Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan éltétek meg a szülés...

Hogyan éltétek meg a szülés utáni első hónapot? Olyan volt amilyenre számítottatok?

Figyelt kérdés
Akinek nagyon nehéz volt, mikor kezdett könnyebb lenni?
2017. márc. 23. 13:19
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Sokáig nehéz. A test hatalmas traumán esett át, ott az újszülött, felborul a bioritmus, pusztítanak a hormonok, szokik össze az új család ...


Egyet tehetsz: nem törődsz semmivel. Amikor a pici alszik, alszol te is. Pár hónap alatt kialakul a rendszer. Csak PIHENJ, egyél, szedj vitaminokat, magnéziumot, D3-t és kalciumot.

2017. márc. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére nem számítottam semmire, így nem ért csalódás. Rohadt nehéz volt, különösen mert a császársebem nehezen gyógyult, járni is alig tudtam és így kellett egy újszülöttet ellátni. Fokozatosan lett jobb, amikor már könnyebben mozogtam és a babával is szépen összeszoktunk.
2017. márc. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Kellemesen csalódtam. Kislányom nem volt nagy sírós, csak ha éhes volt, vagy ha rám volt szüksége. Tejem volt, van is.

Fáradt voltam, így ha aludt, akkor én is pihentem. Ez a legfontosabb az első hónapokban.

Volt, hogy úgy aludtunk éjszakákat, hogy a mellkasomon feküdt, de jó volt.

1 hónapunk (2.héttől) volt ami tényleg kimerítő volt, mert fájt a pocakja, de hamar átlendültünk ezen is. Simogattam a pocakját, éjjel-nappal sétálnunk kellett, mert máskülönben nyomódott a pocak.


Nekem nem volt rémálom. Rosszabbra számítottam, de végre tudtam kényelmesen aludni pl. Mindig hason aludtam, és ugye nagy hassal ez kivitelezhetetlen. Oldalt sem volt jó, mert nyomódott a combcsontom, stb. Egy megkönnyebbülés volt, hogy itt volt mellettem már a baba, és nem a pocakban.

2017. márc. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:

Sokkal nehezebb volt mint amire számítottam.

Nálam a szülés után erős vérszegénység állt be, amire csak két hét után jöttünk rá, mikor már szédelegni kezdtem, de hogy elkezdtem szedni a vasat, ez rögtön jobb lett.

A kislányom napközben max 20 perceket aludt, szóval nála az eszik alszik, és az aludj te is amikor ő alszik, nem működött.

Én azt mondom a második hónapra szoktunk össze, addigra én is újra erőre kaptam,a szopizás is gond nélkül ment és mindent meg tudtam csinálni, bárhova el tudtunk menni.

2017. márc. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:

Gondoltam, hogy nehéz lesz, számítottam is rá, csak azt nem tudtam, hogy én hogy bírom majd gyakorlatban. Különben iszonyú nehéz volt, de nem csak az első hónap, hanem kb. amíg le nem választottam (16 hósan), mert addig nem aludta át az éjszakát.

- Köldökcsonk a mumusom, 21! napra rá esett le.

- Küzdelem a szoptatásért, fejtem, elmostam, felébredt, majd amikor elaludt, ismét fejtem.

- Nagyon rossz alvó volt kb. 16 hós koráig, napközben is.

- Hasfájás magasfokon az első 4 hónapban.


Igazából nekem most könnyebb, hogy elmúlt másfél éves. Már megy, néha eljátszik egyedül.

2017. márc. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

Ezerszer, milliószor, trilliószor rosszabb volt mint amire számítottam. És ez az állapot tartott kb fél évig. A 4. héten leültem a konyhába és egész nap csak sírtam, azt kívántam bárcsak meghalnék.

A fiam 1.5-2 óránként evett, kínlódtam az anyatejjel, nem ment a szoptatás, utáltam, 3. héten feladtam, jött a lelkiismeret furdalás, a tápszer nagy segítség volt. Éjjel 1.5 órákat aludt majd felkelt enni, 1 órát végig nézelődött majd visszaaludt de max 1.5 óra és újra kelt enni. Én meg szinte vissza sem tudtam aludni a 1.5 óra alatt. A háztartás úszott, evésbe fojtottam a bánatom, egyedül az okozott örömet. Hiába segített a férjem a baba körül mivel ő is tapasztalatlan volt így nem mentünk egymással semmire. Ja és a 12. hétig tartó kínzó hasfájásról ne is beszéljünk, déltől este 8ig üvöltött a gyerek, soha nem felejtem el hogy rendszeresen úgy teregettem hogy hangosan énekeltem a micimackót hogy ne robbanjon fel a fejem a hangos visítástól.

Egyébként imádom a fiamat, mindig is szerettem, csak én erre rohadtul nem voltam felkészülve.

A lányom egy angyal gyerek volt, nála már nem voltam kibukva.

Most 4 és 2.5 évesek, tök jól megvagyunk, nagyon szeretem őket!

2017. márc. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

Kedves 5. válaszoló!

Mennyi ideig kellett fejjél? Én is ebben a cipőben járok, a babám nem szopik eleget, nem tudom kivel vagy mivel van a baj, 1 óra alatt max 70 ml-t szopik :( Utána én is fejek, de úgy érzem egyre kevesebb a tejem :( tápszerrel is pótolok, vagyis sajnos már ott tartunk hogy 70%ban tápszeres. Viszont ez rengeteg időt elvesz, szoptatni, fejni, tápszert adni, sterilizálni..

És számomra az kivitelezhetetlen hogy amíg a baba alszik en is pihenjek... a párom reggeltől estig dolgozik, valamit ennie kell egész nap és persze nekem is, mosni is kell meg takarítani, ha én pihenek ezeket nincs aki megcsinálja. Én nem számítottam rá hogy ennyire nehéz lesz.

2017. márc. 23. 13:56
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, egy hónapos gyerek mellett NINCS háztartásvezetés. A gyermekágy legalább hat hét volt a paraszti világban is.


A pasid képes magát ellátni, főz magának vagy vesz ételt. A te egyedüli felelősséged a gyerek, senki más.


Takarít ő pár hónapig, a szabadnapján, a mosást is be tudja tenni.


Ne tedd ezt magaddal!

2017. márc. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:

Egyetértek, ilyenkor a háztartást hagyni kell a fenébe, az legyen az utolsó, jöjjön segíteni a család, vagy aki tud.

Ha tápszeres/lefejt tejet kap a baba, akkor esti etetést átadni apukának! Máris nyersz 20-30 percet MAGADRA, az óriási kincs ebben az időszakban. (Én olyankor végeztem el olyan "luxus" dolgokat, mint pl. hajmosás...)

Ha a babám aludt, én is aludtam, legalábbis megpróbáltam. Házimunkából csak annyit végeztem, amennyit nagyon muszáj volt (pl. mosni sokat kellett, bukós volt a babám, naponta kellett mosni, de ez nem vett el túl sok időt szerencsére, pláne, hogy szárítógépem van, teregetni se kellett).

2017. márc. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

csatlakozom az előttem szólokhoz. 3 gyerket szültem és baromi nehez volt mind3mal. Olyan 1-1,5 évig szerintem nagyon kemény, utána már kicsit könnyebb, ahogy leállsz a szopival és szépen átalussza az éjszakát. Amikor már alszik éjjel és eszik rendes kaját (nem szopizik, nem pépezik), tehát kb. azt eszi amit Ti az már jobb.

Kérdező! igaza van az utolsónak. ez egy ördögi kör. ha nem pihensz nem lesz tejed. PIHENJ! lehet, h visszajön a tejed és nem kell tápszer, az lenne a legjobb. Itt nem a szoptatás áldásos hatásaira gondolok elsősorban, hanem arra, h kevesebb lesz a meló. Nálunk is volt időszak amikor pótolni kellett szopi mellett, na az volt a legnagyobb szívás. Iszonyat macera szoptatni, fejni, pluszba tápszerezni. Szörnyű.

Az én tanácsom: kicsit lassíts le, pihenj, egyél rendesen (nem zöldséget csirkével) hanem amit megkívánsz. Szerinetm pár napot szépen visszajön a tejed és egy csomó melotól megszabadulsz.

2017. márc. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!