Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ejjeli ebredes csökkentese?

Ejjeli ebredes csökkentese?

Figyelt kérdés
Ne oltsatok le kerlek csak kerdezem. Baratnom lanya egy hettel idosebb mienktol. Este kilenctol reggel hatig egyhuzamban alszik neki. Mi lanyunk 8 hetes es harom-negy orankent ebred. Mindketten anyatejesek. Tudok valahogy ezen valtoztatni hogy legalabb egy ebredest kihagyjunk..?! Valami praktika?
2017. ápr. 15. 10:59
 1/10 anonim ***** válasza:
17%
Olyan nehéz kicsit utána olvasni a dolgoknak? Az éjszaka átalvása sok mindentől függ, de legfőképpen az agyi érettségtől. Szinte még újszülött a babád, nem csoda, ha ennyiszer kel. Normális. Ez van, szokd meg nagyon gyorsan, mert még jó sokáig nem fogod átaludni az éjszakát. A barátnőd szerencsés, vannak olyan babák, akik már az elejétől átalusszák az éjszakát, de az ritka.
2017. ápr. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
az teljesen normalis ennyi idos babanal ha 3-4 orankent megehezik...még a 2 ora is belefer...alvastreninget lehet alkalmazni - ha valoban alvaszavarrol van szo - de csak 5-6 hónapos kor felett. de a Te babad enni kel. a baratnod baaja meg lehet h most jol alszik, enyemek is ataludtak az ejszakaht 8-16 hetes korukig, aztan azota is kel a lanyom ejjel pedig 3 eves lesz...ez ilyen. ha ehes etesd meg
2017. ápr. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az én fiam is 2 hónapos. Éjjel legalább kétszer kel fel enni, de olyan éhes akkor, mint akit éheztetnek 😀

Ez a normális, a barátnőd babája a különleges.

Ha alszom 3 órát egyfolytában, baromi kipihentnek érzem magam.

2017. ápr. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Koszonom.
2017. ápr. 15. 11:18
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen enis igy vagyok ha sikerul osszesen ot orat aludnom mar fitt vagyok. Csak most parom korhazban van egy hete, es minden picit ram szakadt. Ne csak a babara gondoljatok ( mert vele mig itthon volt sem segitett), es nehez. Ezert kezdtem agyalni hogy nem e tudnek picit tobbet pihenni hogy napjozben ne mosott sz*r legyek.
2017. ápr. 15. 11:22
 6/10 anonim ***** válasza:
Délután válaszolok, mert most nincs időm.
2017. ápr. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A csecsemőknek (akár a felnőtteknek) is vannak mélyebb és éberebb alvási fázisaik. A csecsemőknél ez a ciklus rövidebb (kb. fele a felnőttnek, 1 órás) majd az életkor előrehaladtával fokozatosan nő a tartama, de arányaiban sokkal hosszabb az éber alvási szakasz: mire a baba elalszik, nagyjából 20 perc telik el és utána 45 percenként jön az éberebb szakasz. Ilyenkor könnyebben felébred éhségre (kisebb a gyomor, de az anyatej gyorsabban emészthető), hasfájásra, fogzásra, melegre/hidegre, rossz pózra, átkarolási reflexre, ... stb.

A később jó alvó babák is inkább klasszikusan kb. 3 hós koruktól szokták csak átaludni az éjszakát, jóval kevesebb az olyan baba, aki születésétől vagy pár hetesen legalább késő estétől hajnalig alszik. Viszont vannak olyan gyerekek, akik még kisiskolás korukban is kelnek egyszer. (Ahogy vannak felnőttek is...) Szóval gyerektől függ. Annyira tudod "ezen belül" trenírozni (ha már nem éhségtől ébred), hogy megtanulja saját magát visszaaltatni - ez persze vagy sikerül, vagy se, neten sokféle módszert és tapasztalatot olvashatsz.

Amit tehetsz, hogy ne legyél teljesen kimerülve, (hogyha nem dolgozol már otthonról vagy nincs nagyobb gyerek) hogy lefekszel te is vele napközben legalább egyszer, a házimunkát pedig minimálra veszed vagy közben magadra kötöd. (Kávét, zöldteát és egyéb ébresztőket pedig nem érdemes fogyasztani szoptatás alatt, mert öngól :))

2017. ápr. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem örülj a 3-4 órának, ez csak rosszabb lesz. :D Én babám is így kezdte, aztán ma már ott tartunk, hogy ha 2óránként kel csak akkor elmondhatom, jó éjszakánk volt. :D 10hónapos
2017. ápr. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Csajok, koszi :)

Nekem igazabol mindegy mikor alszik el este. (Ha nyoclkor, vagy tizkor) akkor is fel ketto korul ebred. Ez az elso. Aztan fel negy vagy fel ot. Aztan pedig hetkorul megint. De most a napokban harom orankent. Szerintem erzi rajtam hogy kicsit idegesebv vagyok a kelletenel. Anyu se tud mellettem lenni mert kulfoldon elunk.

2017. ápr. 15. 16:26
 10/10 anonim ***** válasza:

szerintem szimplán csak éhes. figyelj okokat keresni mindig lehet...mennyit hallgatom én is a férjemtől "biztos fogzik" biztos fáj a hasa" biztos éhes" túl hideg van" túl meleg van" ugat a szomszéd kutya" bagzanak a macskák"

és még sorolhatnám az okokat, amiért felkel(het), az igazság abban van amit előttem is írtak: nem tud visszaaludni. Mindenki megébred, a felnőttek is, csak mi már visszatudunk aludni. a babáknak nem elég fejlett hozzá az idegrendszerük...átlagosan 6-7 hónapos korra lesz hozzá elég érett, ez azt jelenti hogy van olyan baba aki már 2 hónaposan átalussza, és van olyan baba aki 12 hónaposan se alussza át. Alvástréningezni lehet, de nem egy 8 hetesnél, sőt nem abban az esetben ha éhség kelti a babát.

2017. ápr. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!