Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem emeli a fejet, mi lehet a...

Nem emeli a fejet, mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
3 honapos es nem tamaszkodik alkarjara, ugy probalja emelni a fejecskejet, emiatt nem is szeret hason lenni. Voltunk gyogytornasznal 2 hete, mondta hogy kicsit eretlen, vissza kell menjunk majd, lassa mennyit fejlodott, hogy kell-e tornaztazni vagy sem. Volt vk hasonlo helyzetben. Mitol lehet ez? A tesoja ugyesebb volt. 😯
2017. ápr. 13. 15:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Sok helyen hallottam, hogy a hason fektetés hiánya szokott ilyet okozni. Persze nem minden esetre igaz, de a legtöbbre. Mivel nincs sokat hason, nem erősíti a hátizmait, nyakát, karjait, később kezdi el emelni magát.

NEM VAGYOK GYÓGYTORNÁSZ így nem akarok hülyeséget mondani..


Biztosan nem lesz baja, egészen biztos, hogy meg fogja tanulni. Csak kell neki idő. Legközelebb kérdezd meg a gyógytornászt, hogy te otthon mivel tudnád ösztönözni vagy segíteni. Nem feltétlenül a tornára gondolok.

Hanem például, hogy próbálhatod-e kitámasztani hason a karjait vagy sem (maga elé rakni "keresztbe" hogy stabilan támaszkodjon, akár úgy hogy te közben tartod a mellkasát vagy valami).

2017. ápr. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
26%

Nem értem ezt a hasaltatást. Ez az elmúlt pár évtizedben lett divat, előtte is elindultak a gyerekek. Egyik gyerekem sem tettem hasra. Átfordultak maguktól és aztán kezdtek kúszni, mászni.


Ha a gyógytornász nem javasolt mást, akkor tedd többet hátra sima felületre.

Hordozhatod is, akkor forgatja a fejét, vállát, erősödnek az izmai.

2017. ápr. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk nem volt ilyen probléma, mert szerencsére szépen emelte, és tartotta a fejét mikor hason volt.


Napjában többször próbáld hasra tenni, addig ameddig bírja, és nem kezd hisztizni.

Gyermekorvos barátunk mondta, ha lusta a baba, és emiatt nem akarja tartani a fejét, akkor fogjunk egy kisebb törölközőt, tekerjük össze, hogy egy hengert kapjunk. Ezt tegyük a baba mellkasa alá, úgy hogy a kezeit elé tesszük, így kénytelen a kezeire támaszkodni, és tartani a fejét, mivel nem tudja letenni az ágyra, szőnyegre. Tehetsz színes játékokat a baba elé, hogy felkeltse az érdeklődését, így tudod ösztönözni, hogy tartsa a fejét.

2017. ápr. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én kérdésem is hasonló volt pár hónapja:


https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak..


Valóban sokat kell hasaltatni, még ha nem is szereti: ha nincs hason, sosem fognak megerősödni a fejet emelő izmocskák...


Az is lehet, hogy valóban kicsit "lassabb" babád van. Az én kisfiam csak 6 hónaposan kezdett forgolódni, de akkor aztán minden irányba, oda-vissza:)

2017. ápr. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló a helyzet. Csak a kisebbik 10hetes fiamnak at első nyakizmai gyengék, ezért folyamatosan a hátsókat feszíti. Ez abban nyilvánul meg, hogy mikor ülésbe kell felhúzni, a fejét hátrafelé feszíti. Nálunk a védőnő vette észre, elvittem Dévény-tornászhoz. Így most hetente járunk kezelésre plusz van négy-öt otthoni gyakorlat, ami napi többször meg kell csinálni plusz nem tehetem hasra. Szembetűnő a változás. Én nem tudom mitől van ez, de a helyedben elvinném máshoz is. Kaptatok amúgy gyakorlatokat? Vagy csak elintézte azzal,hogy tedd sokat hasra.
2017. ápr. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!