Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lenézitek az ilyen szülőket?...

Lenézitek az ilyen szülőket? (többi lent)

Figyelt kérdés

Azokat, akik használtan vesznek a gyereknek dolgokat.

Nem a cumira, cumisüvegre gondolok, persze.

Hanem pl. ruhák, babakocsi, kiságy, stb.

Mert most az egyik fb csoportban fejtette ki az egyik anyuka, hogy xy rokonáék beleteszik a más levetett rongyába a gyereket...

Ez tényleg ennyire elítélendő dolog?

Az a helyzet, hogy simán lehet venni manapság kitűnő állapotú dolgokat, amiről meg se látszik, hogy nem új, viszont akár fele áron, vagy negyed áron meg lehet őket vásárolni.



2017. márc. 18. 13:52
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
83%
Hát én a legjobb gyerekruhakat mind turkaloban vettem, szoval nem nezem le.
2017. márc. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
84%
Én is millió holmit vettem használtan, elsősorban ruhákat szoktam így venni. Semmi kivetnivalót nem látok ebben.
2017. márc. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
79%
Nem nézem le, én is kaptam egy csomó jó állapotú ruhát használtan, hülye lettem volna megvenni az egész ruhatárat újan.. Meg a kiságyat, babakocsit is úgy kaptuk, minden nagyon jó állapotban volt, pedig félre is tettük rá a pénzt, de így nem kellett megvenni. Én nem gondolom hogy csak a gazdagok vállalhatnának gyereket, ha belegondolsz, ahhoz hogy mindent megvegyél a gyerek születésére újat és jó minőségűt, kell legalább 300-400 ezer ft. Inkább használtat de jót, mint újat, de a legolcsóbb kínai rossz minőségűt!
2017. márc. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
79%
Én Angliába elek és őszintén majdnem mindent ócska piacról, turkalokbol vagy a Facebookon vásárolok pár pennyert. Csak a cumit meg cumisuveget meg ilyenek azt ujan vettem
2017. márc. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 babyboom567 ***** válasza:
83%

Mi egy csomó dolgot örököltünk,meg expón, börzén,jófogáson vettem.Volt olyan cucc ,ami kb 1x volt rajta mert kinőtte.

Ha full gazdag lennék akkor is felesleges csak új cuccokba öltöztetni.De pl nekem fontosabb ,hogy el tudjam vinni majd babaúszásra,meg legyen egy jobb ,biztonságosabb autónk ilyesmik.

Most legutóbb 100 forintért vettem neki farmert,500ért kis kocsikabátot.Semmi bajuk.A hibás ,foltos,szakadt (játszóterezős)ruhákat, kb 50 forint/db ért árulják a börzéken.Különben meg nem érdekel ha valaki ezért lenéz,ő dolga.

És igazad van,kitűnő dolgokat lehet venni,pl 1000ért vettem télre neki hibátlan h&m-es bundás kabátot(és még sorolhatnám).

2017. márc. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
61%

Angliaban lakunk, a ferjemnel ketten 8000 font korul keresunk havonta ( 3 millio forint- ket egyetemi diplomaval ), es hasznaltan vettuk mind a kisagyat, pelenkazot, jatekokat, pihenoszeket , hordozot stb. )

Ezt nyugodtan bemasolhatod a kedves ismerosnek ;)

2017. márc. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
90%
Dehogy nézem le. Inkább azokat nézem le, akik ilyenért beszólnak, ráadásul nyílvánosan.
2017. márc. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
59%

Magasról tojom le, hogy ki honnan öltözteti a gyerekét.

Nem nézem le azt, aki túrkálóban vásárol, ugyanakkor a másik "oldal" savazása pont ugyanannyira jelen van.


Számtalanszor olvasom itt is, hogy konkrétan hülye, aki újonnan vásárol, pedig ez is pont ugyanannyira magánügy, mint a másik.

(Mellesleg nem is biztos, hogy többet költ az, aki újat vesz. Tesco, lidl, aldi, h&m új ruhái többnyire egy árban vannak a darabáras turikéval.)

2017. márc. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Nem savazta senki szerintem azt, aki újat vesz.

Mi pl. vettünk, illetve kaptunk rengeteg új dolgot is, de az első pár évben olyan gyorsan nőnek a gyerekek, hogy ihaj.

Az első pár hónapban tényleg volt olyan body, ami egyszer volt rajta, mert úgy lefosizta (bocsi), vagy épp leette valamivel, hogy egyszerűen foltos maradt sima mosásnál, foltoldóra meg nem költöttem, mert többe került volna, mint maga a ruha.

Később is (2-3 éves korban) kb. egy vagy nagyon max. 2 szezont bírnak a ruhák (őszi-tavaszi ruhákra mondom, hogy azok bírnak 2 szezont), mert már bőven kinövi 1 év elteltével.

2017. márc. 18. 14:58
 10/24 anonim ***** válasza:
80%

Tele minden forum azzal, hogy mekkora sznob meg gazdag dog, aki uj dolgokat vesz a babajanak, kinkretan engem is leszoltak mar, hogy szorom a penzt mert nem turkalok hanem uj babaruhat veszek. Sot hulyenek neztek hogy bababoltban vettem butort vagy akar etetoszeket :(


Szoval ez van, a babakocsis es a kendos, a 4 eves korig szoptato es a tapszerezo, a haziallatot tarto es az azt elitelo, a fozott babakajas es a bebietelt vasarlo, a bolcsodebe ado es a bolcsi-elitelo....MINDIG harcban fognak allni


A kisgyerekes anyukak a vilagon a legkevesbe tolerans szerzetek :) Mert mindig sajat magukat tekintik mervadonak, ha valaki mashogy dont, azt kopkodik.

2017. márc. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!