Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két világos kék/zöld szemű...

Két világos kék/zöld szemű embernek lehet barna szemű gyereke?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 4. 23:47
1 2
 1/11 anonim válasza:
26%

En ugy emlekszem, hogy lehet, meg erettsegire tanulam bioszbol. A vilagos szemszint recessziv gen okozza, tehat ha egy barna es egy kek/zold szemu embernek gyereke lesz, az nagyobb esellyel lesz barna szemu.

Egy kek es egy barna szemu embernek is lehet viszont kek szemu gyereke, ha a barna szemunek a csaladjaban elofordult a kek szemuseget okozo recessziv gen, csak kisebb valoszinuseggel lesz az eredmeny kek. De nem kizart. Ezek a gen cuccok igy visszakoszonhetnek generaciok mulva is.

Visszakanyarodva a te peldadhoz 2 vilagos szemu embernek a legnagyobb valoszinuseggel vilagos szemu gyerekenek kene szuketnie, de ha mindket szulonek volt a csaladjaban kek szemu ember (es nagyon kicsi az eselye annak, hogy ne lett volna), akkor ritkan, de elofordulhat, hogy kek szemu lesz a gyerek.

2017. ápr. 5. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Koszi! Ismer valaki ilyet szemelyesen? Az ellentetet, azaz 2 barna szemunek lett vilagos szemu gyerek, ilyet ismerek.
2017. ápr. 5. 00:21
 3/11 anonim ***** válasza:
Én még úgy tanultam biológiából, hogy két kék szemű embernek nem lehet barna szemű gyereke. Viszont itt a gyk-n volt már ilyen kérdés, és valaki becsatolt egy tanulmányt, miszerint lehet, csak nagyon-nagyon ritka.
2017. ápr. 5. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
Ferjemnek gyonyoru halvany kek szeme van, nekem halvany zold, a fiamnak meg tejcsoki barna. A ded nagyszulok kozott volt barna szem
2017. ápr. 5. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%
A szüleim batna szeműek. A nővérem és én is. De a huúgom kék szemű, mint anya apja.
2017. ápr. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%

Itt nézegetheted az esélyeket:

[link]

2017. ápr. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Zöld szeműek vagyunk mind a ketten a férjemmel. A nagylány barna a kicsi kék szemű lett...
2017. ápr. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kékszeműeknek nem lehet, csak kék, mivel az összes receptor a kék gént hordozza.

A többi pedig kevert.


A páromnak első ránézésre azt mondanád, hogy barna a szeme, de egy fenét. Ha "erősebb" fény vagy nap éri, olyan elképesztően méregzöld, hogy nemigaz, de normál esetben barnának tűnik.


Nekem kékeszöld (apának tiszta égkék, anyának volt sötétbarna).

2017. ápr. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Lehet de nem jellemző, nagyon ritka.
2017. ápr. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
2017. ápr. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!