Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyucik! Tapasztalokat kérek...

Anyucik! Tapasztalokat kérek köhögés ügyben?

Figyelt kérdés
A babánk 7 hónapos és másfél hete, egész pontosan 11 napja köhög. Ez idő alatt kétszer voltunk a gyerekorvosnál, mind két alkalommal meghallgata, belenézett a torkába. Azt mondta, hogy vírusos megbetegedés plusz a fogzás miatt vannak ezek a megfázásos, taknyos tünetek, porszívozzuk az orrát, mást nem rendelt. A tüdején nem hallott semmi kórosat,, torka nem piros. Láza nem volt, most sincs, étvágya jó, jókedvű, nevet, játszik. Viszont engem ez a köhögés nem hagy nyugodni. Hurutosan köhög, főleg reggelente sokat. Kenegetjük baby loof krémmel a mellkasát és a hátát naponta kétszer (ezt nem az orvos mondta, hanem mi találtuk ki) és szükség szerint orsziporszizunk tengervizes orrspray után. Mit tehetnék még, hogy végre meggyógyuljon? Gondolkoztam lándzsás útifű szirupon, de mivel a doki nem is említett semmilyen köptetőt, nyákoldót, így nem merem. Kérlek adjatok tanácsot! Köszönöm a segítséget! Bocs, hogy hosszú lett.
2017. márc. 23. 07:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
A lándzsás utifüvet csak 3 éves kortól ajánlják.Szerintem a lecsorgó váladéktól köhög. Ha a takony megszűnok, akkor a köhögés is. Emeld me
2017. márc. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%
Emeld meg a fekhelyét. A kiságy alá vastag könyv, vagy a matrac alá vmi hogy kicsit magasabban legyen a fejecdkéje.
2017. márc. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Sószoba, tiszta levegőn séta. Az orvos helyesen járt el, tényleg van ilyen, hogy kvázi a "semmitől" köhögnek sokáig.

Esetleg a lakás páratartalmát méressétek meg, a száraz levegő is irritálhatja. Ha 50-60% alatti a páratartalom, akkor vagy hidegpárásító vagy legalább a szobájában teregessetek.

2017. márc. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ilyen kicsi korban gyakran elhúzódik a köhögős megbetegedés. A mi gyerekorvosunk azt mondta (ő egyébként gyermek-tüdőgyógyász is), ez azért van, mert még nem elég erős a tüdejük. Köptetőt nálunk 2 éves kor alatt az orvos mindig az állapotának és a testsúlykilogrammjának megfelelően írt elő, ilyen pici babának én nem adnék magamtól. A Baby luuf jó, de úgy tudom, azzal csak a hátát szabad, a mellkasát nem.

3 gyerekem van, egymástól mindig elkapják a betegségeket, egy köhögős betegség nálunk sokszor hónapokig tart. A legkisebb, mikor 3 évesen elkezdte az ovit tavaly januárban, januártól júniusig folyamatosan köhögött. 11 nap még nem számít soknak.

2017. márc. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek, kicsit megnyugodtam, aranyosak vagytok!
2017. márc. 23. 08:30
 6/11 anonim ***** válasza:
Ez még hónapokig is eltarthat. Úgy értem, elmúlik, aztán jön a következő fog, újabb hurutos tünetek. Végül egybefolyik az egész és úgy tűnik, mintha ez a gyerek állandóan "beteg" lenne, de nem. :-)
2017. márc. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ja, és ritka normális orvosod van, jó neked!
2017. márc. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A múltkor nálunk is ugyanez volt. Salvus vizes inhalálást próbáld ki, nekünk az bejött. Hidegpárásítóba öntöttem Salvust és elé csücsültem a gyerekkel. Nap 3-4szer 2 perc elég.Én éjjelre is bedurrantottam vele a szobába.Vágni lehetett a Salvhs párát. Tök jó! Annyi a hátránya, hogy minden tiszta só lesz le kell majd törölni.


Ha van a közeletekben sóbarlang akkor oda is menjetek el.


Ezen kívül a bodzavirág tea is hatásos.

2017. márc. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem 8 hónapos a lányom, mi két hete voltunk orvosnál, s az orvos hasonlóképp járt el. Sós orrcsepp, orrszívás, neomicyni orrba. Ő is köhögött, orra egy napig folyt csak, de hallani lehetett , hogy valahol liftezik egy kis váladék. Reggeli köhögés 1,2 még akad most is. Én is úgy tudom, hogy egy egy nátha hetekig eltart náluk. Fogzik egyébként ő is.
2017. márc. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az enyém 6 hónapos és 1 hete köhög...pénteken és hétfön voltunk dokinál, eddig tüdő és hörgők ok voltak. Holnap megint megyünk, remélem tovabbra is csak a lecsorgó miatt van....még taknyos (ma mintha jobb lett volna a helyzet a tegnapinál). Nekünk muszáj menni ellenőriztetni dokival, mert egyszer már sajnos kellett hörgőtágító. Amúgy nálunk a nagy ovis hord haza mindenfélét...ő túl van rajta max. 3-4 nap alatt, a kicsi meg bő 1 hétig, van amikor 2 hétig kínlódik.
2017. márc. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!