Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek melyik lány nevek...

Kinek melyik lány nevek tetszenek a legkevésbé?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 21. 16:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
18%
Csenge. Kicsit olyan nekem, mint amikor 6 évesen a marcipán nagy szerelmeseként egy lakodalomban mindeny egyes torta rószáját megettem és annyira telítődtem vele, hog bár amúgy kimondottan jónak találtam, már egy életre elég lett. Érdekes egyébként, mert a Lilit is tolják az acomba minduntalan, mégsem jön ki a könyökömön.
2017. ápr. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
12%

Senon, és minden ilyen fonetikusan leírt név.


Egyébként meg: Alma, Rózsa, Rozália, Romina, Ráhel, Éva, Leontina, Valentina, Eszter, Emília, Hajnalka, Borbála, Panna, Panka, Beáta, Kármen, Marianna, Henrietta, Györgyi, Magdolna, Klára, Mónika, Mária, Abigél, Erzsébet, Edit, Mirella, Ildikó, Ágota

2017. ápr. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
85%
Vivien, Cintia, Fruzsina, Melinda, Zsanett, Evelin
2017. ápr. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
18%

Édua, Zsuzsa, Erzsébet, Györgyi, Kincső, Villő, Rózsa/Róza, Csilla, Fanni és az ire végződő becézett nevek (Lili, Lotti), Életke és a ka ke kicsinyítőképzős nevek, a fonetikusan átírt nevek nagyrésze, és a sok L betűt tartalmazó nevek (Lilla, Lelle), azok a nevek, amiknek egyértelmű a férfi párja, (Andrea, Daniella, Krisztina, Gabriella)


Még néhány gyümölcs vagy virágnév zavar, ezek a beszélő nevek nagyon furcsák a számomra, de mondjuk a Kamillával ki tudok békülni.


Nem tetszenek továbbá azok a nevek vagy becézések, amelyben más szavak bújtak el (Dorottya,Dóra,Zsófika)


Kb ennyi. A népszerű nevekkel nincs gondom, a legtöbb kellemesen hangzik és nem asszociálok semmire, ha meghallom őket.


Leginkább a nem becézhető(Zoé), vagy hosszú nevek tetszenek(Elizabet), melyekben a magánhangzók magas hangrendűek, a mássalhangzók pedig durvák

2017. ápr. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
95%
Panna, Mia, Mira, Kira, Kiara, Lejla, Leila, Vanessza.
2017. ápr. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
15%

Egyszerűbb, hogy melyik tetszik.

De ezektől biztos a hideg ráz :

- Öreglányok nevei nagyanyám falujában : pl. Jolán, Janka, Piroska, Lenke, Irén, Margit

- Láthatóan férfi névből lett női nevek : pl. Andrea, Daniella (a Gabriella talán kivétel)

- Kislánynevek :

pl. Panni, Panna, Lili, Katica

- Erőltetett magyarosított nevek :

pl. Dzsesszika, Vanessza, Dzsenifer, Zsanett, Kimberli, Szamanta

- Legújabb szörnyűségek :

pl. Leila, Kiara, Amira, Mia, Lia, Amina, Kira

- Szép, de mégis irritál, mert mindenhol hallom :

pl. Anna, Hanna, Léna

2017. ápr. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
88%
Nekem az itt gyakorin olvasott Zejnep kiverte a biztositekot, de a csapbol is folyo Lelle-Villo borzalmak sem tetszenek.
2017. ápr. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
87%
Csak néhány van, ami nagyon nem tetszik, ez pl a Dorottya, Enikő, Rebeka. Illetve a fonetikusan írt külföldi nevek.
2017. ápr. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ezek a magyaros nevek, mint Csenge, Kincső, Villő. A fonetikusan leírt külföldi nevek nyilván nem, azokat külön nem is írom le.

De bármelyik keresztnév "megcsúnyulhat" a szememben, ha nem passzol a vezetéknévhez. Pl ha valakinek amúgy is rövid, egyszótagú vezetékneve van, amellé SZERINTEM jobban passzol egy többszótagú, vagy 2 keresztnév. Ismerek egy Gál Larát, most eltekintve attól, hogy szerintem amúgy is butácska név a Lara, de nekem ez a kombináció olyan szürke, olyan egyszerű, olyan gagyi.

2017. ápr. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
"Öreglány" nevekből a Jolántól ver le a víz, "normálisak" közül meg a Dórától vacogok.
2017. ápr. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!