Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két órás utat pár napos...

Két órás utat pár napos babával hogyan? Ha alszik végig, megálljunk közben?

Figyelt kérdés

Első babánk lesz, az út 180 km.


Mik legyenek a pelenkázótáskában?

Készítsek előre tápszert, vagy úgy jobb, ha termoszba teszek forróvizet még indulás előtt?


2017. ápr. 14. 13:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%

Korhazbol hazafele?

Megszoptatod, ha felebred.

2017. ápr. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
33%

Hát... nem szerencsés. A termoszt nem tudod sterilizálni, még babavízzel és forralt vízzel sem biztonságos, mert az már nem 100 fok lesz. Előre elkészítve meg pláne nem biztonságos, a meleg tápszerben elszaporodnak a baktériumok, hidegen meg nem adhatod neki, melegíteni kell.

De ha közvetlenül indulás előtt kap enni, talán 2 óra alatt nem is kell etetni.

Megállni meg kell, mert hordozóban nem ülhet 2 órát egyfolytában, nem tesz jót a gerincének.


Csak akkor utazzatok pár napos babával, ha tényleg a kórházból mentek haza. Ha látogatóba mennétek, ne tegyétek.

2017. ápr. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Igen, a klinikáról megyünk majd haza (Budapestről Szegedre).


Akkor is álljunk meg, ébresszük fel, hogyha amúgy végig aludna, nyugodtan?

2017. ápr. 14. 13:44
 4/14 anonim ***** válasza:
78%

Ne hallgass az ostobasagra. Nem, nem kell felkelteni. 2 ora a nagyon max ( szegedi vagyok ) autopalyan.

En Angliaban szultem, szules utan par oraval mehettunkhaza, tehat a par oras babaval utaztunk ket orat.

Ket orat semmi baja nem lesz, csak ne oltoztesd tul, hogy befulladjon. Vegigalussza szepen.

Aki nem utazott ennyit ujszulottel szerinten ne okoskodjon.

2017. ápr. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
8%

Bírom, ahogy sunyi emberek alattomosan lepontozzák a válaszokat, hozzá bezzeg nem szólnak, pedig jó lenne, hadd tanuljak már én is!!! De nyilván nem a segítő szándék a céljuk, mert ha az lenne, kijavítanák a hibákat... Szánalmas, de tényleg! Jó szórakozást!


Mi a gond a 2. válasszal? Tényleg érdekelne, mert csak olyat írtam, amit a védőnőtől hallottam...


------

Kérdező, szerintem legjobb lenne, ha a felébresztést megkérdeznéd a kórházban. Nyilván sokkal jobb lenne mindenkinek, ha végig aludna, de én úgy tudom, hogy óránként legalább 15-20 percre át kell rakni a babákat a mózesbe, mert muszáj vízszintbe kerülniük. Még sokkal nagyobb babákra is vonatkozik ez, nem hogy a pár naposakra.

2017. ápr. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
60%
Elozo, nem, ez nem igy van. Az anyamehben is gornyednek, detto az a pozicio mint az autos hordozo !
2017. ápr. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
72%
Ha alszik nyugodtan, ami tobb mint valoszinu mert a kinti levego meg elalmositja az ilyen kicsi babakat, plusz az autoban kocsikazva is konnyen elalszanak, szerintem ne koltsd fel, 2-3 orankent kell kivenni az autosulesbol, 30 percre, megmozgatni. De egy 2 oras utat kibir. Ha lesz tejed szoptasd meg mielott indultok, s ha utkozben ehes alljatok meg es szopizhat az autoban is. Ha tapszeres akkormi ugy csinaltuk, hogy elore felforraltuk a vizet, kimertuk kulon a tapszert egy kis uvegcsebe, es az utra vittunk egy vizforralot, amit lehet hasznalni autoban is, ebben megmelegitettuk a vizet es a cumisuvegben osszekevertuk a tapszerrel. Elso gyereknel meg mi is mindent kifőztünk egy hasznalat utan de masodiknal mar kicsit lazabban vettuk, s egyik gyermekemnek sincs semmi baja.
2017. ápr. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
14%
Off: Miért szülsz Pesten? Marha messze van, és a szegedi klinika az egyik legjobb az országban. Ha megindul a szülés, akkor hogy értek fel? Vagy programcsászár lesz a te kényelmed miatt?
2017. ápr. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

A Maternity-ben szülök.

És igen, programozott császárom lesz, bár kétlem, hogy az annyira kényelmes megoldás lenne.

2017. ápr. 14. 17:07
 10/14 anonim ***** válasza:
60%

"Az anyamehben is gornyednek, detto az a pozicio mint az autos hordozo !"


Aha... igen! Csak az anyaméhben magzatvíz van, a hordozóban meg gravitáció.

De hagyjuk...

2017. ápr. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!