Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindig is jó alvó kisfiam...

Mindig is jó alvó kisfiam egyik napról a másikra nem hajlandó elaludni. Mit tegyek? 18hónapos

Figyelt kérdés

Sziasztok. A kisfiam 5hetes kora óta átalussza az èjszakát. Soha nem volt gondunk az alvással. Most viszont borzalmas estèink vannak. A kiságyából kivettük a rácsokat (èjjelre nincs így) ès ebèdután tudja h pelus csere ès teljesen egyedül mászik be, majd alszik el. Èn csak besötètítek ès kijövök. Este pedig már vacsikor ásítozik,dörgöli a szemèt, majd mintha kicserèltèk volna. Integet apának h megy aludni. De csak ficereg az ágyba. A feje lent van de a fenekèt már emeli is ... Mutogat a játèkaira, tapsol,nevet. Ès olyan másfèl óra mire elaltatom. Kèzben nincs el, ringatni nem lehet, kifeszíti magát. Pedig látom hogy álmos de nem tud lenyugodni. Ènekelek,simogatom, ès semmi. Az andalító babazene is csak minket lassít le mègjobban.

Már arra is gondoltam h nem fárad le elèggè. De ha egesz nap a játszótèren kergetőzik akkor is ez van :( hulla fáradt vagyok mire elalszik. Tegnap már egyedül hagytam, ès vègig hallottam h 20percig magyaráz, forgolódik, de nem sírt... Gondoltam várok ès vègül kitekeredve,fejjel lefele aludt el "menet közbe" az ágyba. De kèső volt már.

Hiába van meg egy rituálè, mire az ágyba jut,teljesen felpörög. Sokszor már mondja előre hogy MEM.

Azt hittem ez csak átmeneti. Remènykedtem h front vagy valami közrejátszik de jó egy hónapja tart már ez :(



2017. ápr. 5. 06:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne szórakoztasd, amikor az ágyába teszed. Hagyd egyedül, lés majd elalszik, ha egészen álmos lesz. Ha szórakoztatod, akkor ehhez hozzászokik és nem fog enélkül elaludni.
2017. ápr. 5. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem szórakoztatom. Látja a játèkait ès ki akar mászni. De sose engedem h fürdès után játszon bármivel is
2017. ápr. 5. 08:45
 3/4 anonim ***** válasza:

ugyanezt a kálváriát kezdte el a lányom úgy 1,5 éves kora körül. ő is magától aludt egyébként el mindig is, aztán ahogy lekerült a rács, elkezdett kimászni lerakás után, vagy ahogy írod, emelni a fenekét, ugrálni, stb...szóval mindent csak nem aludni...egy darabig tartottam magam aztán elkezdtem mellé bújni, tologatni, napirendet átszervezni, tévé előtt altatni, mindent, csak aludjon...próbáltam ráhagyni is hogy ne aludjon (a déli alvásoknál - mikor délben nem volt hajlandó elaludni) de akkor délutánra hulla volt, világos volt tehát, hogy nem alvásigény csökkenéséről van szó...

ha kimaradt a nappali alvás, szó nélkül elaludt este, éjjel viszont kelt többször is...ha nappal sikerült valahogy elaltatni, akkor meg este ment a cirkusz...és éjjel is többször kelt, és csomó idő volt mire visszaaltattuk. Azóta se tudom miért volt ez, most 2,5 éves, és most kezdi újra átaludni az éjszakákat, és most mióta jó idő van és délelőtt kint vagyunk 3 órát, most délben is alszik.


de akkor sem aludt egyébként délben tavaly nyáron, mikor egész délelőtt a strandon voltunk..szóval ez nem lefárasztás kérdése...amit még észrevettem, ha 6 előtt felkeltem a konyhai zajokkal, akkor tuti hogy alszik délben...de ha 6.30-ig hagyom aludni pl, akkor már nem! ennyit számít hogy korán kel...

2017. ápr. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nálunk eddig az volt hogy ha dèlután nem egy órát,hanem 1:15-t aludt akkor nem volt hajlandó este normálisan aludni. Most már egy óra elteltèvel felkeltem. De sajnos ez az esti kínlódás most nem marad el. Ő reggel 8körül kel, de nèha vissza vissza alszik fèl9-ig, vagy 3/4ig. Lehet hogy ezentúl megpróbálom az első èbredezèsnèl felkelteni,ès egyszerűen nem hagyom hogx reggel vissza aludjon
2017. ápr. 5. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!