Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 12 hós babám el van maradva,...

12 hós babám el van maradva, de ez "kóros"?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2 hét múlva lesz 1 éves, de a mozgasfejlődése elmaradott. 7 hósan kezdett forogva közlekedni, 10 hósan kúszni, majd mászni. Most még mindig mászva közlekedik, térdepelve húzza fel magát, de fel még nem áll, és felülni úgy ül, hogy mindkét térde hajlítva van, és támaszkodik egy kézzel. Én látom, hogy fejlődik, de szerintem picit ügyetlen még, és aggódom, hogy kóros. 11-11,5 kg, és elég elhúzódóan betegeskedik most is, bár ez a mozgásban nem befolyásolja, max annyiban, hogy hamarabb elfárad.

Volt másnak is, akinek ilyen lassan fejlődött a babája? Mikor indult el a baba rendesen?



#baba #lassufejlödés
2017. márc. 27. 22:22
 1/9 anonim ***** válasza:
69%

Beszéde milyen?gagyog sokatv probál szavakat? Kezeit használja? Finommotirika megy?atveszi egyikbol a masikba?

Időre született, terhesséfi fertőzés nem volt?

Amugy szerintem korosnak biztos nem mondhato.

2017. márc. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 14 hósan kb egyik napról a másikra elindult, de nálunk is mindent később kezdett, de időn belül. Mostanában az a menő, ha mindent hamar csinál a baba, de hidd el nem baj az, ha sokáig kúszik,(szakemberek szerint az a jó ha minden mozgasszakaszon átmegy) ne erőltess semmit, majd elindul ha elkell ;)
2017. márc. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Forgásban kb. 1 hónapot maradt el a "nagykönyvtől", az a legtöbb babánál nem jelent semmit.


10 hónaposan a kúszás-mászás teljesen jó. A mászás "határideje" azt hiszem 11 hónap, tehát ebben nincs elmaradva, normális. :) Járni ráér megtanulni még bőven, és biztos hamarosan feláll, ha már húzza fel magát.


Szerintem ha te látod, hogy folyamatosan fejlődik, és ha egyebekben (kis mozgások (pl. kezével mennyire ügyes), gagyogás, interakció stb) szépen fejlődik, szerintem nincs gond.


De ha aggódsz, mutasd meg szakembernek - ha baj van, legalább előbb kiderül, ha nincs, akkor pedig megnyugtatnak. :)


Amúgy az én kisfiam 3 hét múlva lesz 1 éves, ő is 10 hósan kezdett mászni. Még mindig mászva közlekedik, nem tud járni, bár ő már feláll mindenhol, ahol tud kapaszkodni, ezt kb. 1 hónapja csinálja.


Tudom, hogy vannak babák, akik ennél sokkal hamarabb másztak/járta, de én egyáltalán nem érzem úgy, hogy az enyém le van maradva. Szerintem a tiéddel sincs semmi baj a leírtak alapján, de ha idegeskedsz miatta, megnézetheted. :)

2017. márc. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Sokat gagyog. Bizonyos szavakat hangsúllyal is utánoz. A kezével sokat matat. Apa csinalt neki matatófalat, azzal is eljatszik, bár egyeül az apróbb falatokat nem eszi, és a kanállal sem eszik még, csak csupaszon a szajahoz veszi. Most olvastam, hogy mas egy éves baba már formabedobózik, na azt nekem is csinalja, földhóz vágja, ütögeti, püföli. De a a szöszt a szőnyegről felszedi. 😕 (Persze ez a poén része volt. Nem tudom, hogy motorikában mennyire kell, hogy fejlett legyen. )
2017. márc. 27. 23:04
 5/9 anonim ***** válasza:
27%

Így pláne nincs vész.

Viszont a nagymozgások is nagyon fontosak 9 éves korig, javaslom a tsmt-t, nyárra babauszast, babaugrálovárat, kiemeltem egyensulygyakorlatokat.


Járás tanulásnál ne nagyon fogd majd a kezét, az hátráltato

2017. márc. 28. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%
Teljesen időben van. 1 pontban fog "elmaradni" az 1 éves státuszon, az a "kapaszkodva feláll", DE hozzátenném hogy a státusz szar, nem felel meg gyermekgyógyászat tankönyvnek, amivel a fejlődésneurológusok is dolgoznak. Abban 13 hónap van a felállásra, 13 a mászásra, 18 az önálló járásra.
2017. márc. 28. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggodj.nekem is 1 evesem van.o is nagyobb baba(12kilo es 82cm)

Kb ugxan igy csinalt mindent,azzal a kulonbseggel,hogy o 11 hosan mar felallt,es butorok mellett lepked.

De inkabb maszik.

Ulni nem ul stabilan,sokszot hanyatt esik.de semmi baja,csak ugxe nagy baba,"nagy" pocakkal,vastag combikkal.

A nagyobb babak alt kesobb csinalnak momdemt mint az atlag sulyuak.

Enyem sem eszik kanallal,hat raer meg.1 eves.probalkozunk,de semmi nem kerul a szajaba,csak jatszik.a formabedoboval detto mint a tied.a mesekonyveket is eszi meg,es dobalja csak,nem nezegeti.

Van meg ideje a jarassal,evessel.

2017. márc. 28. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Volt. Aggódtam, pár ezer forintért megnézte egy Dévény-tornász (akiknek a tudása előtt fejet hajtok). Azr mondta, nem szorul fejlesztésre, ő ilyen. Kivártuk, minden ok.
2017. márc. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Megnyugodtam picit. 😊
2017. márc. 28. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!