Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hetesen már beszélne?

6 hetesen már beszélne?

Figyelt kérdés
Babám 6 hetes, és a héten elkezdte mondogatni, hogy aja-aja-aja. Kb mintha anyát mondana. Először azt hittem véletlen, de aztán mikor egyszer mondta, odamentem hozzá, hogy itt az anya és abbahagyta. Ha távolabb mentem megint aja aja. Meg tegnap feküdt, mondtam neki, hogy mindjárt megcsikizem, erre ő nye-nye-nye. Jó mondom akkor nem. Már elkezdett volna beszélni? Autista?
2017. ápr. 10. 19:09
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
:DDDDDDD nem beszél és nem autista.
2017. ápr. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Jot nevettem, koszi!
2017. ápr. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
Az én egyik gyerekemnek is volt külön nem sírása, hanem amolyan "beszéd"hangja ("le-le-le") arra kb. 1 hónapos korától, ha szopni akart - félig tápszeres volt és azt nem szerette. Nem lett autista :) és nem is kezdett korán beszélni, de azt el tudom képzelni, hogy más baba is már korán rendszeresít egyfajta gügyögést valamihez.
2017. ápr. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%

Mikor unokatöcsém megszületett a szomszéd ágyon a korházban egy kisbaba aki aznap született pont úgy sírt mint ha azt mondaná mama. Ezen annyit nevettünk, mert totál úgy hangzott. De azért tudatában voltunk, hogy a gyerek nem beszél!!!


Ez már a gügyögés, artikulálatlan kommunikáció.

A gyerek tudata csak 7 hósan alakul ki addig még foggalma sincsen dolgokról, csak ösztönböl cselekszik. Vagy is valami rossz akkor sír, valami jó akkor mosolyog, nevet... De nem fogja neked mondani, hogy anya mert foggalma sincsen, hogy az anya mint olyan létezik. Létezik egy szag, egy érintés(ami te vagy) amire szüksége van és azért sír.

2017. ápr. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
95%
nekem mikor megszuletett a lanyom azzal a mondattal kezdte ahogy kibujt belolem hogy "ez nagyon nehez volt anya" :D
2017. ápr. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
71%
jaaa ez AZOTA IS FOLYAMATOSAN BESZEL :D
2017. ápr. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
78%
Feldobtad az estém. :D Amúgy az én kisfiamnál is volt ilyen aja aja, még álmában is. Ez nem beszéd, de nagyon édes volt. :)
2017. ápr. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az enyém 4 hónaposan ha éhes volt, azt "mondta", hogy hamm baba. :-D

Azóta is emlegetjük neki. 13 éves elmúlt.

2017. ápr. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!