Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit es hogy adjak 7 honapos...

Mit es hogy adjak 7 honapos babanak tizoraira es ebedre?

Figyelt kérdés
Mar eszik alma,banan,edeskrumpli,repa.Ezeket turmixolva es tejpepet..Lassan betolti 7 honapot es nem tudom hogyan tovabb.Adhatok majd neki tizoraira pl turot,joghurtot gyumolcsel?Milyen gyumivel?A babantol mindig ugy razkodik,almatol szorulasa lesz.Mi lehet meg adni reggel?Ebedre a fozeleket rendesen tejfolos habarassal?Milyen fozelekeket szoktatok csinalni?Teszta felet lehet mar?Most ettem turos tesztat es es adtam neki a kanal hegyen picurka tesztat es tejfolt az izlett neki.Adnatok otletet tizoraira es ebedre amit 7 honaposan mar ehet majd?Koszonom elolre is!
2017. ápr. 18. 16:21
 1/7 A kérdező kommentje:
Ezeket meg puresitsem vagy hagyjam kicsit darabosra mar?Kis csipet vajas kenyeret esetleg reggel?
2017. ápr. 18. 16:22
 2/7 anonim ***** válasza:
17%

Vajas kenyeret ne adj neki! Glutén ... Majd csak később, de ha életében nem enne vajas kenyeret, akkor sem lenne semmi baja a testének és nem szenvedne hiányt semmiben.


Én a tejtermékkel is várnék még.

2017. ápr. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
43%

Nem adott a védőnőd táblázatot?

(Már erre se jók?)

De le is tölthetnél egyet...


Tejterméket joghurttal, kefírrel lehet kezdeni 8-9, szigorúbb ajánlás szerint 10 hónaptól!

Tejfölt csak később!

Tej, tejszín 1 éves kortól.

2017. ápr. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
28%

a tejtermékeket 8 hónaposan lehet bevezetni.

Ha már eszi a püréket, akkor tehetsz bele csirkemellet, pulykamellet főzve. Továbbá most kell bevezetni a glutént is, reszelhet tej-, tojásmentes kekszet a gyümölcsbe, vagy főzhetsz búzadarát (kis kávéspohárba pl 1:2 arányban a mikróban vízzel fél perc..) vagy zabpelyhet ujjnyi vízben, és akkor ezt darálod össze gyümivel. A főzeléket sűrítheted főtt rizzsel, főtt tésztával, vagy lisztel, ha már bevezetted a glutént.


Nálunk a 10 órai mindig zabpelyhes vagy búzadarás gyümölcs (alma-körte vagy alma-meggy-banán vagy alma-barack szóval hogy hasofogó-székletlazítóval keveredjen lehetőleg - a körte lazít, vezesd be) az ebéd pedig két három féle zöldség keverve, hozzáadva a csirkemell. eszik már répát, krumplit, sütőtököt, céklát, cukkinit, brokkolit. Nekem könnyű mert ezek mind megtermettek a kertben, le vannak fagyasztva, kiveszek egy zacskót, megfőzöm és tejtárolókban, jégkocka tartóban vagy műanyag kis tégelyekben lefagyasztom...reggel csak kiveszek kétféle "kapszulát" - ahogy én hívom - és ha kiolvadt csak összekeverem. Ugyanígy fagyasztom porciózva a csirkemellett is...megfőzöm vízben, a levéből húsleves lesz, szét szedem 10-20 grammos darabkákba, fólia, és irány a mélyhűtő.

2017. ápr. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ja enyém is 7 hós amúgy


4

2017. ápr. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Tizorai: tejbegriz vagy turokrem - az uveges bebietelek hive vagyok. Amire ra van irva, hogy 4,5,6 vagy 7 hos kortol jo, az mind gond nelkul adhato egy 7 hosnak.

De van, hogy tejpepet kap gyumolccsel.

Ebedre is az eletkoranak megfelelo bebietelt kapja. Valtozatosabb, mintha en foznek. Igy ehet borjut, lazacot, a legkulonbozobb zoldsegeket, olyan dolgokat, amit nem tudnek beszerezni maskepp.

7 hosan mar reges regen ehet tejet es glutent is, nem kell aggodni.

2017. ápr. 19. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

kis cukor a tapszerbe? vagy fele tap fele anyatej mix? es utana egyre csokkenteni az adalekokat?

amugy szerintem is kezd el ha a doki mondja, nem lesz egyszeru a nyelv reflexek miatt de anno minden babat hozzataplaltak mar 2-3 hónaposan, a maiakbal sokkalrosszabb minosegu etelekkel...

2017. ápr. 19. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!