Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Férj-Anyós kérdés!? Elolvasnát...

Férj-Anyós kérdés!? Elolvasnátok? Mindenki véleménye érdekel.

Figyelt kérdés

Mivel a férjemről és az anyámról van szó, nem tudom objektíven kezelni a dolgot, ezért érdekelne a Ti véleményetek.

Babánk 10 hónapos, egy városban lakunk az anyámmal és az anyósommal is. Hétvégenként járunk hozzájuk, egyik nap egyik, másik nap másik nagymamához, ez eddig okés. Az anyósom kb. egy héten 1x jön a gyerekhez, anyám pedig kb. minden második nap, pl. hétfő szerda péntek. az a gond, hogy ezt a férjem sokallja. Anyukám nagyon szereti a babánkat, neki Ő az első unoka, míg anyósomnak az 5. Mindig szól, hogy mikor jönne, alkalmazkodik, és fél óránál, óránál többet nem marad. Ha délután nem vagyunk otthon, akkor este, fürdésre jön le, az igaz, hogyha eltökéli, akkor mindig próbálja úgy "igazítani" a dolgokat, hogy lejöhessen. Én nem érzem Őt "soknak", vagy tolakodónak, de lehet, hogyha ugyanez a szitu lenne az anyósommal, én is úgy gondolkodnék, ahogy a férjem.

Szerintetek hogy lehetne megtalálni az arany középutat? Egyáltalán mi az aranyközép út ebben a helyzetben? Anyámat sem akarom megbántani, nem akarom kerek-perec megmondani neki, hogy jöjjön ritkábban, de az sem állapot, hogy a férjem mogorva, meg durcás, ha Ő itt van.

Szóval Ti mit tennétek? Már arra is gondoltam, hogy messzebb kellene költöznünk.


2010. máj. 12. 14:44
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem vidd el sürübben hozzá az unokáját hétközben is,igy nem fog annyiszor menni hozzátok.:))
2010. máj. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
85%
nincs jobb út az egyenes beszédnél, mondd el anyudnak. próbáljon akkor jönni, amikor a férjednek dolga van, vagy dolgozik.
2010. máj. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
90%
egy pár hónap múlva már rá tudod bízni, hogy elviszi magával, és ketteseben lehettek, és a férjed hálás lesz, amiért boldogan elmegy vele a bébid, mert nagyon szoros a kapcsolatuk. Addig meg találjatok hármasban valami jó megoldást. mindent meg kell beszéni, ebből az apróságból később lehet nagy probléma.
2010. máj. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem is sok a nagymamából, pedig nekem is jól jönne egy kis segítség. Mondd anyukádnak, hogy kicsit többet szeretnétek hármasban lenni, és a látogatásait -bőven elég heti kettő- esetleg időzítsd akkorra, amikor a férjed dolgozik.
2010. máj. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
88%

És anyósod nem hisztizik,hogy ő kevesebbszer látja? Mert nálunk meg ez a gond. Nálunk is elég sűrűn jön anyum. De én jobb szeretem ha ő jön mint anyós. Az elején is ő segített nekem. Persze ez az én anyósomnak nem tetszik. De ez van. Szerintem nem lehet mindenkinek megfelelni.

Ha a párod ennyire zavarja a dolog, akkor az a megoldás, hogy mikor egyébként is sétálni mentek hívod anyukád vagy elmentek ti hozzá. Pl. amíg a párod dolgozik.

2010. máj. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva szerintem nem anyukádnál kell változást elérni, hanem a férjednél. Véleményem szerint, ha anyukád fél-1 órát van csak, meg is kérdezi h. mehet-e és nem beszél bele mindenbe, akkor nagyon is jó, ha ott van az unokájának. A férjed lehetne kicsit belátóbb. Az a kérdés, hogy a férjedet pontosan mi zavarja.


Ha dolgozik napközben a férjed, akkor kérd meg anyukádat, hogy este helyett inkább nappal menjen hozzátok, mert akkor pl jobb kedvű a baba, vagy neked is segíthet, mert addig te megcsinálsz valamit, stb.


Remélem megoldódik úgy a helyzet, hogy anyud se és férjed se bántódjon meg. Nagy kincs egy ilyen lelkes és alkalmazkodó nagyi!

2010. máj. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
Anya is dolgozik, szóval hétköznapokon szinte elkerülhetetlen, hogy ne találkozzanak a férjemmel. Anyósom, ha akarna jöhetne többször is, de Ő is dolgozik és ha neki jó így...nekünk is jó, ebből nincs probléma. Szerintem a férjem azt sem venné jó néven, ha később odaadnám a gyereket anyukámnak, mert akkor Ő ha hazajön munkából, mikor találkozna vele? Ha anya nyugdíjas lenne, sokkal jobb lenne a helyzet. Szerintem a férjem attól is tart, csak nem vallja be, hogy esetleg a lányunk közelebb kerül az én anyámhoz, és jobban fogja szeretni, mint az övét, és gondolom, úgy van vele, hogy ha már az ő anyukája se jön gyakran, akkor az enyém se jöjjön.
2010. máj. 12. 15:01
 8/37 A kérdező kommentje:
Kedves 14:55-ös, én is úgy látom a helyzetet, ahogyan Te. Én úgy gondolom, hogy anyukám jó természetű, alkalmazkodó, és csúnyán kifejezve bármikir "le lehet akasztani a szögről", ellentétben az anyósommal. És rajongással szereti a kislányunkat. Szerintem is a férjem gondolkodásával van a probléma, szerintem nem akarja, hogy a lányunk jobban szeresse az én anyámat, mint az övét, csak ezt még önmagának sem vallja be.
2010. máj. 12. 15:05
 9/37 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem irigyellek, kedves kérdező! (14:55ös vagyok)... Ebből még tényleg lehet problémátok a jövőben, ha a férjed nem tér jobb belátásra :(.

Nagyon nehéz helyet. Hiszen anyud munkából megy, nem tud rajta változtatni, hisz dolgozik. Meg lehet őt érteni.

Férjed pedig remélhetőleg "csak" azért ellenzi, mert szintén munkából jön, fáradt és egy kis családi együttlétre vágyik esetleg. Szeretne ő lenni a babával az egész napi gürizés után, dehát ott van az anyósa, aki "lenyúlja" a gyereket. Így nézve a férjedet is meg lehet érteni. DE, ha a férjed az általad leírtak miatt szúrkálódik, akkor nagyon nem lehet őt megérteni. Beszélje meg az anyjával, hogy jöjjön ő is át minden másnap. Ha nem teszi, akkor meg magukra vessenek. A babák egyébként okosak és ha valakit szeretnek, akkor is szeretik, ha havi 1szer látják. De ha valakit nem szeretnek, akkor sem fogják szeretni, ha minden nap 24 órában vele van!


Anyud munka előtt nem tud beugrani, miután már elment a férjed? Hátha ez megoldható a munkaidejükkel :).

2010. máj. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem neked nem anyukád pártjára kell állnod, hanem a férjedére. Minden esetben. Ti vagytok egy pár és kész. Lehet, hogy a férjed óckodása neked túlzásnak tűnik, de szerintem az a lényeg,hogy ŐT zavarja. Márpedig ha így van, akkor valamit változtatni kell. Mert nem érzi így jól magát, és ti vagytok egy házaspár, nektek kell először is közösen meghozni a szabályokat, ami mindkettőtöknek jó, és azután ezt közölni a többiekkel.

Gondolj bele, ha lenne valami ami téged zavarna (az tök mindegy, hogy igazad lenne-e vagy sem, a lényeg, hogy TÉGED zavar, ezt elmondod a férjednek, akkor te is elvárod,hogy változtasson nem?)

Amúgy az anyós kérdés amúgy is nagyon kényes dolog, szerintem nem érdemes kockáztatni egy harmonikus házasságot amiatt, mert anyukádat nem akarod megbántani (lehet tökéletesen megértené amúgy...)

Csak példaképp nálunk a nagyik kéthetente egyszer látják az unokát, egyik héten egyik, másik héten másik nagyihoz megyünk, szóval van aki sokkal kevésbé szerencsés mint anyukád.

Szerintem először is beszélj a férjeddel, hogy neki mi lenne a megfelelő, hogy érezze, hogy ebben a kérdésben először is az ő véleménye a fontos. Ezután a közösen meghozott döntést egyszerűen mondd el anyukádnak, meg kell értenie, hogy ti külön család vagytok, és attól, hogy ő előre megkérdezi, hogy mikor mehet, még lehet terhes az állandó jelenléte... Próbáld inkább akkora áthívni, amikor a férjed nincs otthon.

2010. máj. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!