Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért gondolják azt, hogy a...

Miért gondolják azt, hogy a Kiara cigányos és viselhetetlen név?

Figyelt kérdés
Most várunk babát es a párommal úgy döntöttünk, a Kiara nevet adjuk. Akiket megkérdeztem barátnőim, munkatársak mind azt mondták h viselhetetlen gáz név. Lehet, hogy mostanában kicsit gyakori, de attól sztem még szép. 30-40 éve minden harmadik gyerek Ildikó Andrea vagy Mónika volt. Most meg Lilik Hannák Emmák és Zoék folynak még a csapbol is. Azokra mégsem mondta es mondja senki h viselhetetlen cigányos divatnevek.

2017. ápr. 17. 19:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
83%
Én arra gondolok, hogy vagy ismernek Kiara nevű lányt, és őrá asszociálnak; avagy túl ilyen "csillogós", kitűnni akarós, külföldies "menőzős" névnek gondolhatják. Amúgy majd megszokják.
2017. ápr. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
66%

Amiket felsoroltal, egyaltalan nem ciganyosak.

A Kiara az.

2017. ápr. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
62%
Én egy Kiarát ismerek,kisebbségi szülők gyermeke.Nekem ezèrt mindig ő jut eszembe,ès èn is cigánynèvnek tartom.Ráadásul erőltetettnek èrzem.Viszont abban a formában,hogy Kìra szèpnek találom
2017. ápr. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
68%
Nem fogja egy könnyen megtanulni leírni. Amúgy nagyon giccses.
2017. ápr. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem semmi baj vele. Nem ismerek egy Kiara nevű cigányt sem.

Egyébként nekem jobban is tetszik, mint az Emma, Lili, Zoé, stb, amikből tényleg rengeteg van mostanában.

Válasszatok olyan nevet, ami nektek tetszik. Nem mások gyereke lesz, hanem a tiétek.

És ez egyáltalán nem az extrém vagy vállalhatatlan kategória. Nem Dzsenifer, Lejla, Málna, Zselyke, stb.

2017. ápr. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
En ismerek két Kiara nevü lányt és mindketto magyar. Az egyik 7 éves, a másik 4. Ismerek Bianka Anna es Vivien nevu cigánylanyt is es mégse mondja senki h ezek ciganyos nevek. Amugy az Andrea meg ezek is divatnevek voltak.
2017. ápr. 17. 19:28
 7/23 anonim ***** válasza:
82%

A külföldi hangzású fonetikus nevek többnyire a kisebbségek körében népszerűek, szerintem nem kell magyaráznom, ezzel te is tisztában vagy. A Kiara bizony nagyon is erre hajaz - bár nekem mondjuk az Oroszlánkirály mese ugrott be. :)


(Egyébként nekem a Kira névváltozat jobban tetszik, és kevésbé... pejoratív ebben a verzióban.)

2017. ápr. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
55%
Nekem tetszik, es 20 eve is 2 Kirat ismertem, a Kiara csak egy betuben kulonbozik. Nekem a feltunobb nevek mindig jobban tetszettek, legszivesebben az enyemet is megvaltoztattam volna.
2017. ápr. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Mindenkinek koszi. A Kiara azert tetszik, mert olyan hercegnős (Balla Kiara). Jelentése is fényes ragyogó. Lehet Kiának Kikinek és Kírának is becézni.
2017. ápr. 17. 20:30
 10/23 anonim ***** válasza:
63%

Gondolom azért tartják sokan cigányosnak mert kissé idegen hangzású, feltűnősködő.

Ennek ellenére nekem nem ez jut eszembe, hanem az Oroszlánkirály. Én nem adnék rajzfilmoroszlán nevet a gyerekemnek. Ha más ad, nem érdekel, de erre asszociálok.

2017. ápr. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!