Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális hogy vannak olyan...

Normális hogy vannak olyan napok amikor este kakil először a kisbabám?

Figyelt kérdés

9 hetes a kislányom, anyatejet eszik és ma még pl. nem kakilt. Sokszor előfordul hasfájás is amire kapni szokott bio gaiat meg infacolt is étkezés előtt. Büfizni nem mindig sikerül.

Elég gyakran előfordul hogy szopizás közben bealszik és akkor pl. soha nem sikerül büfiztetni őt.


Amikor pl. semmi nem segit még a tornáztatás se és nagyon sír mit lehet tenni egyáltalán azon kívül hogy már az üvöltésbe fárad bele és attól alszik el??


Nagyon nehéz és fárasztó ez az egész és szeretnék segíteni rajta.


2017. márc. 18. 16:33
 1/4 anonim ***** válasza:

- Mi Espumisan-t használtunk. Átmegy a szervezetén, összegyűjti a buborékokat és könnyen pukizik. Abszolút hatásos volt, nem árt neki. Nem gyógyszer. 2 hetes korától adtuk a fiamnak, 2 hónaposan álltunk le vele.

- Hasfájásra jó még a melegíthető meggymag párna, vagy sóval töltött zokni pl. nem forrón!!! hasát melegíteni. Plusz nekünk a meleg vízes fürdő is jó volt, az alkaron tartás és sétálás (hasa van a karodon, lefelé néz - mint egy kis majom csüng) és jó volt a bepólyázás! Bepólyázás: Egy sálamat kiterítettem, rátettem a picit, összehúztam a kezeit maga elé, a lábait picit felhúztam és így betekertem. Picit magzatpózosan. A bebugyolálás szorosság (egészségesen szoros!) enyhítette a görcseit.

- Az anyatejes babák akár 6 napig is el lehetnek kaki nélkül, mert a tej csodásan emészthető, mindent fel tud belőle használni a szervezet!

- Ha nem büfizik, rakd le hassal az ágyba és akkor ha felébred annyira hogy kiszökjön a levegő a gyomrából, nem fullad meg.


De amúgy a tornás dolgokat hamar elhagytuk, mert az Espumisan cseppek mindent megoldottak.

2017. márc. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szelcso! ;) szupi talalmany!
2017. márc. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A szélcsőre azért kérd ki a doki véleményét, mert én azt tudom, hogy a piciknek meg kell tanulniuk a székeléshez szükséges izmaikat függetlenül irányítani (nyomni és kiengedni két külön dolog amit egyszerre kell csinálnia a szervezetnek) és a szélcső ennek a tanulását hátráltatja.

Persze biztosan nem 2-3 alkalom esetén.. :D

2017. márc. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
a védőnő és a dr. nő is azt mondta , hogy természetes ha egy anyatejes baba nem kakil minden nap. Hasfájásra mi espumisant használtunk az jött be igazán :) kitartást :)
2017. márc. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!