Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Titeket is idegesítenek az...

Titeket is idegesítenek az okoskodó szülők?

Figyelt kérdés

Olyan méreg van bennem muszáj kiírnom, pedig tudom, hogy nem kellene vele foglalkoznom.Első babás szülők vagyunk, babánk lassan 10 hónapos.Párom sok mindent mesél a kicsiről a munkahelyén, ahol többen beleokoskodnak a mi dolgunkba.Természetesen előfordul hogy valamit nem tudunk, vagy bizonytalanok vagyunk akkor kérdezünk, de amikor beleokoskodnak...húú.Sokszor előfordult már nem foglalkoztam vele, de most betelt a pohár.A legutóbbi eset:


Minden reggel abonett kenyeret eszem, a kicsi meg már amikor meghallotta a roppanását nyammogott, nyúlt utána.Természetesen megméztem az összetevőket, illetve megkérdeztem a védőnőt is hogy adhatok-e neki azt mondta persze, semmi gond nincs vele.Hát én adtam is néhány alkalommal a kicsinek, le is fotóztam, apa elmesélte a munkatársaknak, akik lehurrogták hogy mi az hogy nem kölesgolyót kap a gyermek???Hát könyörgöm hagy döntsem már el én, hogy mit adok a gyerekemnek!!!


Ti is kaptatok ilyen kelletlen tanácsokat?



2017. ápr. 4. 09:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
45%

Ez ilyen magyar divat, szerencsere ahol elek nincs ilyen, itt mindenki a sajat dolgaval van elfoglalva.

Idegesito lehet, ne foglalkozz vele.

2017. ápr. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%

Ennel kellemetlenebbeket is kaptam, es engem is nagyon idegesitett. Nem maga a tanacs ami felhaborito, hanem hogy mindenki mindenbe beleszol, meg abba is, hogy mit egyen a gyerek.

Te/ti emitt nyilvan ugy erzitek, hogy rossz szulonek tartanak titeket, es ehert akaszt ki ennyire.

en is ugrottam minden idiota tanacsra, de a lanyom mar 14 honapos, es komolyan mondom, hogy nem erdekel :D egy mintaszulot sem ismerek, en is tudnek tanacsokat adni, dehat okos enged szamar szenved.

Azt meg nem is kommentalom, aki ugy ad okos tanacsot, hogy gyereke sincs...

majd idovel megtanulod oket lesz.rni, addig is kitartast!

2017. ápr. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
20%

Nem kell vele foglalkozni. De kisbabának sem az abonett keksz, sem a kölesgolyó nem a legjobb ennivaló. 10 hónaposan már majdnem mindent ehetne, amit ti esztek.

De úgy eteted a babádat, ahogyan akarod.

2017. ápr. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%

Ez a nettó hülyeség, a kölesgolyó ugyanaz, csak más a formája.

Már nem emlékszem, hogy kaptam-e hülye tanácsot idegenektől, biztosan igen, de azok egyik fülemen be másikon ki, viszont ha közeli idősebb nőrokonok jöttek valami batári hülyeséggel (pl. miért nem adsz a félévesnek pörköltöt, ennyi idősen te már azt etted) akkor bizony el kellett számolnom magamban 10-ig, hogy normálisan tudjak válaszolni.

2017. ápr. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz velük. ha ilyenek akkor minek meséli el a férjed nekik?
2017. ápr. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
# 3: Miért, gondolod, hogy a kérdező kizárólag keksszel eteti a gyerekét? Jaj.
2017. ápr. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 jafnrétti ***** válasza:
100%

Két gyerekem van, a nagy ráadásul 9 éves, szóval már jó ideje sikerrel tartom életben, mégis kapok néha olyan tanácsokat a kicsivel kapcsolatban, hogy a gutaütés kerülget :D

Nekem ismeretlenek szoktak beleszólni abba, hogy éppen mennyire van felöltöztetve. Adjak rá pulóvert, vegyek le róla egy réteget, miért van még mindig csizmában (március eleje volt, "kocsicsizma" volt a lábán, és éppen napok óta cipőkeresésben voltam), miért van rajta sapka, miért nincs rajta sapka, illetve a másik kedvencem, hogy én gyakran hordozom, és még ilyenkor is betalálnak a ruhájával kapcsolatban. Egyszer egy nő konkrét kiselőadást tartott nekem arról, hogy így túlságosan átveszi a testem hőmérsékletét, és túl fog melegedni a gyerek, aztán majd azt veszem észre, hogy már nem él :O


Én nem tudom, lehet, hogy nagyon lengének tűnik a gyerekem öltözéke, de nem fázik, hadd tudjam már :D 20 fok van kint, némelyik gyereken meg pulóver meg pufimellény, és akkor én vagyok hülyének nézve, mert csak egy vékony hosszú ujjú felső van az egy éves gyerekemen, pulcsi nélkül.

2017. ápr. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Félreértések elkerülése végett nem kekszről, hanem abonett extrudált kenyérről van szó (diétázók, cukorbetegek szokták enni, hasonlít az íze a pufihoz).Köszönöm mindenkinek a választ!Ment a zöld két mindenkinek.
2017. ápr. 4. 12:47
 9/15 A kérdező kommentje:
Kedves 5-ös igazad van, én is mondtam neki, hogy bent ne mondjon semmit...de hát milyen a szülő...folyton a gyerekéről áradozik😁
2017. ápr. 4. 12:49
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Engem igazán csak egyszer akasztott ki egy "okoskodó" szülő, mikor 4 hónapos volt a nagyobbik lányom, csak szoptattam, megkaptam tőle, hogy éheztetem a gyerekem, milyen anya vagyok én, meg fog halni aztán mehetek a börtönbe, és ezt tök komolyan mondta, és elvileg addig azt hittem, hogy normális. A többi kéretlen tanácsot elengedtem a fülem mellett, nem érdekelt, nem érdekel.
2017. ápr. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!