Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hós kisfiúnak meddig jön...

11 hós kisfiúnak meddig jön fel a bőr a fütyijén?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nem tudom, hogy jó-e ahogy csinálom az orvos mondta hogy minden furdes utan huzzam kicsit fel a kukiján a bőrt. Ne gondoljatok durva dologra csak a higiénia miatt, tisztítani kell. Nem tudom , hogy mennyire kell mostanra feljönnie és elválnia a bőrnek a makktól. Nálatok hogy volt ez?

2017. márc. 20. 08:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
14 hónapos a kisfiam, egyáltalán semennyire nem húzgálom neki. Egy éves kor alatt egyáltalán semennyire nem szabad huzigálni, az újabb sebészi ajánlások szerint 2-3 éves korig nem kell bántani a fitymát. A legtöbb fitymaszűkület ugyanis "szerzett" szűkület, ami a korai huzigálás miatti hegesedés miatt alakul ki.
2017. márc. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Jézusom akkor nekem miért mondja a doki hogy huzogaljam? Most akkor mi a jó? Mert valakinek ezt mondják valakinek azt...
2017. márc. 20. 08:34
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

Én ebben hallgattam anyósomra, és születésétől kezdve picit húzogattam a fiamnak.

Nem erősen, csak amennyit a bőr engedett. Olyan 6-8 hónapos korára teljesen hátra lehetett húzni a bőrt. Most 4 éves, gond nélkül lehet tisztítani, SOHA semmi gondunk nem volt vele.

Viszont én is sokaktól hallom, hogy akik nem nyúlnak hozzá, azoknál kell felvágni 3-4-5 éves korban. AMi gondolom nem kellemes.


SZóval én sem értem, miért mondják, hogy nem szabad hozzányúlni. Nem erőszakosan kell rángatni, csak picit, amennyit a bőr enged.

2017. márc. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére pár hetes korától húztam, amennyire engedte, teljesen fel lehetett neki húzni ennyi idős korára.

Azért szerencsére, mert sajnos nephrológiára járunk, ahol szintén rendszeresen hátrahúzzák neki a bőrt és nem olyan kíméletesen. Ezzel nem volt gond, de ha nem nyúltunk volna hozzá biztos fájna neki ez a produkció. És több kérdésnél láttam már, hogy anyukák erre panaszkodnak, hogy feltépte egy orvos és nem kicsit sírt stb..

2017. márc. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%

Tilos piszkalni.


A 44 szazalekos ferfi unatkozo valaszolo mar megint jott osztani a nemletezo eszt. Ignorald. Ezen az oldalon elvezkedik.


3 ev alatt nem kell piszkalni.

2017. márc. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
64%

"Tilos piszkalni.

3 ev alatt nem kell piszkalni."


Persze, majd utána "piszkálja" az orvos, amikor feltépi, vagy felvágja. Az biztos jó lesz a gyereknek...

2017. márc. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"A csecsemők és kisgyerekek előbőrének hátrahúzása, illetve ennek erőltetése biztosan káros - tudjuk meg dr. Verebély Tibor sebész főorvostól, az I. Sz. Gyermekgyógyászati Klinika Sebészeti osztályának vezetőjétől. - A bőr berepedezik tőle, a repedések helyén heges szűkület alakul ki, amely már nehezen, sok esetben csak műtéttel oldható. A mi gyakorlatunk az, hogy hároméves korig nem nyúlunk a fitymához, ugyanis azt tapasztaljuk, hogy az esetek túlnyomó többségében az esetleges kisfokú szűkület és az egyébként természetes letapadás magától megoldódik. Nagyobbaknál azért érdemes hátrahúzni a fitymát, mert különben a mögötte képződő váladék nem tud kiürülni, és gyulladást okozhat."


[link]

2017. márc. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
nekünk is azt mondta a gyermekorvos hogy nem kell piszkálni :)
2017. márc. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem véletlenül van az úgy, békén kell hagyni. 13 hónapos a fiam, sosem húzogattam, mikor az orvos nagyritkán megnézi gond nélkül sikerül hátrahúznia
2017. márc. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem is azt mondták ne piszkáljam, nem piszkálom. 11 hós. Azért a természet megoldja ezt, nem véletlenül működik így.
2017. márc. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!