Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Enyhe hipotónia. Volt valakine...

Enyhe hipotónia. Volt valakinek hasonló helyzetben a babája?

Figyelt kérdés

10 hónapos babámat éppen ma vittem el egy gyógytornászhoz a család nagy ellenzésére. Azért írom bele a történetbe a családot is, mert éppen miattuk húztam eddig a vizsgálatot, folyton azt mondták, hogy én gondolom túl a dolgokat, a gyerekkel nincs semmi baj.


Nos, a gyerkőc valóban mindig éppen időre hozza a nagymozgásokat (most éppen kúszik, ül, térdel), de számomra furcsa volt, hogy három hónapon keresztül szimmetrikusan ugyan, de csak az egyik oldalát erositve kúszott. Illetve a bal kezét használja a tárgyak eléréséhez. Ezért vittem el, és most mondta is a doktornő, hogy enyhén hipotóniás, tornázni kell. De elég csak otthon. ( Ő egyébként nem dévényes, itt képtelenség bekerülni egy dévényeshez, ezért is mentem gyógytornászhoz. )


Lányos zavaromban nem kérdeztem meg tőle, hogy nagyon el vagyok-e maradva, mármint nem-e késő már így 10 hósan ez a kezelés a babámnak? Volt valaki hasonló helyzetben? Mivel jár ez az "enyhe hipotónia" a későbbiekben?


Köszönöm a válaszokat!



2017. márc. 17. 16:39
 1/3 A kérdező kommentje:
Egyébként az orvos és a védőnő sem látott hipotóniára utaló jelet, pedig minden alkalommal kérdeztem őket is. Csak ez a gyógytornász vette észre, szóval valószínűleg tényleg enyhe lehet.
2017. márc. 17. 16:46
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Tornáztatni kell és maj az oviba is járjon tornára pl aryes terápia, tsmt torna de ez otthoni. Meg majd bejön neki a sport úszás pl. A mozgása valamivel elmarad majd a társaiétól de inkább azt mondanám ügyetlenebb nagymozgás jellemző. De érintheti a beszédet az artikuláció miatt így logopédiára is szükség lehet. Ne ilyedj meg semmi különös inkább ne lepődj meg ha a te gyereked később megy biztonsággal a lépcsőn akár váltott lábbal vagy a játszótéren kevésbé lesz önálló mint a vele egykoru. A lényeg hogy mozogjon aztan megerősődik. Jót tesz a forgó mozgás a hintázás ugrálás. Csepphinta, trambulin, fittball labda.
2017. márc. 18. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2017. márc. 18. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!