Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, ha úgy érzem,...

Mit csináljak, ha úgy érzem, kudarcot vallottam anyaként?

Figyelt kérdés

Van egy 11 hónapos kislányunk és januárban hozzánk költözött a férjem lánya is (15 éves). Nincs vele gond, nagyon jól kijövünk egymással, nincs féltékenység, vagy bármi ilyesmi. Azt hittem, menni fog a "családanya" szerep és segítség nélkül is helytállok anyaként, feleségként. De ez nem jött össze, egyszerűen elfáradtam két hónap alatt a napi főzésben, a két napi nagytakarításokban, folyamatos rendrakásban, a logisztikában, hogy hozom-viszem a nagyot iskolába, edzésre, különórára, de közben vásároljak be, menjek a kicsivel babaúszásra, baba-mama tornára, ne hanyagoljam el a barátnőimet se, magamat se, a férjemet se. Egyszerűen már azt vettem észre, hogy alig vártam, hogy bekerüljek az ágyba és alhassak.


Mondta a férjem, hogy így teljesen kimerülök, ne a túlélésről szóljanak a napjaim, nem ezért vagyok itthon. Szóval felvettünk egy bejárónőt, heti kétszer jön. Megbeszéltük, hogy hétfőn, szerdán és pénteken főzök, a többi napon vagy rendelünk, vagy éttermezünk. Meg mostantól nem csinálok reggelente hatalmas reggeliket, mert hiába tartom magam ahhoz, hogy az a legfontosabb étkezés, ha én abban fáradok el a legjobban.


Tudom, hogy a férjem csak segíteni akar ezzel, de én mégis úgy érzem, hogy teljesen kudarcot vallottam, mint anya... Az egyik barátnőmnek három gyereke van és mindenre jut ideje, pedig a gyerekek már iskolások, szóval velük még tanulni, foglalkozni is kell.

Pedig nem vagyok öreg, 24 éves vagyok, szóval még arra sem foghatom, hogy későn lettem anyuka és a szervezetem már nem bírja a rohanást. Én is olyan akartam lenni, aki mindent megold egyedül, nem kel a férjét fárasztania, nem felejt elmenni a nagyért az iskolába és jó anya, feleség. Most mégis úgy érzem, hogy egyik sem vagyok.


2017. márc. 20. 19:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%

"Az egyik barátnőmnek három gyereke van és mindenre jut ideje, pedig a gyerekek már iskolások, szóval velük még tanulni, foglalkozni is kell. "


Össze sem lehet hasonlítani, hogy mennyivel több teendő van egy újszülöttel, meg egy iskolással. Az újszülött ezerszer nehezebb! Amióta iskolás a lányom, úgy érzem, végre újra van életem!!! 3 éves kora előtt nem volt, akkor rabszolgának éreztem magam.

Örülj neki, hogy van segítséged és ne legyen emiatt lelkifurdalásod! Az a legfontosabb, hogy kiegyensúlyozott legyél, mert akkor és csak akkor tudsz JÓ ANYA lenni! Ha kimerült vagy, akkor azt a gyerek is megérzi. Hidd el, 10 év múlva nem annak lesz jelentősége, hogy ki takarított, hanem annak, hogy mennyire tudtál érzelmi biztonságot nyújtani a gyermekednek az első, legérzékenyebb időszakban.

2017. márc. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%
Valamit nagyon rosszul csinálsz. Miért kell két naponta nagytakarítani? Nagytakarítás elég hetente egyszer, akkor segítsen a nagylány is. Mosogatógépbe ki-bepakolni nem ördöngősség. Főzni lehet két napra előre, reggeli-vacsora szendvics, vagy néha pizza. A nagy már 15 éves, nem kell hozni-vinni, gondolom el tud menni az iskolába egyedül is.
2017. márc. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%
Miért kell a 15éves lányt,hozni vinni? Főzni lehet 2 napra is. A nagytakarítást nem is értem, ha rend és tisztaság van akkor azt szinten lehet tartani, ráadásul a nevelt lány is elég nagy a házimunkába simán betud(na) segíteni. Igazából ha jól csinálnád akkor nem több hanem kevesebb feladatodnak kellene lenned mióta ott van a lány is,mivel amit eddig is megcsináltál abba be tudna segíteni. Nyilván többet kéne főzni,de nemhiszem,hogy olyan nagy rendetlenséget hagyna maga után,hogy azért több a dolgot.
2017. márc. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
65%

Ket naponta nagytakaritas ???

Minek ? A lany iskolaban a ferjed dolgozik, a 11 honapossal milyen koszt csinaltok ket nap alatt ?

Fozni sem kell minden nap, a 15 eves meg tancsak el tudbusszal menni.

Teljesen felesleges ez a martirkodas amit eloadsz, szerencsed van a ferjeddel ...

2017. márc. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
50%

Csatlakozom az elottem szolokhoz.

Nalunk. Hetkoznap szinte elmegy az ovi-suli-szakkor-munkaval. Estenkent vacsora vagy szendvics van, vagy olyan gyors etel amit masnap tudunk vinni ebedre. Pl. Kremleves sajtos piritossal. Vagy egybefasirt, sult husok, fozelek, esetleg mirelit cucc. Ez utobbi nagyon ritkan, mert a lehetosegekhez kepest torekesz az egeszseges etrendre.

Takaritani 7koznap amit muszaj. Elindotok egy mosasr, teregetek, elmosogatok. Masnap hajtogatok, felmosok. Pentekente van 1.5 szabad oram akkor takaritok ki jobban. Nagytakaritas szamomra a szekrenybol kipakolos- szelektalos- ablakpuculos takaritast jelenti, azt evszakonkent egyszer szoktam.

A gyerekeknek van sajat feladatuk. Agyazas, sajat cuccaik elpakolasa, a nagyobb a hajtogatasban is besegit. Viraglocsolas, portorles, kozben szojatekozas , barkoba. Fozesnel zoldsegpuculas , ha van kedvuk. Szerencsere meg van, mert jokat beszelgetunk kozben.

Apa a bejaras miatt nagyon minimalisat segit. Mindenki erto h sok a dolog, ha ugy jon kia lepes, h egy hetig nincs meleg kaja, akkor tudjak h nem volt ra idom. Egyszeruen keptelenseg mindig mindennek megfelelni.

A nagylanyt be kell fogni, nemcsaak azert h neked segitsen, hanem mert nem normalis 100%-ban kiszolgalni egy ekkora gyereket.

A takaritono jo 5let. En is elfogadnek egyet, s legalabb lenne ido magamra is....

2017. márc. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
62%

Nem kudarcot vallottal, csak ugy akarsz csinalni mint az amcsi filmes mamik. Nem kell.


1. A reggeli akkor is szuper csaladi program ha EGYUTT kipakoljatok a hutobol a cuccokat, mindenki korbeuli az asztalt es szendvicset csinal, vagy sut egy tojast maganak. Utana EGYUTT elpakoltok es mindig nas mosogat (ferj, kamaszlany, vagy te). Mi igy csinaljuk.


2. Ketnaponta nagytaki? Hogy tudja egy 11 honapos olyan szinten osszeganyolni az egesz lakast? Sehogy. Mi hetvegente takaritunk EGYUTT. Hetkoznap mosogatas (amit nem csak en szoktam), mosas-teregetes-ruha leszedes, de ez osszesitve nincs 30 perc...



3. A baratnozes, ferjjel es babaval foglalkozas nem munka, az az elvezet resze, az igazan nem olyan amibe bele lehet fasulni vagy bukni


4. Teljesen felesleges 24 eves szinte csajszikent amerikai hipermamit jatszani....eszembe nem jutna fuvarozni minden nap egy 15 evest.


5. Vasarolni menjetek hetvegen EGYUTT. Ha megis eszreveszed hogy nincs tej, leugrasz kisboltba egy babas seta kereteben.


Osszegezve: martirgodrot asol es nem tudsz szervezetten gondolkodni. Amint latod, az egesz irasomban a kulcsszo az EGYUTT. Ha nem igy van, Ti nem csalad vagytok, hanem egy kis fiatal kihasznalt hazicseled vagy aki a Lila akac kozon nott fel. Ha elfogadsz egy tanacsot: NE!

2017. márc. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
29%

Ja, az meg bocs de no comment, hogy egy egybabas anyuka melle takaritono kell mert kulonben nem birja....lehet, hogy a gyerek es a haziasszony szerep volt korai.

Bar ha 15 eves a mostohalany akkor gondolom apuka legalabb 40.

2017. márc. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
58%

Itt valami nagyon el van kefelve. 24 eves korodban, nincsen annyi energiad, hogy egy babat ellass a haztartas mellett? Pont ennyi idos voltam en is, ekkora babaval es kozben diplomaztam. Ja es bejarono sem volt. Most sincs, pedig mar ket gyerek van meg napi nyolc ora munka. Mint ahogy az anyukak 90%-anal.

Elso korben en a helyedben csinaltatnek egy verkep vizsgalatot, mert egyszeruen nonszensz, hogy ennyire erotlen vagy. Vagy valami egeszsegugyi problema van a hatterben, vagy nagyon vitaminhianyos vagy. Masodik korben meg szervezd ujra ezt az egeszet, mert nagyon-nagyon rosszul van beosztva a napi rended.

2017. márc. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
40%

OFF:A kissebbik gyermekem 1 éves.Akkora káoszt csinál a lakásban,h húú....Hogy miért kell 2 naponta takarítani egy 11 hónapossal?Hát azért,m a gyerekszobába mindent kipakol,polcról leszed,ha hozzáfér a ruhásszekrényéhez vagy a peluhoz akkor azt kiszedegeti.Természetesen amit kidobált,leszedett,kihúzott azt vinni kell magával a nappaliba,így a nappali is tele....Korának megfelelő rágcsája evés közben lehullik a földre,tiszta morzsa...Amikor pl banánt kap,néha kiszedi a szàjàból és csak úgy jókedvből ledobja a padlóra amit a kis ujjaival lazán szétkeneget...Ha vizet kap cumisüvegbe egy idő után a legjobb szórakozás megpróbálni kirázni vagy kicsepegtetni a vizet a padlóra..Akkor még arról nem is beszéltünk amikor beteg és mindent összehány vagy netán alul robban ki a bomba és kifolyik a peluból varázslatos módon a szőnyegre és mindenfele kijut a gatyàn keresztül is....Mellette ugye főzni kell ès nyílván mosogatni is kell ha már főztél.Ezek a dolgok is igencsak nagytakarításnak számítanak,állandóan porszívózni,sepregetni,felmosni,mosogatni stb stb..

Teljesen megértelek(2 kicsi gyermekem van) 25 vagyok.Szerintem az a gond,h túlságosan megakarsz felelni a párodnak,tehát nem magad miatt viszed ide oda a 15 éves nagylányát és így tehernek éled meg ami előbb utóbb oda vezet,h kibuksz vagy jön a "csődöt mondtam érzés".Igazság szerint már csak azért sem lehet könnyű,m hirtelen kaptál a babád mellé egy 15 éves kamaszlányt...Szerintem jól kezeled a helyzetet azzal,h próbálkozol.A férjeddel leültetek,megbeszéltétek a helyzetet,megoldódott,nincs annyi takarítanivaló,főzni sem kell annyit..Ne gondold,h a mindent megoldok anyu sosem érzi magát fáradtnak...Ráadásul 11 hónapos a babád.Nemrég szültél,feltehetően mögötted van jópár átalvatlan éjszaka.Akinek már nagy a gyermeke és átalussza az éjszakát az már kipihentebb,mint egy olyan akinek kisbabája van,tehát nyugi.Nem mondtál csődöt csak fáradt vagy.

2017. márc. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
91%

Nekem 3 van.28 vagyok.10,8,1 evesek.

En meg filmezni is szoktam mikor a pici alszik napkozben...

2 naponta fozok,takaritani minden nap takaritok.mindig mast,igy soha nincs oltari kupleraj.

Boltba egyszer megyunk egyutt apaval,akkor minden olyat megveszek ami elall.aprosagokert pedig reggelente megyek,mikor a magyokat elkiserem a suliba.

8-8:30 tol delutan 15:30 ig szabad a napom.azalatt a pici alszik min 2 orat.ha olyan dolgom lenne siman megcsinalom azalatt.

Amugy maszik ide ida mig en fozok,berakok egy mosast,kiteregetek ilyenek.

En sem ertem,hogy egy 15 evest minek furikazni...egy tippem van.elkenyeztetett apuci szeme fenye a lany.ket zoknit nem tud elrakni,es busszal menni tok ciki.

Nekem mar a 10 eves nagyfiam is segit a hazimunkaban mikor itthon van.a szobajukat eleve ok tartjak rendben.en csak heti 1x felmosok es torolgetek.a tobbi az ovek.

Es nekem parom nem nagyon segit,mert sokat melozik.

Probald meg jobban beosztani az idodet.

Ja,baratnozni is szoktam hetente akar tobbszor is.foleg ugy,hogy baratnom munka utan itt szall le nalunk a buszrol,lent talalkozunk elmegyunk kavezni,sutizni vagy setalni aztan megyunk a gyerekekert.hetvegente estenkent is eljarunk havi 1x.

Tobbi baratnom magyreszt pici gyerekes,veluk egyutt szoktunk setalni napkozben,merthogy meg arra is van idom,hogy setaljunk.azokon a napokon mikor nem fozok,akkor delelott 1,5-2 orat setalunk a picivel.

Szoval igazabol nem ertelek....

2017. márc. 21. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!