Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fogzástól lehet lázas? Többi lent

Fogzástól lehet lázas? Többi lent

Figyelt kérdés

1 éves babám tegnap este 11kor lázasodott be.

Majd reggel, délelőtt, 2kor, 4kor is..

Germicid kúpot meg Algo flex babyt adtam neki.


38-38,8 e között mozog a láza.

Semmi más tünete nincs.

Ha holnap nem javul valószínűleg el visszük ügyeletre :(



2017. ápr. 16. 19:55
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Igen, okozhat fogzas lazat, viszont mindenkepp vidd be holnap, ha nem javul.
2017. ápr. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen mindenképpen elviszem, hiába nincs más tünete azért az orvos mégis többet lát
2017. ápr. 16. 19:58
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem okozhat, max. hőemelkedést.

De a fogzás miatt legyengülhet az immunrendszere és benyalhat mellé vmilyen fertőzést, ami már okozhat.

2017. ápr. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

nem okozhat azt mondják...ehhez képest a nagylányom minden fogáttőrés előtti heten belazasodott...semmi egyéb tünet, mindig csak láz, 38.5-39 kozott, 3 napig. 4. napon mindig elvittem dokihoz, aki soha nem talált semmit, 5-6. nap meg áttört a fog. szinte mind a 20 fognál ígyjártunk. Tőlem lehetett ez mind a 20 esetben benyalt vírus, na de attól még a fogzás az oka mert ha nem lett volna épp fogzás nem nyalta volna be. okozhat lázat a fogzás ha ebből a szemszögből nézzük.

ha nincs más tünet, csak láz (se hanyas se hasmenes se tarkomerevség se orrfolyás se kohoges se hasfajas se buzos vizelet atb) akkor a 4. lázas napon kell orvoshoz fordulni. Ügyeletre akkor kell vinni, ha extrém magas láza can (40 fok vagy afelett) ES nem lehet csillapitani, nem viszi se lazcsillapito ae hutofurdo...továbbá ha nem iszik. ebben a ket esetben kell ugyeletre vinni...ha magas 39-40 fokos a láz, de leviszi a csillapito es iszik eleget akkor nem kell!! nem rég volt a lányomnak 39.9 fokos, hutofurdoztem aztan az levitte, felhivtam az ugyeletet es ok mondtak akkor nekem ezeket. (egyebkent ez az eset a nagyörlő áttörése előtt volt megint csak)

2017. ápr. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Elvileg nem de a fiamnak volt 1 napig láza ami utólag megmagyarázhatatlan, mikor 3 foga jött egyszerre. Reggelre áttört 2 is, utána nem volt lázas. A többi fogánál se volt láza ok nélkül csak ha beteg volt, igaz egyszerre se jött ennyi. Más betegségre utaló jel nem volt se előtte, se közben, se utána.


Na úgy is jártunk viszont, hogy nappal aluszékony lett, mire felkelt lázas volt, akkor semmi tünet nem volt, éppen jött foga. És reggelre jelent meg a többi betegségre utaló tünet, már reggel nagyon sokat köhögött meg folyt az orra.

2017. ápr. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Addig is figyelj rá, hogy igyon sokat!!!
2017. ápr. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hálistennek eleget iszik

, hajnalban megint kellett neki adni.


Most mértük 37,8 (levonva)

Amúgy jó kedvű, csak nappal kicsit aluszékonyabb

2017. ápr. 17. 05:50
 8/9 anonim ***** válasza:

kosz a lepontozast. indokolni is tudod? francokat tudod.

4

2017. ápr. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem a doktornő azt mondta h ha 38.5 fok fölé megy az már vírus, az alatt lehet a fogzás.
2017. ápr. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!