Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányomnál lassabb a mozgásf...

Kislányomnál lassabb a mozgásfejlődés, mint az átlagos. Van valaki hasonló cipőben? Ki hogyan viseli? Behozta a baba a lemaradást?

Figyelt kérdés
Lányom 8 hónapos és még csak "kúszogat", azt is féloldalasan és esetleg bő fél méter a max, amit hajlandó "kúszni". Még nem ül. Tudom, minden baba máshogy fejlődik, ne hasonlítgassam a gyermekem máséhoz (már párszor megkaptam), de amikor mindenhol azt látom, hogy 6 hónaposan ül és kúszik a baba, 7 hónaposan már mászik, akkor iszonyatosan nehéz a görcsben lévő gyomromat megnyugtatni. Tapqsztalatokat várok! Köszönöm!

2017. márc. 28. 10:10
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

A kisfiam 9 hónaposan ült stabilan, 11 hónapos volt majdnem, mire rendesen mászott, 13 hónaposan elindult, most 14 hónapos múlt, alig győzöm utolérni, úgy rohan. Nyugi. Nem lassabb a mozgásfejlődése a tiédnek sem! Én a Dévény füzetben követtem a fejlődést, ott figyeltem, hogy mit meddig kell csinálni. Fontos, hogy nem az a lényeg, hogy más baba már mit csinál x idősen, hanem hogy az kb. elvárt időre teljesítse a baba, amit kell. Az teljesen mindegy, hogy van olyan baba, aki már 7 hónaposan mászik, ha az egészségtani elvárás a 11 hónap. Neked utóbbival kell csak foglalkozni.


[link]

2017. márc. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Teljesesn időben van a kúszással, sőt ilyenkor alakul ki, ami miatt inkább aggódnék az a féloldalas kúszása. Nekem a legkisebb babám csinálta ezt és én elvittem szakemberhez megnézetni, aki megállapította, hogy nincs nagyobb baja, csak ez idegződött be neki, teljesen nem sikerült kétoldalasan kúsznia, de a z a néhány alkalom torna sokat segített neki és tökéletesen mászott, majd időben járt.

Az, hogy hat hónaposan ül és kúszik a baba nem általános és nem is kell mindent elhinned. Hat hónapos korára illik forognia hasról hátra és vissza, ülnie és kúsznia egyáltalán nem kell. Az sem jó, ha túl gyorsan történik a mozgásfejlődése a babának. Ne figyelj oda a szuperanyuk szupergyerekeire, csak a sajátoddal foglalkozz és emiatt végképp ne legyen gyomorgörcsöd.

2017. márc. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%

2-es vagyok. ezt elfelejtettem. Nézd át, semmivel nem vagytok lekésve.


[link]

2017. márc. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%
Az enyém (3. gyerek, lány) 9 hónaposan napi egyszer hasrafordult és csókpuszi. Ha 50 centire volt tőle egy játék, nem nyújtotta utána a kezét, csak néute és üvöltött. Elvittem Dévény-tornászhoz. Abszolút megbízom a tudásukban. Nem igényelt fejlesztést, ő ilyen volt. Kivártuk. Minden ok vele.
2017. márc. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%
Kérj beutalót pl. a dévényesekhez, a féloldalas kúszás a gond, nem a lassabb mozgásfejlődés.
2017. márc. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
56%

Ahogy már más is írta, az asszimetrikus mozgás jelezhet esetleg(!) valamit, ilyen idősen semmiről nincs lekésve.


Nem tudom persze, hol laktok, de Bp.-en a fiammal asszimetrikus tónuselolszlás miatta a korai fejlesztőbe küldott a gyerekorvos minket. Ott megnézték, szerencsére komoly probléma nem volt, de kaptunk otthon végzendő tornákat és időnként vissza kellett menni kontrollra.

2017. márc. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
35%
Teljesen időben van. Sértő a tényleg megkésett mozgásfejlődésű gyereket nevelőkre nézve ez a tudatlan p csogás. Olvass utána, ne jajongj ok nélkül!
2017. márc. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megnyugtató válaszokat! :) A féloldalas mozgásra már kaptunk gyakorlatokat, csak hát a leányzó nem éppen újjong érte, nagyon nehezen tudok vele bármit gyakorolni, mert tiltakozik.

Az a baj, hogy tényleg mindenhol csak a "szupergyerekekről" hallani, ilyenkor könnyen bepánikol az ember.

2017. márc. 28. 15:24
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekünk 8,5 hónapos koráig csak átfordult néha. Aztán egyszer csak elkezdett mászni, 2 nap múlva felült, kb 2 hét múlva felállt, és 11 hónapos korában elkezdett önállóan menni. Szóval 2,5 hónap alatt belehúzott. Úgy tudom, hogy akkor van gáz, ha 9 hónapos koráig nem kezdi el minimum a kúszást. Ha megnyugtat, akkor vidd el valami fejlődési tanácsadóhoz, orvoshoz, de szerintem teljesen rendben van a kicsid a leírtakból. Nekem is van olyan ismerősöm, akimnek a gyereke már 5 hónaposan kúszott, 9 hónaposan pedig megtette az első lèpéseket. Van ilyen, minden gyerek más
2017. márc. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azért a te aggódásod már túlzás szerintem, hogy ettől görcsben van a gyomrod... :) Az enyém 9 hónaposan kezdett kúszni, előtte még féloldalasan sem, és ez teljesen normális. 10 hónaposan kezdett mászni, ez is teljesen normális. Ülni magától 9 hónaposan tudott, ez is teljesen normális. Most 12 hónapos és még nem tud járni, és ez is teljesen normális. :)


Kicsit próbáld magad megnyugtatni, mert ha mindent ennyire túlstresszelsz, még sok nehéz éved lesz. Ha tényleg lassan fejlődne, akkor megérteném, de a tiéd abszolút nincs lemaradva!!!

2017. márc. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!