Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Terhesen meddig dolgoztatok?...

Terhesen meddig dolgoztatok? A pici születése után mikor kezdtétek újra? Először 4 órában, vagy rögtön teljes állásban?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a munkámat, kb. 11 éves korom óta tudtam, hogy én ezt a hivatást szeretném magamnak. Nem teher, reggel nem úgy kelek fel, hogy "jaj már megint egy munkanap". Szeretnék kb. a 29.-30. hétig dolgozni, akár úgy is, hogy nem teljes állásban. Viszont a barátom ennek nem örül, merthogy stresszelek feleslegesen, van, hogy vidékre kell utazzak tárgyalás miatt és akkor előfordul, hogy késő este/éjszaka érek haza. És hogy ugyanilyen szinten megélnénk az ő fizetéséből.


Később pedig szeretnék a pici 7-8 hónapos kora körül újra elvállalni pár ügyet, amik nem igényelnek akkora munkát, nem kell miatta az ország másik végébe utaznom, stb. Szerintetek működhet? (lesz segítségünk)


2017. ápr. 5. 15:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem működhet. De tapasztalatból mondom, én 6 hetes terhesen már otthon voltam, kikelni se tudtam az ágyból vészes hányás miatt. Egészen szülésig. Én se így terveztem, de így alakult.
2017. ápr. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
34. hétig dolgoztam, napi 100 km utazás, egész napos irodai/ülő munka. A gyerkőc 21-22 hónapos korában mentem vissza dolgozni teljes állásban. 7-8 hónapos korában még javában szoptattam, nem vállaltam volna munkát.
2017. ápr. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én a 32. hétig tervezek dolgozni, most vagyok a 11. héten. Én tovább maradnék otthon majd vele, olyan 2 éves koráig tervezem.


Egyelőre nagyon jól vagyok, bár ma (talán a front miatt, bár korábban sose volt ilyen) nagyon fáj a fejem.

2017. ápr. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is szeretem a munkámat, a 36. hétig fogok dolgozni (persze ha bírom), de nekem nem kell utazni, stresszelni és éjszakázni, sőt, akár itthonról is dolgozhatok, ha akarok.

Viszont ha megszületik a baba, én legalább 2 évig rá fogok csak koncentrálni - mert megérdemli. :) Nekem az a véleményem, hogy mindennek megvan az ideje, a munkának is, a babázásnak is, ha az ember anyagilag megteheti, akkor ne hagyja ki az első 2 évet (nem a segítségnek szülsz, hanem magatoknak!), mert pótolhatatlan.

De persze te tudod, és ami még fontosabb: majd meglátod.

2017. ápr. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
34. hétig dolgoztam, 38. héten szültem és úgy alakult, hogy 3 éves koráig nem megyek vissza. 2 év volt a terv, de az élet felülírta. Fejlesztésekre járunk, bölcsi és munka mellett nem jutna hozzá a megfelelő terápiához, így maradok vele, hogy beérhesse a társait.
2017. ápr. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

37.hetig dolgoztam.

7-8 honapossal semmi eselyt nem latok a munkaba allasra.

2017. ápr. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%
2 fiam van, mindkét alkalommal 32 hetes koromig dolgoztam, a 2. 13 hónapos korában mentem vissza dolgozni, most 26 hónapos még szopik, napi 8 órát dolgozom. Imádom a munkám es a fiaim is. :-)
2017. ápr. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

1. gyerek áprilisi születésű volt, januárban vérezgetni kezdtem, ezért 1 hétig kórházban voltam, utána már nem engedett az orvos vissza dolgozni. Vele otthon voltam 3 éves koráig

2. gyerek február eleji, december közepétől kivettem a megmaradt szabimat, majd szintén szabin voltam januárban.

3. gyerek decemberi 2-án született, november 18-ától voltam szabin.

Vlük 2 éves korig voltam otthon, muszáj volt visszamennem, anyagi okok miatt, a GYES kevés lett volna.

Tehát a két kisebbel táppénzen nem is voltam, ha nincs az 1 hét kórház, az elsővel is végig dolgoztam volna.

Érdekes, hogy elsőnél pont nem volt stresszes a munkám, szerettem is csinálni, a légkör is jó volt. A tesók esetében már máshol dolgoztam, sokkal keményebb meló volt, sokkal stresszesebb, felelősségteljesebb, mégis végig bírtam.

2017. ápr. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
55%
36. hetet betöltöttem amikor abbahagytam a napi 8 órás munkát. Itthon még dolgoztam. Még elintéztem néhány hivatalos emailt a 40. Héten amikor elment a magzatvíz. Jelenleg 5 hónapos a kisfiam. Kicsit dolgozgatok időnként itthonról, kizárólag alvásidőben. Meglátjuk hogy alakul, Anyukám mennyire bírja majd a dolgokat, kisfiam 1 éves kora után részmunkaidőben heti pár órát bejárnék.
2017. ápr. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Úgy terveztem félidöig dolgozom,de tovább húztam mert nem találtak idöben megfelelö embert a helyemre,ezért a 30.hétig dolgoztam. De addigra már nagyon fáraszto volt a napi 2ora utazás és a 8-10ora munka. 2 éves kora elött nem szeretnék visszamenni, viszont utána muszáj, a gyes összege sajnos annyival alacsonyabb a gyedemnél h nem élnénk meg. De eleinte csak 4-6orában fogok dolgozni.
2017. ápr. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!