Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két évesen milyen szinten...

Két évesen milyen szinten tudott beszélni a kislányotok?

Figyelt kérdés
20 hónapos a lányom, nagyon sokminden tud mondani, már 3 szótagú szavakat is. Ragozni még persze nem tud,de rakja egymás után a szavakat,igy alkot 3-4 szavas mondatokat. Páran meglepödtek a környezetemben h már itt tart. Ezek szerint ez kirívó? Kiváncsi vagyok két éves korára hol fog tartani a beszéde. Másnak is volt igy?:)
2017. ápr. 13. 13:38
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
2 évesen folyékonyan szinte teljesen tisztán mondatokba beszélt,rengeteg mondókát,verset tudott és 2-3 hallás után már hibátlan vissza mondta. Imád beszélni,rengeteget beszél...most 8 éves és mióta az iskolát elkezdte rendszeresen viszik magyar és német versmondó versenyekre. A másik lányom decemberbe volt 2 éves, ő is szeret beszélni,de ő még nem beszél olyan szépen tisztán,hibátlanul ragozva stb mint a nővére beszélt,de szépen mondatokba fogalmazza a dolgokat. A kérdésed ugyan erre nem vonatkozott,de középső gyerekem kisfiú..hát nem egy szószátyár gyerek és soha nem is volt az, de 2,5 évesen már közel 20 szót használt :D mondjuk ő logopédushoz is jár mert 5 évesen még nagyon nem beszél tisztán.
2017. ápr. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
21%

Nézd, a lányom 1 éves volt, mikor azt mondta "ott a kuta" "papa ement tütü". 8 hónaposan mondta ki teljesen érthetően az első szavát (toll).

1,5 évesen 8 soros mondókákat mondott el, emlékszem 22 hónapos volt, mikor levágott egy ilyen monológot ébredezés-bújás közben: "szép vagy anya. Nekem terszik a pizsamád. Fehéj mint a pólód. A pólók is fehéjek. Meg zöjdek meg bajnák"

:) szóval szerintem nem kirívó, talán ha ragozna is már szépen, az kirívó volna. A kislánykámnak 3 kisfiú barátja van, és mind 3 szavas mondatokat alkotott ragozás nélkül két évesen. Most nem azt akartam mondani hogy az én lányom egy zseni (bár úgyis le leszek pontozva) csak a kérdésre válaszoltam.

2017. ápr. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
46%

2 évesen került a lányom bölcsibe és meglepődtek , hogy milyen szinten beszél.

Ragozott, több szótagú szavakat használt, összetett mondatokat.

Az én ismerősi körömben inkább az a meglepő, ha 2-2,5 évesen sem beszél a gyerek.

2017. ápr. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%

3-as vagyok.

Igen, az enyém is mondókázott: Boci-boci tarka, CSiga biga gyerek ki. Ilyesmiket.

A bölcsiben meg rengeteget tanultak még.

Szóval nem egyedi az eseted. :)

2017. ápr. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%

Kisfiam van, 2 eves kora elott 3-4 szavas mondatokban beszelt, ragozas nem volt tokeletes, de erthetoen fejezte ki magat. Eleg valasztekos volt a szokincse, a mondokak nagy reszet tudta mondani velem egyutt. Kislanyok meg elvileg hamarabb ernek.


Baratnom 21 honapos kislanya pedig ugy beszel, mint amiket leirtal. Szerintem nem annyira kirivo, mivel a kislanyok eleve hamarabb ernek meg a beszedre.

(Es aztan abba sem hagyjak :)))

2017. ápr. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Rövid (2-3-4) szavas mondatokat alkotott magától, rövidebb dalokat, mondókákat is meg tudott tanulni.
2017. ápr. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem kirívó, átlagos. Az én lányom is itt tartott ennyi idősen. Bölcsiben már meg tudta mondani a gondozók számára is érthetően, hogy mit szeretne, mondókázott, énekelt. Ő sem volt kirívó.
2017. ápr. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem sem kirívó eset. Kislányom két évesen több mondókát tudott, mint az ismerős gyerekek, mondta a Mi atyánkot. Oviban is jobban teljesített, pl mire bekerült, el tudta énekelni a Honfoglalást, és az ilyen hosszúságú szövegeket.
2017. ápr. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az enyém 2 és fél éves. Én értem és tudom mit mond, de más számára nem igazán érthető.

Viszont 1-2 mondatot elég szépen érthetően összetud rakni.

Ha még én sem értem amit mond, azt elmutogatja vagy megmutatja.

2017. ápr. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Attól, hogy sok gyerek beszél már másfél évesen többszavas mondatokban helyesen ragozva (többek közt az enyém is), az még nem átlagos. Átlagos az lenne, ha minden második képes lenne rá, de ez az arány kb 10-ből 1.

Az átlagos az, amit a szakirodalom ír erre a korosztályra, ami kb annyi, hogy 30 szót használ.

2017. ápr. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!