Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fiús anyákhoz szólnék?

Fiús anyákhoz szólnék?

Figyelt kérdés

Van 1 fiam 1 éves. Nem jár még kez nélkül csak áll magában pár percig. Nem játszik semmivel funkcionálisan csak dobál kiskora óta. Nincs egy mese vagy egy olvasós szinezős könyv ami lekötné. Csak én!

Nem lehet tőle wcre menni mert azt hiszi itt a világvége hogy nem lát. Eszi a homokot. Felmászni feltud az ágyra de le nem. Meg ae próbálja inkább üvölt hiába úgy veszem le hogy közben mutatom meg csinálom neki hogy kell. Éjszaka kel enni de egyből mint akit nyúznak olyan hangon. Mellettem nem alszik el mert azt hiszi játék van az ágyon. Valami baj lehet vele? Vagy jót tenne neki ha beiratnám bölcsibe? Nem tudom. Mndent megeszik amúgy azzal nincs gond még viszont igényli a tápszert. nem a teat meg a tejet tápszert. Anélkül nem alszik el.

Az elalvás kb 40 percig kell fogni nappal éjszaka mire letehetem ha egyáltalán sikerül. Megpróbáltam hogy hagyom had sirjon de semmi eredménye nem volt. Lilára orditotta a fejét. 8 foga van eddig. Van neki kenőcse azzal kenem esténként hogy tudjak aludni. Volt valaki hasonló helyzetben? Ezt kinövik vagy később irassam be katonának? Olyan anyás hogy el sem tudom mondani. Nemsoká kórházba kell mennem és ugyan jön mama mert a férjemmel nem igazán vannak egy hullámhosson.



2017. márc. 22. 07:53
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:

Ja meg a másik hogy hányatja magát. Nem beteg. Csak addig dugja a kezét még hányás lesz vége.

Nem minden pillanatban vagyok vele mert nekem is van dolgom de szerintem 1 évesen mar tudhatná hogy a mosókonyha nem azt jelenti elhagytam. nem fogom egész nap cipelni mert 10 kg. Napi 3-4 órát vagyunk kinn a levegőn. Délelőtt 10-11 fele próbàlom altatni mert hajnali 4-5 között mar kel.

Próbáltam később aktatni 7-7-30 fele semmi. ugyan úgy kelt este.

Neki az kell hogy egész nap fogjam meg cipeljem.

Kivagyok tőle.

2017. márc. 22. 08:01
 2/31 anonim ***** válasza:
71%
Nincs vele baj :)
2017. márc. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sincs. :-) Neked viszont kikapcsolódæsra van szükséged!! Elovastam a kérdést, mert van két fiam, de ezek a sorok a lányomról íródtak. 3. gyerek, de születése óta első és egyetlennek képzeli magát. 9 hónaposan napi egyszer megfordult és csókpuszi, 14 hónaposan indult el és ragadt, mit a bélyeg. :-) egyedül wc-re??? Alig aludt az első 4 évben, velem sem volt jó, meg nélkülem sem és olyan torka volt, hogy engett a panel.

Most 9 éves, kitünő tanuló, rendkívül kreatív, a társaság középpontja, magabitos és nagyon önálló. Kitartás! :-)

2017. márc. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
81%
A hánytatja magát dolog helyett én úgy fogalmaznák,hogy nől a foga amire ugyan nem emlékszünk milyen,de a gyerekeket elnézve hát nem kellemes. Duzzad az íny,feszít,fáj stb
2017. márc. 22. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
57%
Ilyenek a gyerekek. Bölcsi még nem tenne jót neki. Neked viszont szükséged lehet kikapcsolódásra. Mérlegelj, hogy mennyi bölcsi/ nagymama/csana nem árt neki és mennyi idő alatt töltődnél fel te.
2017. márc. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
Amiket leírtál szerintem egyik sem olyan, ami aggodalomra adna okot. Önállóan járnia 16 hónapos koráig illik. Lekötni még nem fogja semmi ekkora korban. Hogy ehetetlen és veszélyes dolgokat akar még szájba venni, az is sajnos természetes, a sarkában kell lenni. Az én egyik fiam 2 éves koráig 3-4x kelt éjszaka és szintén rögtön üvöltött... mondjuk ő velem aludt csak, szopott és szintén egész nap a fenekemben volt :) és bezzeg apjával szintén nagy "kakaskodás" megy "értem"... Most lassan 3, egy éve bölcsis, már csak egyszer kel és végre a fele éjszakát külön ágyban alussza, de délután már köszöni, itthon nem alszik. Ja és egy fél éve értette meg, hogy egyedül szeretek vécére járni. Ha nem bírod, ne vedd fel, csak guggolj le hozzá, kicsit szeretgesd meg, egyszer csak átmegy az infó és megszokja. Egyszer minden elmúlik :) - ezt mondogasd.
2017. márc. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

Nem gondolom hogy ilyenek mert a nagylány 5 eves születése óta nagyon jol elvan. Ő neki is voltak hullámvölgyei de valahogy könnyebb volt.


Az meg hogy itt valami nagytudásu azt irja fáj a sötétség elmehet a jó fenébe mert egyreszt ez nem válasz masrészt meg te neked van iszonyatos nagy sötétség odabenn ha ennyit vagy kepes irni.


Valóban mar beszéltem a férjemmel meg a mamával hogy megyek majd kikapcsolódni. Mondták hogy persze csak szóljak.

2017. márc. 22. 08:21
 8/31 anonim ***** válasza:
Semmi gond nincsen a gyerekeddel, neked viszont pihenésre van szükséged. Az egyetlen amiben azonban nem kevés problémát látok, a z a:"férjemmel nem igazán vannak egy hullámhosszon" féle kijelentésed. No, ez az, mit orvosolni kell. Ő az apja a gyereknek, a nemszeretem dolgokban is besegíthet, ha pedig fokozatosan egyre több időt tölt vele, megtanulja ellátni a saját fiát és a gyereknek sem lesz egy kvázi idegen, akivel olyannyira nincs el, hogy nagymamát kell riadóztatni, ha felügyeletre szorul. Nyilván nincs avval semmi gond, ha besegít a nagyi, hiszen bizonyára dolgozik a férjed, de az nem mentség arra, hogy nincs egy hullámhosszon a saját gyerekével. nem is értem ezt a kijelentést. Akkor tegyen érte, hogy azon legyen. Neked meg segítsen többet, mert szemlátomást elfáradtál, kellene neked egy is énidő. nem sok, de mindig egy kevéske, hogy feltöltődj, de gyanítom nem "vált le" a férjed, mikor hazér.
2017. márc. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Lassan műtenek majd ezért sem emelhetném annyit. inkább igen leszoktam gugolni hozzá de akkor is cibál hogy vegyen fel.

Szerintem 1 evesen azért kellene már annyi kis eszüknek lenni. A lány ilyenkor mar nagyon sok mindent megertett csinált. ha azt mondtam nem akkor az nem volt. Önálóbb volt. Nem akarta megrázatni magat nem akarta kiverni az üveget sosem evett homokot vagy ha megpróbálta raszoltam és megértette. Játszott mindig ahogy az a jaték eredetileg kilett találva. Persze neki is volt egy dackorszaka de tulvagyunk rajta. A fiam mindig dűt borit cibál mindig amit nem szabad. De mindig! Nincs mar teritő az asztalon mert volt hohy lehúzott mindent. Mindenhol termeszetesen vakdugó van, bar tartom hogy jobb lenne rajönne nem szabad mert nem.mindenhol van vakdugó.

Hat szóval elképesztő egy gyerek.

Olyan mint egy matrcia.

2017. márc. 22. 08:28
 10/31 A kérdező kommentje:

Nincs annyi türelme hozzá mint nekem a fiuhoz ezt úgy értem. Tehat ő simán letenne és hagyná kiüvöltenie a lelkét még meg nem tanulná a gyerek. Ezt jelenti nalam az hohy nem egy hullámhosszon vannak.

Én sem kapkodom fel minden nyöszörgésért, sőt van mikot raszólok erélyesen a fiúra hogy hagyd mar abba. Ha evett ivott tutujgattam 40 percet es semmi eredménye. Olyankor én is leteszem mert le kell szerintem

2017. márc. 22. 08:32
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!