Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért fontos, hogy a baba...

Miért fontos, hogy a baba mutatóujjal mutogasson? Miért nem jó a tele tenyér?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 4. 18:15
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
..meg eltelik par ev es rohogni fogsz h valaha ilyeneken stresszeltel...
2017. ápr. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
Mert baj? Mondta valaki? Az enyém tenyérrel mutat. Senki nem mondta, hogy baj lenne. Másfél éves amúgy.
2017. ápr. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
:/ nem tudom. Nekem azt mondták, egy éves korára mutatóujjal kell mutatnia,illetve ha valamire fel akarja hívni a figyelmet, azt is mutatóujjal kell tennie, mert ha nem, az gyanújel. A lassan egy évesem felhívja a figyelmem valamire, mutatja, mi kell neki, de tele tenyérrel. Nem értem, miért olyan fontos a mutatóujj...
2017. ápr. 4. 19:58
 4/8 anonim ***** válasza:

Most beültetted a bogarat a fülembe. Holnap megyünk oltásra és megkérdezem a dokit. De nekem meggyőződésem, hogy semmi baja sincs a fiamnak, hiába mutat tenyérrel.

2-es

2017. ápr. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ne haragudj 2-es, bocsi! Nekem két hete mondta a védőnő. Aztán itt várok, hogy a fiam áttér a mutatóujjra, de eddig esze ágában sincs. Aztán elkezdtem gondolkodni, hogy miért olyan fontos ez... Mert én nem értem. Esetleg megírod, mit mondott nektek az orvos? Két hét múlva jön a védőnőnk, én is megkérdezem tőle, és megírom, hogy ő mit mondott, ha érdekel.
2017. ápr. 4. 20:20
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen megírom, de szerintem ne aggódjunk azért. :D

Amikor 1 éves státuszon voltunk volt pár dolog ami nem tetszett a védőnőnek, akkor aggódtam én is. De 1-2 hónapon belül pótolt mindent. Az meg, hogy nem ujjal mutogat.. holnap kíváncsi leszek mit mond a gyerekorvos.

2017. ápr. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Aztán majd szoktathatod le róla, mert "ne mutogass, mert rászoksz a lopásra" ne csinálj magadnak dupla melót! Mutogasson ahogy neki jólesik!:)
2017. ápr. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A babalógiában fontos mérföldkőnek számít 9-12 hónapos kor körül. A mutatóujjal mutatás csak az emberre jellemző (innen is tudod, hogy nem cserélték el a szülőszobán egy csimpánzzal, bár ennek egyébként is kicsi a valószínűsége).

Ezt a mozdulatot (babalógusok deklaratív mutatásnak hívják) úgy lehet fejleszteni, hogy mi is használjuk, illetve élénk érdeklődést mutatunk a baba gesztusai iránt (na ez sem túl nagy felfedezés, csak a szakemberek hiszik annak, a szülő ezt általában egyetemi tanulmányok nélkül is tudja).

E gesztus hiánya persze utalhat (utalHAT, a hangsúly a végén) fejlődési zavarra, de minden baba különböző, a lényeg az, hogy sok örömet leljetek benne és sok szeretet adjatok neki.

2017. ápr. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!