Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért baj, hogy nem bírok...

Miért baj, hogy nem bírok felkelni reggelente a pici mellett?

Figyelt kérdés

10 hónapos a lányunk, szerencsére nagyon jó alvó a kezdetektől. Simán alszik 12-13 órát, ezért reggel elég későn 9-fél 10 környékén ébred fel.

És általában amíg ő nincs ébren, én is alszok, 9-nél hamarabb nem igazán szoktam felkelni. De gimisként is folyamatosan azért hiányoztam, mert nem keltem fel, csak 11-12 óra körül, egyetemistaként pedig úgy szerveztem az összes kötelező órámat, hogy 11 után legyenek.


A mostanővérem szerint ez gáz, merthogy a gyerek így nem tanul példát és hogy mennyi értékes órát elveszítek azzal, hogy nem kelek fel 6-7 körül...


Nálatok hogy volt?

Ti is aludtatok a pici mellett sokáig, vagy inkább hamarabb felkeltetek?


2017. márc. 20. 15:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%

Ezt már 1x kiirtad vagy kiirta valaki.

Akkor is csak vitát szitani.....

2017. márc. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
97%
Én is emlékszem a kérdésre :)
2017. márc. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Az biztos, hogy nem az enyém volt.

Ez az első kérdésem az oldalon!:)

2017. márc. 20. 15:48
 4/18 anonim ***** válasza:
17%
Én a helyedben aludnék, amíg lehet, kizárt, hogy a következő gyerek is ilyen lesz. :-)
2017. márc. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
35%
És akkor mikor főzöl meg takarítasz?
2017. márc. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
56%

Én azt mondom, hogy aludj vele, ha tudsz. Két fiam van, a Nagy 5,5 éves lesz, a Kicsi másfél. A Nagy két éves korában kezdte átaludni az éjszakát, a Kicsi még nem sajnos. Nyilván a Nagy miatt nekem kelni kell reggel, mert őt is meg a férjemet is reggeliztetem, elindítom őket. Szerencsére a férjem el tudja vinni oviba munka előtt. Szóval ha jól aludtunk,ha nem, kelnem kell. A Nagynál meg anno ezért ébredtem, mert akkor volt időm sportolni. Reggel 6-kor! :)

De ha újra kezdeném, és megtehetném, bizony aludnék addig, amíg a gyerek is. Mi ezzel a baj? Majd eljön az az idő, amikor megy a gyerek bölcsibe-oviba, anyuka munkába, és nem lehet aludni. Na majd akkor elég időben felkelni.

2017. márc. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
31%

5-ös!

Miért főzni meg takarítani kell minden nap?

Akkor mi igen csak rosszul élünk, mert én nem minden nap pucolom ki a 130 nm-ert!

2017. márc. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
64%

Fozni meg takaritani reggel 7-9 kozott?? Ennyire senki nem lenne buzgomocsing szuperhazimami :) :)

Aludj csak amig a kicsid, es orulj hogy kipihent anyuka lehetsz, nem az orokke karikas szemu, "bufifoltos polot is faradt vagyok kicserelni ezert mindenki tokre sajnaljon" tipusu szuperelfoglalt anyuka.

2017. márc. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
76%

Igaz még csak 4 hónapos a kislányom, 2 hónapos kora óta átalussza az éjszakát (21.00-6.00 vagy 7.00-ig).

Napközben keveset alszik. Így ha tehetem akkor én is tovább alszom, ha ő is későn kel, néha-néha. Semmi gond nincs ezzel. Nem gáz. Főzni, mosni, takarítani így is tudok. Ha a napi teendőidet így is eltudod végezni, akkor mi a problémája a mostohanővérednek? Majd ha óvodás lesz úgysem tud/tudtok aludni 10-11-ig. Elég lesz akkor beállni a "korán kelésre".

2017. márc. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
57%
Mostohanovered irigy :) Ennyi.
2017. márc. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!