Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mik a tapasztalatok? Anya-lány...

Mik a tapasztalatok? Anya-lánya kapcsolat.

Figyelt kérdés

30 éves anyuka vagyok, egy kisfiam van, most múlt egy éves. Nagyon jó a kapcsolatunk, az apjához is ragaszkodik most már, eleinte nagyon anyás volt. Hozzám akkor jön, ha álmos és nyugalomra vágyik, apa meg idegenek előtt adja a biztonságot.


Most tartunk ott a férjemmel, hogy jöhet a tesó. Aztán elkezdtem azon aggódni, hogy ha lányom lesz, ő is fog engem így szeretni? Mert nem kérdés, hogy én fogom-e őt, csak mégis... bennem olyan érzés van, hogy fiúknál apa a haver, aki fiús dolgokra tanít, fociznak stb. A lányok meg ahogy én gondolom apásak, az anya a rivális, az anya mindenbe beleszól és csak később tanulják meg értékelni. Így van ez? Vagy ez csak egy buta gondolat?



2017. ápr. 12. 10:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez mindenhol máshogy alakul. Vannak ilyen sztereotípiák, hogy lányok apásak, fiúk anyásak. Gyakorlatban én nem ezt látom. Sok lány az anyukájával tud megbeszélni dolgokat már nagyobb korban, mivel nyilván egy nő érti meg jobban, vagy van, amit eleve nem is beszélne meg férfival, pláne nem az apjával. Fiúknál meg az apa, akivel a "férfias" dolgokat meg lehet beszélni.

Babakorban meg a legtöbb gyerek anyás, mivel az anya van velük a legtöbbet.

2017. ápr. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :)
2017. ápr. 12. 10:32
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem lányom van, nyáron lesz 2 éves, és nagyon, de nagyon anyás. Az apukájához is ragaszkodik, jól elvan vele, szereti, sokat vannak együtt, és nagyon jól megvannak, ha én pl. nem vagyok otthon. De ha mindketten ott vagyunk, akkor inkább anya, ha megüti magát, anya, ha éhes, ha szomjas, anya, ha fáradt, anya, ha csak bújni akar, anya. Ha játszani, akkor meg apa :D Szóval pont olyan kislány létére, amilyennek a fiadat leírtad :D
2017. ápr. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
rosszul gondolod. Két lányom van és imádnak :) apával is jó a kapcsolat, de én vagyok az első (akkor is ha épp nem vágynék rá :DD)
2017. ápr. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, örülök a sok válasznak és annak is, hogy ha lányunk lesz netalántán, akkor is hasonlóan jó lesz!!
2017. ápr. 12. 10:51
 6/7 anonim ***** válasza:
2 lanyom van, a nagyobbik az elejen apas volt, amikor megszuletett a kisteso, anyas lett. A kicsi szuletesetol nagyon anyas, szoval ez inkabb gyerekfuggo, mint nemfuggo. persze mikor hazajon az apjuk, korulrajongjak, imadjak, nem hiaba mondjak azt, hogy a lanyok szerelmesek az apjukba :-)
2017. ápr. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk a 4 éves lányom a kezdetektől nagyon anyás. Apukáját is szereti persze, de nagyon erős a kötelék köztünk vagy nem is tudom megfogalmazni, de talán értitek. :-) A fiam nagyon apás, de azért ha elesik és sír akkor anya kell. :-)
2017. ápr. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!