdettük, de a mosogatóban nem, azt nem tartottuk elég tisztának.
2017. márc. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
71%
5 perc kifertőtleníteni és leöblíteni a mosogatót. Simán beletenném.
2017. márc. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor nem csak szerintem van benne ráció :)
2017. márc. 14. 11:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!