Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi szabad időtök volt a...

Mennyi szabad időtök volt a pici mellett?

Figyelt kérdés
Nem szopizó babáknál mennyit vigyázott rá nagymama, nagynéni, apa? Illetve, ha szopizós időszakban muszáj elmennetek valahová, pl hivatalos ügyet intézni, és nem tudjátok vinni, hagytok otthon tejet is, hogy az apja el tudja látni teljesen?

2017. ápr. 5. 19:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szabadido nem sok, mivel sokt dolgozik a ferjem hulye idopontokban (heti 40-45 ora), nagyszuloi segitsegem meg csak nagyon ritkan van.

Ha inteznivalom volt, akkor hagytam otthon anyatejet. Mindig volt a fagyasztoben, mert folyamatosan fejtem:)

2017. ápr. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%

Nekem óriási szerencsém volt. Amikor a lányom megszületett egyik este az én anyukám, másik este a párom anyukája jött fürdetni. Nálunk tápszer volt a kezdetektől (az első otthoni napunktól), így nagyon könnyű volt megoldani. A nappalok elég speciális esetben teltek nálunk. Az egyik családtagunk nagyon rosszul ált anyagilag. Arra gondoltunk a párommal, hogy nálunk lehetne és segíthetne nekem a baba körül így nem csak úgy adnánk neki pénz "szánalomból", hanem tényleg lenne okunk. Szóval ő minden nap jött. Hatalmas segítség volt és az a mai napig. Így velük bárhová el tudtam menni, legtöbbször így hárman mentünk és nekem nagyon jó volt, mivel volt felnőtt társaságom, ráadásul egy korombeli unokahúg.

Ma már csak este jön, mivel edzeni járok, ami napi 1,5 óra maximum vagy akkor ha tudjuk, hogy lesz valami programunk.


1,5 éves a lányom

2017. ápr. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Így, hogy szoptatok is van időm. Párom szerencsére itthonról dolgozik (vállalkozó), vagy ha elmegy akkor sem 8-10 órákat.


Nem csak a hivatali ügyeket tudom elintézni, de magamra is tudok időt szakítani (fodrász, szoli). Ha hosszabb időre megyek (ügyintézés, stb), akkor fejek le tejet.

2017. ápr. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%

Sok szabadidőm van. Mindenre van időm, amire kell. Főzés, mosás, takarítás, jógázás, olvasás, netezés, tv-zés stb stb. Szerencsém van, mert jó alvó a gyerekem, és szívesebben játszik egyedül, mint velem. Nem érdeklem, akkor se ha ott ülök. Persze azért szoktunk játszani együtt is, főleg este felé igényi a közös játékot. Fürdés előtt mindig játszunk együtt 1-1,5 órát. De amúgy napközben egyedül elvan. 8 hónapos, 3x alszik napközben, összesen olyan 3-4 órát. Este 8kor már alszik, reggel 7kor kel. Tápszeres és már eszik pépeket is persze. Nem sokszor vigyáz rá más. Néha ha el kell mennem, akkor anyukám, de az havonta max 2 alkalommal van.

8 hós kisfiú anyukája

2017. ápr. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem tudtam sokáig szoptatni. Viszont a kisfiam nagyon anyás, ha muszáj elmennem valahova vagy tényleg nagyon vágyok valahova is keres, így nem sok. Néha 2-3 órára ha elmegyek, mondjuk havi 1x. Jelenleg másfél éves de babaként is valahogy így volt, akkor éppen pihenős a férjem és ő van vele. (Szerencsére a babakocsiban cserébe nagyon jól elvan mióta megszületett, szóval vele is szinte oda megyek ahova akarok.)
2017. ápr. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
65%
A kisfiam 10 hós és eléggé össze vagyunk nőve, naponta 4x szopizik. Nappal egyszer rajtam és egyszer séta közben alszik. Főzni, időt fordítani magamra nem tudok, havonta 1x megyek el 1,5 órára kozmetikushoz, kéthavonta 2 órára masszázsra, egyszer voltam körmösnél, a fodrászhoz pedig megy az egész család. Ügyeket otthonról intézek, postára, patikába együtt megyünk. A nagyszülők vigyáznának rá többet is, de ezt még korainak tartjuk. Nem hagyok màr neki itthon lefejt tejet, anyukám bébiétellel meg tudja etetni, de olyan sok időt nem megyek el. Kimerült vagyok sokszor, a párom rengeteget dolgozik. A kisfiam eleven, mászik, az egyik szemem mindig rajta van. Rengeteget játszunk együtt.
2017. ápr. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Úgy rémlik, a két naggyal az első egy év húzós, két éves kortól viszont már egészen könnyű. :)

Most a harmadikkal vagyok itthon, egy hónapos, igény szerint szoptatott baba. Fejni sose tudtam, szóval nem áll a hűtőben liter számra a pótlás. :) (Nagyon irigylem, akiknek sikerül.)

Cserébe most is nagyon "jó baba" a legkisebb, eszik-alszik.

Mindent el lehet intézni vele, hordozó kendőben végig alszik. Szerencsére! Férjem munkaideje nem olyan, hogy hivatali időben eljut bárhová, sok minden rám marad. Hétvégén meg ugye mindenk zárva.


Magamra vagy akkor jut idő, ha bealudt, és a nagyok figyelnek rá, vagy ha apa elviszi babakocsival sétálni.


Nagymamákra nem igazán lehet számítani, megoldjuk nélkülük, amit lehet. A picivel még össze vagyunk nőve, inkább a nagytesókra vigyáz néha. Velük már több a macera. :)

2017. ápr. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!