Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti fürdetnétek mosogatóban a...

Ti fürdetnétek mosogatóban a gyereket?

Figyelt kérdés

Én még sose hallottam ilyenről korábban, de a neten rengeteg ilyen kis videót látok. Szinte az összes babafürdetős videónál a mosogatókagylóban fürdetik a babát. Kicsit fura. De végül is praktikus. Magasan van, nem kell hajolgatni. Bár én kicsit kicsinek látom.

Ez a termék volt a videóban, amit most láttam. [link]

Ahogy nézem a képeket, azokon is mind mosogató vagy mosdókagyló van.

Ez valami amerikai szokás egyébként? Mert sok olyat is láttam már neten és filmekben, hogy a mosogatóban mosnak hajat, ott borotválják a lábukat.


2017. márc. 14. 09:30
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
90%
Nekem az is fura, hogy az államokban a konyhában van a mosógép. Nekik meg az a fura, hogy ha nem. Más szokások, de nem biztos, hogy rossz.
2017. márc. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
93%
Nem tudom mások hogyan csinálják,de én rendszeresen kitakarítom-fertőtlenítem a mosogatót is...így nem látok semmi rosszat abban, hogy gyereket tegyek bele.
2017. márc. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
93%

Persze, nincs ebben semmi extra. Érdekes, hogy itthon erre ilyen sokan fujjognak, meg igénytelennek tartják (máshol is felmerült a téma, azért írtam, hogy sokan). Pedig nincs ebben semmi, pár percet vesz igénybe kitakarítani a mosogatót annyira, hogy egy kisbabát meg lehessen benne fürdetni, ráadásul praktikus, hiszen kellően kicsi, megfelelő magasságban van, és közvetlenül oda folyik a víz, és rögtön le is lehet engedni. Nagyon pici babák esetében, az első hónapokra ez a legpraktikusabb megoldás szerintem.

Párszor mi is alkalmaztuk, tök jó volt. A következő babának szerintem már nem is vesszük elő a kiskádat, mert ez így jóval kényelmesebb, utána meg már ő is fürödhet úgy, mint a bátyjai, ölbe véve.

2017. márc. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
29%

Nem tudom, de engem nagyon zavarna a nem mozgathato csap, a gyereknek pedig elso dolga lenne lefejelni. Es nem tudom a tietek mekkora de az en babam ebbe max 2 honapos koraig fert volna el.

Amugy az pl amerikai szokas, hogy az etelmaradekot letuszakoljak a konyhai mosogatoban. Az is eleg undorito.

2017. márc. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
96%
Amerikában alap a mosogató alá beszerelt konyhamalac...ebbe öntik a maradékot.
2017. márc. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
66%

Konyhamalac

[link]

2017. márc. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
93%

Miért ne lehetne mozgatni a csapot? A miénket is lehet. Sőt teleszkópos, így a csapfejet is le tudom venni! :)

A kérdésre válaszolva, nem ódzkodom tőle, de valahogy nem tudom elképzelni,hogy minden nap így fürdessem. Mondjuk nálunk alapból kivitelezhetetlen lenne, mert mindkettő gyerekem téli. Így nekik még az első hónapokban hősugárzóval kellett rásegíteni a fűtésre fürdetéskor. A konyhánk meg egyben van a nappalival, meg az étkezővel, így ott nyilván nem lehetne. De alapból semmi ördögtől valót nem látok benne, ha mosogató ki van fertőtlenítve.

2017. márc. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
59%
A konyha az konyha. Nekem nem furdesre valo. Fogat sem mosunk a mosogato felett. Akkor sem, ha mar 15 eve van mosogatogepem. Salatat sem mosok a furdoszobaban.
2017. márc. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
93%

Engem nem igazán köt az, hogy mi mire "való" :D Így is a konyhában fürdettem a kisebbik fiamat újszülöttként, mert a kiskádat csak a konyhaasztalra tudtam feltenni, a fürdőben nem fért el.

De ha már itt tartunk, valaha amúgy is a konyha volt a mosakodás helye sok családban, amikor még nem volt mindenhol fürdőszoba. Persze nyilván nem a mosdogatóban, hanem lavórban.


De visszatérve, szerintem egy 1-2 hónapos baba esetében tök kényelmes a mosogatót használni. Vagy ahol a fürdőszobai mosdókagyló elég nagy, ott az is jó, bár nálunk például az nagyon kicsi, ott a csap sem mozgatható (ellentétben a konyhaival), és túl alacsonyan van, nem lenne kényelmes.

2017. márc. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
45%
Nem.
2017. márc. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!